Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » A római katólikus vallás,...

A római katólikus vallás, hogyan vélekedik a fogamzásgátló szedéséről? Szabad/nem szabad?

Figyelt kérdés

2021. nov. 25. 16:37
1 2 3 4
 21/35 anonim ***** válasza:
14%

Papifrankonak nézem rendszeresen a videóit. Megnéztem hogy mocsklta a reformátusokat. Nem szégyelli el magát, 30 éves sincs az a pap kölyök és megtanult gyűlölni minket. Az Euharisztian meg a gyonasban igaza van de a 3+1 dologban amit rólunk irt nincs igaza. Pokolra való vagyis a kárhozatba az ilyen pap aki csak uszit. Jól megírtam én neki a magamét. Leírtam hogy 2 rossz közül az ortodox az igazi a katolikus meg hamisítvány, majmolja az ortodoxot és kölyök létére meg tanulni kéne. Ne legyek református ha 30 éves megvan az a gyerek. Ne legyen protenstans a Vallásom. Jó ha 25 éves megvan oszt már pap, milyen iskolát csinált annyi idő alatt.

Hidd el o gyűlöli a refprmatusokat és a pokol tüze lenne neki a minimum amit megérdemel. Megírtam én neki a véleményem meg a katolikus vallásról is a dolgokat. Nyugodj meg én Keresztény Református vagyok és nem hagyom a vallasokat mocskolni senki által főleg nem egy 25 éves gyerektől.

2021. nov. 27. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/35 anonim ***** válasza:
0%

Vallásom

Egy református pap se mocskolta 500 év alatt a katolikzsokat ez a kölyök meg megteszi. Ne félj mert letiltja a kommenteket a youtubeon mert én a Vallásom nem hagyom. Keresztény Református kiáll a vallása mellett és nem fél a katolikusoktól.

2021. nov. 27. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/35 anonim ***** válasza:
47%

"Ne legyek református ha 30 éves megvan az a gyerek."


Hodász András atya 40 éves.

Először tanár volt, egyetemet végzett, és évekig tanított. Utána végezte el a papi szemináriumot.


Tehát? akkor ugye nem lehetsz református?

2021. nov. 27. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/35 anonim ***** válasza:
57%

Nézd már meg a videót. Harmincnak se néz ki. A hangja olyan lendületes mint egy huszonévesnek. Még tudom állapítani hogy fiatal. Számomra szent a Vallásom és nem esküdnék rá ők nélkül. Mint ahogy írtam sose lennék katolikus meg ortodox se de 2 rossz közt jobb az ortodox vagy a görögkatolikus. Nálunk Nagyváradon a gorogkatolikusak római hitet vallanak de bizánci a szertartás bár én mint aki jár ortodox templomba tudnék pár kukonbseget a görögkatolikus és az ortodox szertartás közt. Az első szavaknak felismertem a külömbsegetba ket szokás között.

Visszatérve Hodász atyara, ritka egy gonosz ember. Azért gonosz mert hazudozik a reformatusokról. És a youtubeon a kálvinista epileotika vagy mi csinált egy válaszvideot. Bár nekem a kálvinista videó se tetszik mert nagyon elvont és aki beszél benne az sincs 30 éves. A katolikus pap úgy beszél hogy mindenki értse meg akkor a válaszvideoban a kálvinista miért nem tud? A katolikus videót végignéztem, a kalvinos válaszvideot 2 perc múlva kikapcsoltam mert nem értettem mit mond.

Szégyelje magát ez a Bandi atya hogy gyűlöl minket. Hát mink is gyűlöljük őt mert nem biblikus. Ha igaz az Euharistia, ha helyes a gyónás, akkor se helyes hogy a reformátusokat gyűlöli.

Jó lett volna az ellenreformació idején inkvizitornak

2021. nov. 27. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/35 A kérdező kommentje:
Hű nem akartam ilyen kedélyeket szítani. Igazából az a sztori, hogy már van egy gyermekünk, de 4 hete missed ab-m volt és borzasztóan megvisel, műtéttel kellett befejezni a terhességemet. De a lényege a történetnek, hogy édesanyám próbálta felhívni a figyelmemet, hogy inkább védekezzünk amíg az első gyermekem nagyobb nem lesz, hisz nem rég született és ki tudom hordani a második gyermekünket. Erre a férjem mondta, hogy a fogamzásgátló nem megengedett a vallásunkban. Majd rá kontrázott édesanyám… nyilván érveltek, vitáztak. Én pedig csupán szerettem volna tudni a valódi tényállást :) köszönöm szépen a válaszokat
2021. nov. 27. 22:54
 26/35 anonim ***** válasza:
Persze hogy szabad. Miért ne szabadna? Sehol nem írja a biblia, hogy nem szedhetsz fogamzásgátlót. Ezt csak néhány bigott irigy ember magyarázza bele.
2021. nov. 28. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/35 anonim ***** válasza:

