Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Mi a különbség a rom. kat....

Mi a különbség a rom. kat. mise és "nagymise" között?

Figyelt kérdés
Csak az időpont,ami több embernek felel meg, vagy van egyéb is? Esetleg megszűnt ez a megkülönböztetés? Csak gyerekkoromban hallottam.

#katolikus #nagymise
2021. dec. 13. 08:39
1 2 3
 21/25 anonim ***** válasza:
6%

Mindkettő rosszbde az Keresztény Ortodox a jobbik vallás amelyik közelebb áll a Bibliához.

El is hiszem hogy 1054 ben elszakadtak tőletek. Én is ezt tettem volna.

2021. dec. 19. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/25 anonim ***** válasza:
92%

"az Eucharisztia – katolikus és ortodox hitvallás szerint – jelenti a kenyér és a bor színe alatt valóságosan jelen lévő Jézus Krisztust is"

[link]


Akkor miért szimpatizálsz jobban az ortodoxokkal? Csak kíváncsiságból kérdezem. Azért, mert jobban tetszenek az ikonok, mint a szentségtartó (a nap alakú, tudod)?

2021. dec. 19. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/25 anonim ***** válasza:
9%

Az ortodoxok szimpatikusabbaak, mert közelebb állnak a bibliai igazságokhoz, mint a IV században a hét dombon alapított Nagy Parázna római felekezet.


- nősülhetnek az ortodox papok a Biblia ajánlását követve, nincsenek ott országonként ezerszámra pedofil gyermekrontó papok, amint az megfigyelhető a római katolikus vallásfelekezetnél

- nem fogadják el az első hét zsinat után kitalált hazug római dogmákat (római püspök primátusa, pápai cím, Mária testben mrnnybe menetele, stb.)

- nincs központosított pápájuk, Krisztus Földi Helytartója hamis titulussal. Nem ismerik el a római pápa hamis, nem Istentől származó tekintélyét.

- nincs rejtett nap-imádás nap alakú giccses tartóba rakott ostya vagy műanyag lap felhasználásával

- stb.

2021. dec. 19. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/25 anonim ***** válasza:
92%

"Az ortodoxok ... nem fogadják el az ... római dogmákat (... Mária testben mrnnybe menetele, stb.)"


"a katolikus és ortodox hagyomány szerint testével-lelkével együtt a mennybe ragadtatott"

[link]


Van még hova fejlődnöd...

2021. dec. 19. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/25 anonim ***** válasza:
100%
12-es: Nettó ostobaságokat beszélsz. Semmi bálványimádás nincs benne. Jézus a "húsvéti bárány", áldozat, aki feláldozta magát bűneink megváltására. Illetve tanítása szerint (ez az én testem, ez az én vérem) a szentmisében a bor és a kenyér színe alatt valóságosan megjelenik, tehát valóságosan jelen van Krisztus. Tehát csak azt követően az "Isten báránya", hogy a konszekráció megtörtént.
2022. jan. 23. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!