Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Mélyen vallásos emberek is...

Mélyen vallásos emberek is hihetnek az Összeesküvés-elméletekben?

Figyelt kérdés
2021. dec. 1. 18:30
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
38%
Szerintem aki birka módjára nyeli be azt a szemetet amit a média hazudik 0-24 az nem kulonbozik egy ateistától
2021. dec. 1. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim válasza:
62%
Keresztény vagyok. Hiszek az összeesküvés elméletekben, leginkább hogy a vírust ember csinálta, a vakcina a sátán műve, megrontó. Hiszek az lmbtq propagandában és a Gyurcsány szálakban is.Mint minden okos ember
2021. dec. 1. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
92%
Attól mert valaki hisz Istenben, még lehetnek saját elméletei, nem?
2021. dec. 2. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
92%
Szerintem nem függ valaki vallásosságától, hogy hisz-e az összeesküvés-elméletekben vagy nem. Biztosan van olyan mélyen vallásos ember, aki hisz ilyenekben is, meg biztosan van olyan vallástalan ember is, aki hisz ilyenekben.
2021. dec. 2. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 KZitus ***** válasza:
22%

Szia

Hívő ember vagyok, ezért ebben is a Biblia tanácsát fogadom el.

Efézus 4:14

"Ezért hát ne legyünk többé gyermekek, akik mintha hullámok közt hánykolódnának, és ide-oda sodródnának a tanítás minden szelében, mert olyan emberekre hallgatnak, akik csalnak, és ravaszul megtévesztő dolgokat eszelnek ki."

Az olyan beszámolók is megnehezítik, hogy helyes következtetésekre jussunk, amelyek féligazságokat tartalmaznak, vagy nem mondanak el minden részletet. Egy történet, amely csak 10%-ban igaz, 100%-osan félrevezető.

Ha túlságosan is a saját értelmünkre támaszkodunk, az érzéseink és a meglátásaink fognak minket irányítani. Még azt is gondolhatjuk, hogy nincs szükségünk minden tényre ahhoz, hogy rögtön átlássunk egy helyzetet. Ez bizony nagy csapda! A Biblia egyértelműen figyelmeztet minket, hogy ne a saját értelmünkre támaszkodjunk.

Példabeszédek 3:5, 6

"Bízzál Jehovában teljes szívedből, és ne a saját értelmedre támaszkodj! Bármihez fogsz is, vedd figyelembe őt, és akkor egyengetni fogja az utadat."

Hogyan tudjuk ebben a járványos időszakban figyelembe venni Isten tanácsait? Úgy, ha azt tesszük a járvány idején, amire tanít a Bibliában. Sok ilyen tanács van.

2021. dec. 2. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
80%

#1

Általában a keresztény közösség idősebb aki hajlandóbb még tv-t és rádiót hallgatni amin megy a propaganda 0-24

Szóval lehet ez vissza kellene vonnod, mert aki alapjáraton hisz valamiben rossz okok miatt, az kinyitja a kaput a többi összeesküvés elméletnek.


Szóval mi van a médiában ami nem tetszik?

2021. dec. 4. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
31%
#6 Aki tényleg Jezusé az már a TVt réges régen kidobta mert 0-24 áramlik a hazugság. TV nélkül a covid se létezik
2021. dec. 5. 06:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
7# Mikor azt hiszem, hogy az ostobaság már nem fokozható, akkor jön egy újabb baromság, mint ez is és oda az elméletem...
2021. dec. 5. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
#8 kapcsold ki. Tvn kívül nem nagyon létezik.
2021. dec. 5. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
22%
9# Neked akkor nem nagyon van sem ismerősöd, sem rokonod. Nekem sok van és van már köztük halott is a covid miatt. Fogalmam sincs, hogy mennyire sötét butának kell lenni ahhoz, hogy valaki tagadja a covidot is, de ezeknek és neked is leginkább egy fertőzést kívánok. Nem halált, csak azt, hogy kapd el és kerülj kórházba. Mert ti aztán bőven megérdemlitek.
2021. dec. 5. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!