Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Ha nem lettek volna egyházak,...

Ha nem lettek volna egyházak, akkor most az emberiség fejlettebb lenne technológiailag? (NEM vagyok egyházellenes, hiszek Istenben.)

Figyelt kérdés
Arra gondolok, hogy azok között, akiket máglyahalálra ítéltek, voltak tudós emberek is. Ha nem haltak volna vértanúhalált, akkor a tanaikon, felfedezéseiken keresztül bizonyos dolgokat az emberiség hamarabb megismerhetett volna.

2021. dec. 14. 19:52
1 2 3
 11/24 anonim ***** válasza:
25%

Ezt nem tudjuk eldönteni.

Egy biztos, hogy 1914-től kezdve, óriási fejlődésnek indult az emberiség. Előtte évezredekig alig fejlődött valami. 107 év alatt, nagyságrendekkel ugrott minden tudományos felfedezés...

2021. dec. 15. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/24 anonim ***** válasza:
33%
Utolsó, Daniken mondta azt, hogy ez azért van, mert az UFO-k idegen technológiát adtak át nekünk ;))
2021. dec. 15. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/24 anonim ***** válasza:
73%

"A katolikusok mindenkit eretneknek tartottak aki okosabb volt náluk."

Akkor téged nem fenyeget ez a veszély. :))

2021. dec. 15. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/24 anonim ***** válasza:
73%
Erre könnyű válaszolni. Bőven van összehasonlítási alap, ahol nem volt kereszténység és nem volt ott az Egyház. Ezek a területek most fejlettebbek technológiailag, mint pl. Európa?
2021. dec. 15. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/24 anonim ***** válasza:
45%

11


mar a 19. szazadban is oriasi fejlodesnek indult az emberiseg, gozgep, vasutepitesek, felgyorsult az elet


14


Most. De az iszlam es kinai vilag nagyon fejlett volt tudomanyos es technologiai szempontbol a kozepkorban. Afrika es India pedig azert nem fejlodott ugy, mert a kereszteny orszagok kizsakmanyoltak, minden termeszeti es emberi eroforrasukat elhurcoltak, es meggazdagodtak belole, pl. az angolok, franciak.

A tudomanyos es technologiai fejlodeshez penz kell, nem kereszteny vallas. Most minden Amerikabol indul el, hiszen ott van oriasi penztoke, hogy befektessenek a kutatasba, es magukhoz vonzzak a legjobb tudosokat a vilag minden tajarol. Mit fedezett fel a kereszteny Magyarorszag az elmult 50-100 evben, ami nagy jelentosegu? Magyarorszagon? Vagy a kereszteny Oroszorszag, amely a legnagyobb teruletu orszag a vilagon?


Az okorban pedig Egyiptom, Mezopotamia volt a fejlodes kozpontja.

2021. dec. 15. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/24 anonim ***** válasza:
32%

15-ös.


Az igaz, de kiugrás szerűen az 1914-es év után növekedett meg. Biológia, Atomfizika, na és persze a hadi ipar...

2021. dec. 15. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/24 anonim ***** válasza:
56%
15-ös, de pl. a Maják és Aztékoknál volt a fejlevágás, kannibalizmus. Emberi fejekkel fociztak. Ha nem fedezzük fel Amerikát, akkor még most is ezt csinálnák.
2021. dec. 15. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/24 anonim ***** válasza:
34%

,,A katolikusok mindenkit eretneknek tartottak aki okosabb volt náluk."


Akkor téged nem fenyeget ez a veszély. :))


MERT KERESZTÉNY REFORMÁTUS VAGYOK, NEM ERETNEK. A katolikusok a reformstusokat is csak üldözték és macis üldöznek ha nem volna az európai Unió még nem jött volna a 2 világháború meg a kommunizmus. Egy katolikus csak annyit tud hogy gyuloljeva reformstusokat ahelyett hogy a neoprotenstáns, presbiterianus, unitárius, jehivista szektáknál foglalkozna. Azok sörök veszélybe a kereszténységet nem mi, igazhitü kálvinisták.

2021. dec. 15. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/24 anonim ***** válasza:
48%

"Az igaz, de kiugrás szerűen az 1914-es év után növekedett meg."

Ez nem igaz, nincs ilyen ugrás. Ha van, akkor az is sokkal inkább a jóval későbbi hidegháborúra jellemző ugrás, nem 1914-re.

2021. dec. 15. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/24 A kérdező kommentje:

8-as válaszoló, szerintem valakivel összekeversz engem. Én nem szoktam vallási témájú kérdéseket kiírni. Eddig ez az egyetlen kérdésem vallás témában.


Remélem, senkit nem bántottam meg a kérdésemmel! Mint ahogy már írtam, én hiszek Istenben és nincs bajom az egyházzal.

2021. dec. 15. 20:43
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!