Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Milyen jelek, események...

Milyen jelek, események előzik meg azt, hogy Jézus Krisztus újra eljön és körülbelül mikor fog megtörténni a megérkezése?

Figyelt kérdés
A megelőző jelekből, eseményekből valami már teljesült? Amennyiben igen, melyek?

2021. nov. 30. 07:55
1 2 3 4
 31/37 anonim ***** válasza:

#30

Sajnálom nagyon, hogy valószínűleg benyelted valamelyik szekta futurikus magyarázatát, amit még megfejeltél az ennél is ostobább kétszeri eljövetel elméletével.

Egyébként én nem különösebben értelmeztem semmit, csak bemásoltam, amit a Biblia ír. Ha te nem tudod elfogadni Isten szavát, az már az egyéni problémád, nekem mindegy teljesen.

2021. dec. 5. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/37 anonim ***** válasza:
16%
Akkor lehet van egy bizonyos fokú diszlexiád. A kérdés az volt mi Jézus eljövetelének jele? Erre a tolvajsággal kapcsolatban az időponttal jöttél, hogy az arra vonatkozik. (Amúgy nem tudom egy tolvaj kinél szokta bejelenteni, hogy mikor megy lopni. Ha pedig nem jelenti be akkor közbe se szokta fel hivni magára a figyelmet miközbe lop) Majd bemásoltad a szöveget. Semmire se bizonyiték. A "hirtelen veszedelem" mi? Tisztázzuk.
2021. dec. 5. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/37 anonim ***** válasza:

#32

Inkább neked van diszlexiád vagy nagy fokú figyelmetlenséged, lásd 17-es választ:

"Akkor feltűnik az égen az Emberfia jele, és a mellét veri a föld minden népe, mert látja, amint az Emberfia eljön az ég felhőin, nagy hatalommal és dicsőséggel."


Vagy szerinted nem erről szólt a kérdés? Szólj, ha valamit félreértek. Bár inkább a kérdező szóljon ez ügyben, mert neki ment a válasz is.


Majd írod:

"Nem lesz semmilyen csinnadratta előtte meg közbe"

Szerintem elég nagy "csinnadratta", amikor a Messiás megjelenik hatalommal és dicsőséggel, sőt a Jelenések könyve hozzáteszi az angyalokat, trombitaszót is.

2021. dec. 5. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/37 anonim ***** válasza:
0%

Akkor is következetlen amit irsz még ha ebben a szük látókörödben logikusnak is tűnik.

Kiragadni én is tudok igét alátámasztani az állitásom, és épp ez bizonyitja, hogy nem egy eljövetel lesz. Nem állitottam egyébként, hogy kettős eljövetelben hiszek. Nem tudom mennyi lesz, de nem egy az biztos.


Máté 24:39 És nem vesznek vala észre semmit, mígnem eljöve az özönvíz és mindnyájukat elragadá: akképpen lesz az ember Fiának eljövetele is.


Nem vesznek észre semmit. Máshol meg feltűnik az ember fiának jele az égen. De a legerősebb érv, ez a kettősség: arról a napról és óráról senki nem tud, még a Fiú se és az angyalok se a mennyben, majd máshol pedig az utolsó trombitaszóra száll le az égből arkangyal szózatára.

Az utolsó trombitaszó. Ebben szinte majd minden Bibliakutató egyetért, hogy a Jelenések 7. trombitaszója. Ez a hetedik trombitaszó a nagy nyomorúság lezárása és Krisztus megjelenése. A nagy nyomorúság kezdete pedig 3,5 évvel korábban kezdődik a pusztitó utálatosság felállitásával. 6 helyen jelenti ki a Szentirás, hogy a nagy nyomorúság 3,5 évig fog tartani. A másik bizonyiték, hogy aki imádkozik és méltóvá tétetik, az elkerüli a nagy nyomorúságot, "mindazokat amik bekövetkeznek" . Egy része az egyháznak, az okos szüzek: "elkerülik".

2021. dec. 5. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/37 anonim ***** válasza:

"Akkor is következetlen amit irsz még ha ebben a szük látókörödben logikusnak is tűnik."

Nem értem, miért lenne szűk látókör, amikor pont, hogy itt a parúzia a maga teljességében kerül értelmezésre.


"Kiragadni én is tudok igét alátámasztani az állitásom"

Igen, ezt vettem észre, pont ezt teszed, hiszen csak így lehet érvelni a szektás futurista vonal mellett.


"Nem vesznek észre semmit."

Pontosan, ezt írtam én is: "Amikor azt mondják: »Békesség és biztonság«". Akkor ebben egyetértünk.


"Máshol meg feltűnik az ember fiának jele az égen."

Nem máshol, hanem egyszer hirtelen. Nagy jó volt az idézeted, az özönvíz előtt se vettek észre semmit, míg rájuk nem tört és ragadta el őket. Vesd össze:

"éppen akkor szakad rájuk hirtelen a veszedelem, mint a várandós asszonyra a fájdalom, és nem menekülnek meg"


"De a legerősebb érv, ez a kettősség"

Semmi kettősséget nem látok, nem tudom miért próbálod belemagyarázni. Amikor beteljesedik az idő (nem tudni mikor lesz, emberként Jézus se tudta), akkor Krisztus megjelenik teljes dicsőségében és megítéli a világot.

2021. dec. 5. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/37 anonim ***** válasza:
0%
Akkor aki látja az látja, aki nem az nem. De azt meg Te nem veszed észre úgy, hogy a másik oldal követőinek az érvei is ugyanolyan kiragadottnak tűnnek mivel mindkét oldal érveire vannak bizonyitékok és cáfolatok is.
2021. dec. 5. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/37 anonim ***** válasza:

Most tényleg, a "Milyen jelek, események előzik meg azt, hogy Jézus Krisztus újra eljön" a kérdés.

Tehát az, amikor Jézus eljön lehet látja mindenki, de ez az esemény nem tartozik az eljövetel előttihez, mert az akkor éppen a jelen.

Viszont tényleg lopva jön el, ez viszont megelőző esemény.

De a Biblia említi a nagy nyomorúságot, de viszont azt is, hogy békesség lesz, mindenki házasodik, gyerekeket csinálnak, esznek, isznak, stb. Mint Noé idejében.

2021. dec. 5. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!