Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Valaki megtudná mondani, hogy...

Valaki megtudná mondani, hogy Kecskeméten hol található olyan görögkatolikus templomot ahol aktívan részt lehet venni a liturgiákon?

Figyelt kérdés
2021. nov. 28. 16:07
 1/7 anonim ***** válasza:
38%

Ez?

[link]

2021. nov. 28. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim válasza:
100%
A Malomnál, a Zimay László úton van egy imaház, ott ha jól tudom vasárnaponként van mise
2021. nov. 28. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

#1

Az ortodox az teljesen más. A görög katolikus az katolikus és nem ortodox, csak a liturgia formája tér el a római rítustól.


Amúgy ha a görög katolikusok nem tudnak görög templomba menni, akkor nyugodtan mehetnek rómaiba is. Az ortodox egy teljesen más felekezet.

2021. nov. 28. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
38%
Görögkatolikus közelebb áll az ortodoxhoz mint a rómaihoz. A római katolikus dal csak az köti össze hogy a pápáért imádkozik.
2021. nov. 28. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
78%

#4

Szerintem ha valamihez ennyire hülye vagy, akkor ne szólj hozzá. Én se állok ki pódiumra kvantumfizikáról előadást tartani, pedig valószínűleg jobban értek hozzá, mint te ehhez a témakörhöz.

2021. nov. 28. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
34%
Hülye aki mondja. Igenis az ortodoxhoz áll közelebb mert ortodox a szertartás. Aki volt gorogkati templomban tudja.
2021. nov. 28. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
87%

Nézd, nem véletlenül váltak ki a görög katolikusok az ortodox felekezetből és lettek katolikusok. Hanem azért, mert ők hitben nem csak közelebb állnak a katolikusokhoz, hanem szó szerint katolikusok és nem ortodoxok. Ezek után ha valaki olyan ostobaságot ír, hogy "Görögkatolikus közelebb áll az ortodoxhoz mint a rómaihoz.", annak vagy fingja nincs arról, hogy mit beszél, vagy szándékosan hazudik. Döntsd el te.


Viszont én itt be is fejeztem, mert nem szeretnék egy normális kérdésnél veszekedni egy futóbolonddal. Szóval utólag is elnézést érte kérdező.


Ha nem találsz görög templomot, nyugodtan menj rómaiba, áldozhatsz, gyónhatsz, részesülhetsz a szentségekben. Nálunk például régebben többször helyettesített görög katolikus pap is.

2021. nov. 28. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!