a fogamzásgátlás tudtommal egyik egyházban se túl népszerű, de fontosnak tartom, hogy mindent kontextusban nézzünk!!! mindenki elkövet a fogamzásgátlásnál jóval nagyobb bűnöket akár nap mint nap, aki ezen a témán megakad egy teológiai kérdéskör kapcsán, főleg úgy, hogy nem nézi hozzá az adott vallás emberképét, miért nem megengedett a fogamzásgátlás, mi az élet célja, mi a bűnök helyzete, stb. az eléggé korlátolt gondolkodásra utal.



"Ha az embertől elvesszük a választás szabadságát, megszűnik embernek lenni" - a pap a mechanikus narancsból


kérdező - én egyébként katolikus vagyok, ezen a kérdésen is sokat gondolkodtam, ha szeretnél erről komolyan és értelmesen beszélni, írj üzit, elolvasom és reagálok rá

2021. dec. 16. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/35 anonim ***** válasza:
100%

27


Szerintem pont a kerdezo helyzete az, amikor nem szabadna tiltani a fogamzasgatlast, mert ha nem epul fel eloszor a korabbi terhessegbol es a vetelesbol-mutetbol, akkor veszelyben lesz az o elete és a leeendo magzat élete is. Az anyukajanak igaza van!


A reformatus, evangelikus egyhazak mindenkinek a sajat lelkiismeretere bizzak, sot, meg a (kulfoldon) anabaptista kozossegben elo csaladok is. Az anglikanok voltak az elso felekezet, akik 1930-ban engedelyeztek, es ma mar csak a katolikus egyhaz tiltja kategorikusan - a valosagban szemet hunyva felette.


kedves 27-es, en anglikan vagyok, de erdekelne, mi a megoldasod egy romai katolikus szamara

maga a tanitas itt talalhato [link]

2021. dec. 17. 00:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/35 A kérdező kommentje:

Érdekes témát vetettem fel úgy gondolom, engem is érdekelne 27, hogy mi a meglátásod. Fogok írni természetesen privátban is, amint lesz szusszanatnyi időm :)


Köszönöm szépen a válaszokat!


Jaaa igen meg valami eszembe jutott, pl a megszakításos módszer. Akkor ezek szerint az is tiltva van.

2021. dec. 17. 16:21
 30/35 anonim ***** válasza:
100%

29

28-as vagyok


Sajnos, azt is tiltjak, de tudd, hogy rengeteg katolikus nem veszi ezt komolyan es vedekezik. En legalabbis ugy tudom, nem vagyok katolikus.

Azt engedik meg, hogy a napok kiszamolasaval es a szervezeted megfigyelesevel megallapitsd, mikor vagy termekeny, es azokon a napokon nem lennetek egyutt. Ez a "termeszetes csaladtervezes" (TCST). Csak az a baj, hogy eleve a gyermekszules, szoptatas, ujabb terhesseg, veteles miatt a hormonrendszered még nem allt teljesen vissza, es olyankor nem mukodik ez a modszer (es egyebkent sem nagyon hatekony, es nehany honap, mig megtanulod).


Nagyon sajnalom, ami veled tortent. Nekem is volt egy ugyanilyenem, megszakadt a szivem. Nagyon rossz, mikor igy elvesziti az ember a kisbabajat. Neked még lelkileg is gyogyulnod kell. Legkozelebb minden rendben lesz, meglatod! Mennyi idos a kisgyermeked?


A katolikus egyhaz valamikor 1968-ban adta ki ezt a tilto szabalyt, es azota nem valtoztattak rajta. Neked kell eldonted, betartjatok-e. Az orvost is kerdezd meg, aki a mutetet vegezte, hogy mennyi ideig javasolja a vedekezest, hogy felepulj a mutetbol es az elozo terhessegbol / szulesbol.


En ha katolikus lennek, akkor is védekeznék. Lehet, hogy ezt konnyu mondanom, de anyukaddal ertek egyet. Vigyaznod kell magadra, es a meglevo kisbabadrol is gondoskodnod kell. Szerintem hasznaljatok ovszert vagy a megszakitas is jo. Vagy amikor az orvos a mutet utantol felirja a fogamzasgatlo gyogyszert, akkor azt.

2021. dec. 17. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!