Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Mennyire nehéz, vagy könnyű...

KZitus kérdése:

Mennyire nehéz, vagy könnyű ezt megtartani azoknak, akik hisznek Krisztusban?

Figyelt kérdés

Máté 18:21, 22

"Akkor Péter odament, és ezt kérdezte tőle: „Uram, hányszor vétkezhet ellenem a testvérem úgy, hogy meg kell neki bocsátanom? Még 7-szer is?” Jézus így szólt hozzá: „Mondom neked, nemhogy 7-szer, hanem még 77-szer is.



2021. nov. 24. 11:21
1 2 3 4
 1/31 anonim ***** válasza:
28%
Lehetetlen
2021. nov. 24. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/31 munyamunya ***** válasza:
80%

"hetvenszer hétszer"

nem pedig 77-szer. Ha már idézünk...

2021. nov. 24. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/31 anonim ***** válasza:

Itt most lényegében egy testvéri kapcsolatról van szó? Ahol az egyik fél árt a másiknak?


Szerintem az lenne a természetes hogy törekedjen mindenki vallástól függetlenül hogy jóban legyen a rokonaival. Főleg a testvérével.


Ha csak nézet eltérések akkor azt meg kell bocsátani és kész. Ha rendszeresen célzottan árt akkor pedig meg kell beszélni vele hogy miért akar bántani. Lehet a végén kiderül hogy nem is annyira ő a gonosz csak nem veszed észre.

2021. nov. 24. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/31 anonim ***** válasza:
66%
Emberfüggő. Nekem alapból nem haragtartó a természetem, de akinek az, annak elég nehéz lehet.
2021. nov. 24. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/31 munyamunya ***** válasza:
100%

Megintcsak az a kérdés, hogyan értelmezünk egy bibliai fogalmat. Mit jelent az Isten gondolkodásmódja szerinti megbocsájtás? Nyilván nem érzelmi állapotot, nem lelkizést, vagy természetellenes jópofáskodást, képmutatást.

Ahogyan az Örökkévaló megbocsát, az a minta, ezt kell vizsgálni, és eszerint gondolkodni. Nála a tartozás elengedése az igazságnak megfelelően történik, megvan az alapja, jogosultsága annak, ha Ő valamit megbocsájt (nyilván az Ő megmentő terve, és annak véghezvivője, a Felkent maga a jogalap). Embernél nem tudunk semmi másra nézni, csak a mi saját hiányos mivoltunkra. Ahogy az Úr is tanítja példázatban, emlékezzünk meg, mi mindent engedett el nekünk mennyei Atyánk, mekkora hatalmas tartozásunk volt, és mégis felszabadulhattunk alóla. Ha Isten a végső halálra is méltó vétkeimet megbocsátotta, mennyivel inkább kell nekem mások felé engedni, és megbocsátani, akármit is tettek, hiszen semmi sem olyan nagy vétek, mint amivel én (te, ő, mindenki) megszomorítja az Örökkévalót: a hitnélküli, álhatatlan, szeretetlen cselekedetek, amikkel mindenki maga számol majd el az Igaz Bíró előtt.

2021. nov. 24. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/31 A kérdező kommentje:

#3

Itt erről a "testvériségről" beszélt Krisztus: „Ti ne hívassátok magatokat rabbinak, mert egy a ti mesteretek, ti pedig mindnyájan testvérek vagytok” MÁTÉ 23:8.

2021. nov. 24. 18:38
 7/31 A kérdező kommentje:

Anjutca

Neked még mit tanított Krisztus, amit számodra lehetetlen megtartani ehhez képest?: „Az én igám gyönyörűséges, és az én terhem könnyű.” Máté 11:30

2021. nov. 24. 18:40
 8/31 anonim ***** válasza:
Az ellenségnek lehetetlen megbocsátani. Még ennek az átkozott satanistának se tudok itt a gyakorin
2021. nov. 24. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/31 anonim ***** válasza:
32%
Te egy átkozott sátánista vagy. Hidd el ha visszajönnek az inkvizíció a katolikus püspök örülne hogy találtam.egy eretneket. A legfontosabb dolog mástól elvenni az üdvösséget. Itt azóta nincs inkvizíció mióta kalvinizmus van. És azóta vannak a szekták is mintha tiéd. De hidd el jön még kutyára dér, a következő pápa erősebb lesz és megszünteti a szektakat.
2021. nov. 24. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/31 anonim ***** válasza:
A legonoszabb dolog elvenni mástól.az üdvösséget.
2021. nov. 24. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!