Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Ha valakit Isten megátkozott...

Ha valakit Isten megátkozott és kiközösített, akkor az illető ne is imádkozzon hozzá, mert akkor Isten még jobban megharagszik rá? Vagy imádkozhat, csak Isten úgysem hallgatja meg?

Figyelt kérdés

2021. nov. 29. 23:14
1 2
 1/15 anonim válasza:
100%
Honnan tudja az illető, hogy megátkozta/kiközösítette, hogyha amúgy sem szól hozzá?
2021. nov. 29. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim válasza:
63%

Valaki nagyon nem tud aludni XD

Ez melyik Isten? Ha a keresztény, akkor megbocsát. Ha zsidó Isten, akkor nem. Több valláshoz most fáradt vagyok lol

2021. nov. 29. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
55%
Isten gondolatai kifürkészhetetlenek.
2021. nov. 30. 01:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
61%
Elvileg akkor az illető nem is akarna imádkozni. Istengyűlölö lesz, aki elárulja a Krisztust.
2021. nov. 30. 06:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim válasza:
65%

Isten nem közösít ki senkit. Az ember saját magát közösíti ki (tettével). Isten szerintem nem is "haragszik".

Ha az imádkozás alatt megbánást értesz, akkor meghallgattatsz, de ha csak kuncsorgást, mert bizniszelni akarsz vele, (nagyon bánom azt a múltkori dolgot, de sikerüljön már ez, vagy az..) akkor azért kár az időd pazarolni. Az őszinte megbánás ismérve pedig az, hogy azt a cselekedetet, bűnt lehetőleg nem követed el ezután. Ha valaki ellen követted el, őszintén bocsánatot kérsz tőle, akár többször is.

(Üdv.: egy nem bigott, de keresztényi alapokon nyugvó értékrendű F.)

2021. nov. 30. 06:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim válasza:
47%
Isten nem átkoz ki senkit. Azt meghagyja a vallási vezetőknek(vagy nem tudom kinek), az meg ugye nyilvánvaló, hogy Isten nem tagja egy vallási iranyzatnak sem.
2021. nov. 30. 06:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
Isten csak Adamot es Evat dobta ki a Paradicsombol ... az ember mar hibazhat es Isten megbocsát, ha megter az illeto. Eleg keves halalos bun letezik, a tobbi mind megbocsathato :)
2021. nov. 30. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:

#.1 Ki nem szól kihez?


#4. De az illető akar imádkozni és nagyon szereti Jézus Krisztust!


#. Köszönöm.


#6. Nem az van odaírva, hogy kiátkoz, hanem az, hogy megátkoz. Az mást jelent.


#7. És melyek a halálos bűnök?

2021. nov. 30. 09:39
 9/15 anonim ***** válasza:
63%
#8. Milyen átokra gondolsz?
2021. nov. 30. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim válasza:

#1 vagyok. Úgy értem, hogy az ima az egy oldali kommunikáció többnyire. Legalábbis én eddig ezt tapasztaltam. A kérdésem az lenne, hogy akkor mivel általában választ nem kapsz az imára, vagy nem egyértelműen, honnan tudod, hogy haragszik rád? Megátkozott? Ez miben nyilvánul meg?


Illetve folytatva a gondolatmenetet, ha megbocsátó, akkor miért átkozna meg bárkit is?

2021. nov. 30. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!