Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Szerinted 20 éves fiatal...

Szerinted 20 éves fiatal ember életét aki biblia szerint él nagyon korlátozza lehet így boldognak lenni?

Figyelt kérdés
2021. dec. 5. 16:13
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
84%
Igen, ha Istennel személyes kapcsolatba kerülnek.
2021. dec. 5. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
100%
persze hogy lehet biblia szerint boldogan élni.
2021. dec. 5. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
100%
A világ legjobb érzése Jézust megtalálni, mert ugye mindig él, nem halt meg. És végig melletted van. Nem értem milyen korlátra gondolsz?
2021. dec. 5. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
64%

Én huszonévesen kerültem bele mélyen a kereszténységbe, és engem korlátozott. Visszagondolva, nem voltam boldog. Akkoriban volt egy barátnőm, akivel nem szexelhettem, emiatt (is) lett konfliktusunk. Talán az is gondot okozott kicsit, hogy a kedvenc videójátékommal játsszak-e, mivel a lövöldözés nem egyeztethető össze a keresztény gondolkodással. Ugyanígy lemondtam a szókimondó rap zenének a hallgatásáról is. Mivel olyan gyülekezetben voltam, ami tiltotta az alkoholfogyasztást, ezért a volt osztályrársaimmal sem ihattam meg egy pohár sört sem, ha ritkán találkoztunk. Alapvetően nem fogyasztok alkoholt, de nem látok benne rosszat, ha időnként iszom, de a gyülekezet tanítása szerint semmilyen mértékben nem volt szabad.


És mit kaptam cserébe? Lényegében semmit. Üres keresztény szövegelést, aminek nem tudtam hasznát venni. Akkoriban kezdtem talpra állni, mikor eltávolodtam a gyülekezettől, és elkezdtem más forrásokból is meríteni, és megláttam, hogy a világ sokkal nagyobb, és érdekesebb annál, amint a gyülekezet tanítja. Mindössze annyi haszna volt ennek az egésznek, hogy bizonyos ismereteimet, amit a kereszténységben szereztem, fel tudtam használni a tanulmányaim során, és most már immúnius vagyok a keresztény hittérítésre. De ezek miatt talán nem kellett volna kereszténynek lennem.


Nyilván nem tudok mindenki nevében nyilatkozni (és nem is akarok), gondolom vannak, akik boldogok keresztényként. Azt is tudom, hogy nem minden felekezet van egyforma szinten. De nekem ez a vallás semmilyen formában nem kell.


Üdv, egy agnosztikus.

2021. dec. 5. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 A kérdező kommentje:
4# en ugyan így voltam és úgy gondolom a Jó Isten nem akarja ennyire az embert korlátozni azt akarja boldogok legyünk ő tudja hogy emberek vagyunk élni kell és kész csak szeretetben békességben.
2021. dec. 5. 17:16
 6/21 anonim ***** válasza:
59%

#5!


Neked is meg #4-nek is a bűn szeretetével van bajotok. Nem vagytok hajlandók lemondani a bűnökről. Illetve esetedben szerintem nem is vagy hajlandó elismerni a bűnt. Vágysz a paráznaságra ezt szinte mindenki tudja aki olvassa az értetlenkedő kérdéseid.

2021. dec. 5. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
92%

Attól függ, mit értesz a boldogságon. De azt hiszem, hogy ha 10 embert megkérdeznénk, hogy mit ért boldogságon, 10 különböző választ kapnánk.

Ezért inkább leírnék néhány fontos dolgot, amit tudásom szerint a Biblia biztos garantál, ha rászánod magad Jézus követésére, és eldöntheted, hogy ez neked elegendő boldogság-e.

