Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Mi a különbség a rom. kat....

Mi a különbség a rom. kat. mise és "nagymise" között?

Figyelt kérdés
Csak az időpont,ami több embernek felel meg, vagy van egyéb is? Esetleg megszűnt ez a megkülönböztetés? Csak gyerekkoromban hallottam.

#katolikus #nagymise
2021. dec. 13. 08:39
1 2 3
 11/25 anonim ***** válasza:
9%

Jaj,mi csak úgy szeretjük a katolikusokat ahogy ők minket.

A katolikusok hazudnak hogy mi bálványimádónak tartjuk őket,üldöztük a kis ártatlanokat,megölték a papjaikat,elvettük a templomaikat.

De a hugenottak megöléséről, az inkvizíció től és az ellenreformaciórol hallgatnak mert a katolikusok bune esnek ismerik be. De Isten előtt az ízeket napján majd az ezeket a törvényeket kitalálok meg a többi tagja a vallásnak megiteltetik.

2021. dec. 17. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/25 anonim ***** válasza:
11%

Belenéztem egy gyászmisébe: Kóbor János "búcsúztatását" közvetítette a Duna TV.


Pap felemelt egy kerek ostyát, majd az ostyára nézve mondja elváltoztatott hangon:


-Ímmmmeeee azzzz iiisteeeenn báááráányyaaa!


Na ez a bálványimádás! Szeretettel hirdetem minden kedves embertársamnak, hogy az igazi Jézus Krisztussal való személyes közösség sokkal de sokkal jobb, mint a római katolikus ostyaimádás. Érdemes kifutni Babilonból, otthagyni a Nagy Szajhát, amelynek kárhoztatása elvégeztetett! Az Úr valódi örömöt és szabadulást ad a liturgikus bálványimádás helyett! A szobrok előtt imádkozás helyett.


Isten áldjon meg minden kedves fórumozót!

2021. dec. 18. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/25 anonim ***** válasza:
92%

"Én egy áttért katolikusra nem tudnék reformátuskent tekinteni, mindig tudnám hogy volt katolikus."

Én egy áttért reformátusra még akkor is tudnék katolikusként tekinteni, ha közben mindig is tudnám, hogy azelőtt református volt, hiszen nem tehet róla, hogy abba született bele.

2021. dec. 18. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/25 anonim ***** válasza:
9%

Kóbor János is katolikus volt? Igen,tényleg, felemeli az ostyat és azt mondja hogy Íme az isten Baranya aki elveszi a világ bűneit. Akkor az emberek azt mondják Uram nem vagyok méltó hogy hajlékomba jöjj hanem csak egy szóval mondd és meggyógyul az én lelkem. Azután ( mert mindeközben térdelsz) meg kell várni a csengetest és mész áldozni. Vagyis ostyát enni.

Igazad van előző előtti válaszoló. Hát még nézd meg a Szentségimádást. Elmesélem. Egy nap alakú tartóba vagy beketeszik az ostyat vagy műanyag ostya van benne vagy ahogy én gyanítom nincs is benne semmi. És azt imádják,az előtt terdelnek meg mikor megemeli a pap keresztet vetnek előtte. Keresztény református elszégyelli magát ha ilyet kéne csináljon. Én tudom mit mondok mert saját szememmel láttam olyat.

2021. dec. 18. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/25 anonim ***** válasza:
Én szememben egy katolikus katolikus marad akkor is ha áttér reformátusra. Tudod előző kutyából nem lesz szalonna. Mint ahogy én se lennék katolikus egy katolikus se lenne református csak esetleg negjátsza.
2021. dec. 18. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/25 anonim ***** válasza:
88%

"Egy nap alakú tartóba vagy beketeszik az ostyat vagy műanyag ostya van benne vagy ahogy én gyanítom nincs is benne semmi."

Tehát te magad is belátod, hogy azt sem tudod, miről van szó.


"És azt imádják,az előtt terdelnek"

Istent imádni szerinted bűn?


"Én tudom mit mondok mert saját szememmel láttam olyat."

Én meg saját szememmel láttam olyat, hogy valaki egy üres cilinderből előhúzott egy nyulat! :D Mit bizonyít az, hogy mit látunk a saját szemünkkel?...

2021. dec. 18. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/25 anonim ***** válasza:
88%

"előző kutyából nem lesz szalonna"

Miért, a következőből lesz? :)

2021. dec. 18. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/25 anonim ***** válasza:
9%

A katolikus az csak katolikus marad. Hiába tér át regirmatusnak, ha védeni kéne az egyházat csak a katolikus az védené mint református.

De tudom miről van szó, szentsegimadasnak mondjátok, a monstranciaba állítólag benetrszitek.az ostyat és azt imadjatok. Ha még bemetennegek az ostyat ...de én nem hiszem hogy beketeszik csak az üres monstrancia előtt borultok le. Szégyen gyalázat. Bárki református elmehet egy Szentségimádásra és meglátja hogy a nap alakú monstranciaba vagy nincs is ostya vagy műanyag ostya van. De leginkább nincs benne ostya.

Mert ha volna még rá lehetne fogni hogy Jézust imadjatok. Bár Istent kéne imadjatok ti balvanyimadok

2021. dec. 18. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/25 anonim ***** válasza:

"én nem hiszem hogy beketeszik"

Miért nem hiszed?


"rá lehetne fogni hogy Jézust imadjatok. Bár Istent kéne imadjatok"

Milyen református az, aki nem hisz a Szentháromságban? 😮

2021. dec. 19. 04:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/25 anonim ***** válasza:
0%
Úristen. A saját szememmel láttam Szentségimádást. Le kellett volna hajtsam a fejem de nem tettem mert néztem hogy benne van e az ostya a monstranciaba és nem volt. Nagyon igyekeztem úgy hogy ne akkor nézzem amikor mellettem emeli fel a pap, addig legajtottam a fejem de a többi időt néztem. Nem teszik bele. És ha beletennék se lenne jelentősége. Inkább csináljatok ikonokat Jezusrol és azt imadnátok nem az ostyat. Ortodoxokban is ikonok vannak és 2 rossz közül az ortodox a jobbik
2021. dec. 19. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!