Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » A római katólikus vallás,...

A római katólikus vallás, hogyan vélekedik a fogamzásgátló szedéséről? Szabad/nem szabad?

Figyelt kérdés

2021. nov. 25. 16:37
1 2 3 4
 11/35 anonim ***** válasza:
47%
8 nagyon gaz vagy 😂😂😅
2021. nov. 26. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/35 anonim ***** válasza:
74%

10


Nem gyonhatja meg, csak akkor, ha oszinten megbanta es megigeri, hogy abbahagyja.

Tehat akkor oldozzak fel, ha aznaptol nem szedi, nem hasznal ovszert stb.

Nem johet vissza gyonni egy honap mulva, hogy ebben a honapban is vedekeztem.

Tehat nem jarulhat szentgyonashoz es szentaldozashoz, ha vedekezik, es a hazastarsa sem.

A valosagban nagyon sok katolikus vedekezik, es elhallgatja.

Vagy nem is tud errol.

2021. nov. 27. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/35 anonim ***** válasza:
28%
Micsoda csoda egy vallás.....normális ember kimenekül onnan. Bemegy reformátusnák mert ott nincs szabályozva az élete. Lenne egy katolikus párom az biztos hogy nem mennek a vallása után. Egy vagy 2 Szentmise meg beleférne de jönne o szépen utánam a református útra ha fejem.akarna maradni.
2021. nov. 27. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/35 anonim ***** válasza:

13 ha annyira jó a református templom stb akkor miért mész oda mindig későn hogy ne adjál pénzt?!!

Ha ennyire jó akkor miert nem támogatod? Te maga írtad hogy direkt nem mész be csak későn nehogy pénzzel húzzanak le!

Akkor most miről beszélsz? Valamint milyen szabályok? A reformatusnak elvileg nagyobb szabályozása van! Pont azért lett reform mert az akkori kereszténység morális értéke nagyon lezuhant!

2021. nov. 27. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/35 anonim ***** válasza:

Én nem is későn megyek hanem egyáltalán nem is megyek. Ott persely van és nem járnak körbe a kosárral mint a katolikus és ortodoxoknál. Szentmise alias istentisztelet végén mikor mész ki ha akarsz teszel a perselybe ha nem meg nem teszel.

A református keresztény vallásban van civilizáció és nem tiltott a foggátló meg nem szólnak Bene az életedbe. Gyonni se kell legalább. Én Iszennek haját adok ért hogy keresztény református vagyok mert semmilyen szabályt nincs nálunk. Nem kell templomba menni csak ha akarsz,nem kell gyonni, térdelni, keresztet vetni, képeknek imádkozni és nem szólnak Bene a szexuális életedbe. Nálunk az a szabály hogy nincs szabály és ez a jó nem.az ha beleszólnak mindenbe.

Mondom egy normális ember ezek után otthagynám a katolikus és ortodox vallást és beállnak kálvinistának. Én inkább meghalnek mint kikeresztelkedjek.a hitemből katolikusban,ortodoxnak.....hát állandóan gyonnom kéne akkor mert sose tudnám bezárta i a szabályokat. Már ott kezdődnek hogy ,,elfelejtenék,, térdét hajtani a katolikus templomban és így tovább a lelki dolgok fele.

2021. nov. 27. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/35 anonim ***** válasza:

Nálunk szabadság meg királyság van. Nem is tudom a refoatusok hogy nem járnak téríteni

.

2021. nov. 27. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/35 anonim ***** válasza:

Anjutca


Jol van mar, elmondtad ezerszer. Akkor ha katolikus ferjed lesz, maradj reformatus. Mi a problema? Ki akadalyoz meg? Mas ugyanugy el tudja donteni, mit akar.


Azert a reformatus vallasban is vannak szabalyok.

Te peldaul nem szoktal imadkozni, nem szoktad a Bibliat olvasni (es azt allitod, hogy a Gyerekbibliaban ugyanazok a tortenetek vannak, pedig nem). Imadkozni csak ugy szoktal, hogy neha a román tévé ortodox éjszakai ahitataban ahogy tudod, utanuk mondod a szoveget, pedig nem is tudsz romanul. Reformatus templomba nem jarsz, es azt mondod, a magyar reformatus enekek szoveget sem erted. Megbocsatani senkinek nem vagy hajlando, es nem csak a kulonbozo felekezetekrol, hanem magarol Istenrol es Krisztusrol olyan borzalmasan eliteloen beszelsz, hogy az ember nem hisz a szemenek.

Megis mit tudsz a keresztenysegrol? Semmit. Nekem teljesen mindegy, mit csinalsz, de nem tudom, milyen alapon nevezed magadat keresztenynek minden hozzaszolasodban.


Azt meg mar szazszor elmondtuk, hogy ha mas felekezeteket gyalazol es ellenuk uszitasz, akkor letiltanak teged, sot feljelenthetnek a rendorsegen is gyuloletbeszedert.

Ha a Papifrankot (Hodasz Andras atyat) nezed, akkor o pont errol beszelt pont most: ha barki a neten gyuloletbeszedet, uszitast, bantalmazast lat, TEGYEN FELJELENTEST. Ha szotfogadnak neki az emberek, te leszel az elso, akit feljelentenek, meglatod.

2021. nov. 27. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/35 anonim ***** válasza:
Hát majd megnézem. Őszintén szólva papifrankonak is írtam kommenteket a videóira.
2021. nov. 27. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/35 anonim ***** válasza:
Azt elhiszem!
2021. nov. 27. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/35 anonim ***** válasza:
100%
Reformátusból lettem katolikus, mert gyónni szerettem volna. Nagy megkönnyebbülés volt, amit reformátusként sosem éreztem. Attól, hogy református vagy, még vannak bűneid, teljesen rossz a felfogás, hogy akkor nem vonatkoznak rád dolgok. A Bibliát nem lehet megkerülni.
2021. nov. 27. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!