Garantál egy értelmes, önmagadnál magasabb célokért élt, beteljesült életet, amely nem korlátozódik erre a földre, hanem az örök életben folytatódik. Garantálja a szeretetteli közösséget, mély barátságokat azokkal, akik ugyanezt az utat választják. Garantálja, hogy a világ világossága leszel, egy olyan ember, aki meg tudja mutatni, el is tudja mondani a még elveszett embereknek, hogy mi az az út, amelyen Istenhez közeledni lehet. Garantált, hogy lesz egy mindig hű barátod, Jézus. Garantálja Isten apai szeretetét, amelyben a gondoskodás mellett a fenyítés is szerepel, amely azért van, hogy Őhozzá hasonlóvá váljunk. Garantálja, hogy győzni fogsz a sötétség urai és hatalmai ellen, azáltal, hogy nem különféle bűnök rabszolgaságában fogod élni az életedet, amelyek vagy szégyenben vagy önámításban tartanak, hanem élni tudsz egy olyan életet, amelyben te uralkodsz a bűnök (és körülmények) felett. Garantál bűnbocsánatot, ha időnként elbotlasz. Garantál feltámadást egy örökké fiatal, romolhatatlan testben. Garantálja, hogy egyre jobban meg fogod ismerni Istent, és így bővölködhetsz az ő szellemi áldásaiban mint szeretet, öröm, békesség, szelídség, hűség, jóság, önmegtartóztatás és hasonlók. Garantál türelmet, együttérzést és megértést Istentől és az igazi testvéreidtől. Garantálja, hogy az emberek között lesznek ellenségeid is, hogy Jézus követése miatt igazságtalan üldözéseket, szidalmakat, akár hátrányos megkülönböztetést is el fogsz szenvedni, de ezek által is épülni fog benned az isteni karakter. Még sok mást is ígér Jézus az ő követőinek, de most egyszerre ennyi jutott eszembe.

Persze a legtöbb ilyen áldásnak feltételei is vannak, mint pl. a hitben járás, az engedelmesség, szent életre törekvés, a halálod napjáig való hűség és tanulás (Jézushoz és Jézustól), az alázatos hozzáállás, a nap mint napi önmegtagadás és kereszthordozás, vagyis az említett áldások nem kaphatók meg ezek nélkül. Értem, hogy ezeket a feltételeket kihívónak, korlátozónak érzi sok ember, én is annak érzem. Csak az a kérdés, hogy egy nagyobb jóért, az örök életért, ahol már nem lesz szenvedés, érdemes-e bevállalni ezeket a korlátozásokat. Hogy amikről írtam, az boldogság-e számodra, vagy másfajta boldogságot keresel, ezt döntsd el magad.

Vannak könnyebb utak, mint amit a Biblia ír, csak azok meggyőződésem szerint nem az örök életre vezetnek. Amúgy fiatalon könnyebb elkezdeni, mint öregen, úgyhogy ha bele akarsz vágni a kereszténységbe, akkor örülj neki, hogy fiatal vagy.

üdv Stefán

2021. dec. 5. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
40%

Troll.

Csak már nem ír a kérdései alá semmit, azt hiszi, így nem ismerjük fel.

Válaszolgassatok neki, századjára is.

2021. dec. 5. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
100%

Kedves agnosztikus


Nyilvan ugy gondolod, ahogy gondolod, de nagyon sok kereszteny szexel hazassag elott, jatszik lovoldozos videojatekot es iszik alkoholt.

Az alkoholivast kifejezetten ajanlja a Biblia. Csak kulonbozokeppen lehet csinalni - nyilvan te ezt nem tudtad, most meg mar nem erdekel, amit megertek.

2021. dec. 5. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
36%

"Neked is meg #4-nek is a bűn szeretetével van bajotok. Nem vagytok hajlandók lemondani a bűnökről. Illetve esetedben szerintem nem is vagy hajlandó elismerni a bűnt. Vágysz a paráznaságra ezt szinte mindenki tudja aki olvassa az értetlenkedő kérdéseid."


Nem. Semmi semmi bajunk nincs. Neked, meg a hozzád hasonlóaknak van bajuk, akik az európai középkori világképet akarjátok visszahozni, amikor minden a kereszténység körül forgott. Ezen már régen túl vagyunk, hiszen a világ a 18. század óta folyamatosan szekularizálódik. Megmosolyogtató, hogy a paráznásággal érvelsz, amikor az én kapcsolatomban részben a kereszténység volt az, ami behozta azt. Az akkori barátnőm feltehetően soha nem lett volna hűtlen, ha - az én felelősségem mellett - a párkapcsoltunkba a keresztény vallás nem jön be, és normális emberek módjára meg tudjuk élni a lelki és nemi kapcsolatunkat. Mondjuk azt nem állítom, hogy csak a kereszténység volt a hibás, az én hibáim is benne vannak, de a kereszténység is. Az is biztos, hogy nem lettünk volna örökre együtt, azért is, mert aztán újra kezdtük a kapcsolatot, de nem ment. Viszont kereszténység nélkül jobb lett volna nekünk.

2021. dec. 5. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!