Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Tisztelt muszlimok, imámok...

Tisztelt muszlimok, imámok gondolkoztak azon, ha lehetne ábrázolni az iszlámban akkor nem lenne olyan idegen a keresztény (katolikus) kultúrától?

Figyelt kérdés

Nem istenre gondolok. Bár szeretném megjegyezni hogy az ismert ábrázolás istenről az csak metafora. Legalábbis nekem az.


Illetve nekem személy szerint nagy vágyam, hogy a vallásos emberek együtt ünnepeljék a földön Jézus születését.


A fanatikus válaszokat előre szólok hogy jelentem a moderátornak, ezért kérek minden hozzászólót normálisan és tisztelettel válaszoljon, nekem csak sejtéseim vannak erről a kultúráról azok is elég régiek.



2021. szept. 30. 12:14
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
23%
Az iszlám sosem lesz elfogadott egy keresztény kultúrában. Meg még hozzátenném, a vallások hamarosan el fognak tűnni, mert jön a második felvilágosodási hullám. Már ideje van.
2021. szept. 30. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 A kérdező kommentje:
Nem tudom... lehet. De kérem senki ne provokáljon senkit!
2021. szept. 30. 12:27
 3/18 A kérdező kommentje:
Bár ha itt tartunk legelső mesélhetnél még erről! Mit értesz ez alatt.
2021. szept. 30. 12:28
 4/18 anonim ***** válasza:
82%
Rengeteg ábrázolás van az iszlámban, főleg a korai korszakból. Miért gondolod, hogy nem lehet?
2021. szept. 30. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 A kérdező kommentje:
4-es sok helyen kitakart arccal láttam a Prófétát. Ebből gondolom.
2021. szept. 30. 12:31
 6/18 anonim ***** válasza:
77%
Nem szeretnék provokálni. Személyes velemény. De szerintem néhány évtiteden belül eljut odáig a tudomány, hogy az emberiség minden nagy kérdését megválaszolja. Nem zárkm ki teljesen Isten létezésének lehetőségét, viszont a kereszténységet és az összes többi vallást igen. Ha létezik is Isten, lehetetlennek tartom, hogy olyan, mint a keresztény vagy iszlám Isten. 100 százalékos meggyőződésem, hogy egy vallásnak sincs igaza.
2021. szept. 30. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 A kérdező kommentje:
Részben egyetértek, de valami mankóra legalábbis nekem szükség van.
2021. szept. 30. 12:35
 8/18 anonim ***** válasza:
100%

Katolikusként nem gondolom, két okból:

Egyrészt nem minden muszlim irányzatban tilos az ábrázolás, pl. az iráni művészetben sem (persze, Istent ott sem, de embereket simán).

Másrészt: az ábrázolás engedése/nem engedése csak egy nagyon kis szelete a vallásnak. Nem ezt érzem elválasztónak, hanem sokkal inkább azt, hogy mit vallunk Jézus Krisztusról.

2021. szept. 30. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 A kérdező kommentje:
agnosztikus vagyok voltam, de egyre közelebb kerülök úgy érzem a Katolicizmushoz.. Annak vagyok keresztelve de nem gyakorlom.
2021. szept. 30. 12:54
 10/18 anonim ***** válasza:
66%

Az iszlám azért tiltja élőlények ábrázolást vallási vonatkoztatásban, mert idővel ez bálványimádáshoz vezethet. Simán lehet hogy a keresztények először csak tiszteletből ábrázolták Jézust a templomokban, majd hozzá is imádkoztak, végül isteníteni kezdték.

A protestáns keresztények is kerülik az ábrázolásokat a templomaikban.


Az iszlámban a születésnap nem ünnep. Még Mohamed próféta születésének a napja sem ünnep. Megemlékezések vannak, de az ünnep az más kategória. Ettől függetlenül szerintem lehetne egy közös megemlékezés Jézus születése alakalmából de nem karácsonykor. Ez kizárt, mert a karácsony egy pogány ünnep, tudjuk hogy Jézus nem akkor született.


Ahogy írták előttem, azért idegen az iszlámtól a keresztény vallás mert Jézus istensége a keresztény vallás alapja, az iszlámban viszont egy teremtmény istenítése sirk vagyis társítás ami a legnagyobb bűn.

2021. szept. 30. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!