Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Nem vagyok túl jártas a...

Nem vagyok túl jártas a támában de egy feldathoz kéne, és ezért érdekelne hogy mi a külömbség az evangélikus, a protestáns és a református között?

Figyelt kérdés
Vannak e esetleg leginkább szokásbeli és tanítási esetleg öltözéki és építészeti külömbségek.?

2021. dec. 5. 22:43
 1/5 anonim válasza:
100%
Az evangélikus csak az Újszövetségből prédikál. A református csak a Bibliából, szentekhez nem imádkoznak, mint a katolikusok. A protestáns meg egy nagyobb gyűjtőnév, ami alá mindkettő felekezet besorolható.
2021. dec. 5. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 devzero válasza:
100%

Ahogy írták, mindkettő protestáns gyülekezet.

Az evangélikusok Luther követőiből alakultak, a reformátusok Kálvinisták.

Nagy különbség nincs az elveikben, lelkészeik gyakran prédikálnak egymás gyülekezeteiben.

A lelkészek öltözete kicsit más.

[link]


Az evangélikus templomokban látsz keresztet (feszületet), a református templomok egészen puritánok.

2021. dec. 5. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Vannak szokásbeli és jelentős tanításbeli különbségek is. Például az evangélikusoknál nem tilos a képi ábrázolás, a kereszt szimbólum használata sem.

Másként értelmezik az úrvacsorát, az evangélikusoknál fennmaradt a gyónás, nem fogadják el a kálvini kettős predesztinációt, stb...

2021. dec. 6. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
24%

Az evangélikus félig katolikus, félig református. Keverik a két hitet meg szokást. Nincs tiszta hit rendszerük. A Facebookon van a nagyváradi evangélikus egyház nyilvános csoport, ott vannak evangélikus szentmisék meg cikkek és megnézheted.

Én kálvinistaként se fogadom el a kettős predesztinációt. Azt se tudom elfogadni hogy a református egyház, amina vallásom ezt még elhiszi a mai világban. Én úgy képzelem el hogy az öreg papok hiszik már, meg akik eretnek meg hitetlen reformatusok.

Én inkább kikeresztelkednék a református vallasomból minthogy elfogadjam a predesztit.

Rá kéne már jönni hogy Isten mindenkit szeret és senki nincs elrendelve sehova.

Isten szabad akaratot adott az embereknek és mindenki úgy dönt ahogy akar. Az Úr tudja előre ha így vagy úgy döntesz a dolgaidban akkor annak mi a következménye de szabad akaratból éled életed.

Ha igaz volna Kálvin kettős Eretnekség akkor ő is a pokolba jutna meg mindenki mert Jézus nem jött volna megváltani a világot. Az üdvösségre nem elrendelve vagy hanem az egy kegyelem. Ami mindenkinek megadatik aki úgy dönt hogy megtér.

2021. dec. 6. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, nagyon hasznosak voltak:)
2021. dec. 13. 21:32

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!