Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » A római katólikus vallás,...

A római katólikus vallás, hogyan vélekedik a fogamzásgátló szedéséről? Szabad/nem szabad?

Figyelt kérdés

2021. nov. 25. 16:37
1 2 3 4
 31/35 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen az együttérzést! Kedves vagy! Sajnálom, hogy te is át elted már ezt :( de gondolj arra, van egy pici angyalkád, aki fentről néz már Rad! És biztosan nagyon szeret!


Lelkileg talán sosem leszek túl rajta, pedig már voltam lelkivezetésen is… nehéz. Magamat hibáztatom.

Fizikailag pedig természetesen be tartjuk a javasolt várakozási időt, ami 6 hónap. Illetve kerestem másik orvost.


Egybekent nem is vagyok “olyan hangulatban”, de azért a férjemnek is vannak szükségletei. És beszélgettünk erről a témáról. Ő elveti a fogamzásgátlót.


A kislányom 11 hónapos :)

2021. dec. 17. 21:25
 32/35 anonim ***** válasza:

Biztos, hogy tulleszel rajta lelkileg, csak ez valahogy mindig tovabb tart, mint hisszuk. Mindenkit meg szokott lepni, hogy olyan heves gyaszreakcioja van. A kornyezetét is. Semmikeppen ne hibaztasd magad. Nem ismerem a korulmenyeket, de az ilyen korai veteles, vagyis missed abortion nagyon gyakori. Elfelejteni nem fogod te sem, de az ember egy ido utan belenyugszik. Nekem is egeszseges babam szuletett utana, es mindenkinek, akit ismerek.


Viszont a 6 honapot be kell, igen, tartani. A ferjeddel dontsetek egyutt a fogamzasgatlasrol, de neki is meg kell ertenie, hogy mindenkinek jobb, ha vartok, a te egeszseged mindenkinek fontos.

2021. dec. 17. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/35 anonim ***** válasza:

Az én szüleim is a természetes családtervezés hívei. Nyolcan vagyunk testvérek.

Mi a férjemmel egyáltalán nem védekezünk, bár nekem nem lehet több gyerekem, három van

2021. dec. 29. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/35 anonim ***** válasza:
En nem tartom bunnek.
2022. jan. 29. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/35 anonim ***** válasza:
21 akkor a lelkkészeitek jó része is pokolravaló.
2023. máj. 23. 06:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!