Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Vallásosak! Mi a véleményetek...

Vallásosak! Mi a véleményetek azokról a vallástalanokról, akik megtartanak vallási hagyományokat?

Figyelt kérdés

Melyik taszít titeket jobban?


Aki vallástalan és ehhez méltóan nem megy be templomba/mecsetbe/zsinagógába/vallási helyszínre, nem tart semmilyen vallási eredetű ünnepet vagy a vallási ünnepeket lekorcsosítva, "levilágiasítva" tartja (a keresztény kultúrkörben pl.: fenyőünnep, szeretetünnep, télünnep, nyusziünnep, Télapó és Télanyó stb.), nem akar vallási esküvőt stb.


Aki vallástalan, de ennek ellenére bemegy vallási helyszínekre olyan védekezéssel, hogy semmi köze nincs igazából a valláshoz, csak a művészet, meg a hangulat a lényeg számára, minden vallási ünnepet megtart, pontosan úgy, mint a vallásos emberek (a keresztény kultúrkörben készít adventi koszorút, kiteszi a Betlehemet, vallásos töltetű dalokat énekel), de pusztán azért, mert szerinte nincs semmi köze ezeknek a valláshoz, ez családi szokás, de természetesen a böjtöket nem tartja meg (jobb esetben legalább megemlékezik róluk, rosszabb esetben még azt sem), mert az nem annyira kellemes neki, esetleg vallási szertartással is meg akar esküdni, mert az szerinte romcsi stb.


Természetesen mind a kettő példánál olyan emberre gondolok, aki mesének, butaságnak és károsnak tartja a vallásokat és ellenzi őket. Tehát nem olyanokra, aki egyszerűen nem hisz, de ettől függetlenül tiszteli a más világnézetű embereket.


Mi a véleményetek az utóbbi jelenségről?



2021. dec. 23. 15:18
1 2 3 4 5
 1/43 anonim ***** válasza:
92%
Bár ez nem válasz a kérdésre, de engem azok a vallásos emberek taszítanak a legjobban, akik a külsőségeket megtartják, de valahogy a lényeget nem értik. Pl. van egy ismerősöm aki templombajáró katolikus, de egy igazi sunyi, manipulatív, rosszindulatú kis szemét. Vagy egy másik hasonló, aki előadta hogy a református az rosszabb mint az ateista.
2021. dec. 23. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/43 anonim ***** válasza:
0%
Engem minden vallaástalan taszit. Azért mert Mózes meg Jézus bp ll böjtöltek 40 napot, a Biblia Sehol nem írja hogy kell böjtölni. Keresztény kálvinista nem ad a babonákra.
2021. dec. 23. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/43 A kérdező kommentje:

#2.

Milyen kár, hogy a református lelkész folyamatosan a böjtről prédikál. (A család egyik része református, a többi része is keresztény, de nem kálvinista.)

2021. dec. 23. 15:44
 4/43 anonim ***** válasza:
0%
A böjt egy babona. Keresztény református nem szabad elhigyje mint ahogy a kettős predesztináciot sem. Engem nemcsak a vallastanárnők taszítanak hanem azok is akik nincsenek megkeresztelve.
2021. dec. 23. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/43 A kérdező kommentje:
Jézus is böjtölt. Akkor Jézus is egy babonás volt?
2021. dec. 23. 15:50
 6/43 anonim ***** válasza:
100%
Nem érdekel, egészségükre.
2021. dec. 23. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/43 anonim ***** válasza:
100%

"Melyik taszít titeket?" Miért taszítana? Mindenki úgy él, ahogy akar, ha másnak nem árt, nincs közöm hozzá. Közömbös tehát, nem "taszít", nem is vonz. (+ bár ez nem volt kérdés: Ami engem taszít: az a trágár beszéd. Fizikai fájdalmat érzek tőle, megmagyarázhatatlan, de így van.)


Kívánok áldott karácsonyt, és békés új esztendőt mindenkinek!

2021. dec. 23. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/43 anonim ***** válasza:
91%
Én úgy gondolom, hogy a keresztény vallások, nem pusztán vallások, hanem az európai kultúra alapjai, a hagyományokkal együtt. Legyen valaki vallásos vagy sem, mindnyájan ebbe a kultúrába születtünk és eszerint éljük az életünket.
2021. dec. 23. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/43 anonim ***** válasza:
100%
Engem az taszít, ha valaki a vallásuk miatt különbözteti meg hátrányosan az embertársait. Pl. az olyanok mint Anjutca, akit taszít az, ha valakinek más a vallása, mint neki.
2021. dec. 23. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/43 A kérdező kommentje:

Szerintem őszintén szólva mindenki úgy élje az életét, ahogy akarja, de ezzel másokat vagy saját magát nem érintheti hátrányosan. Szóval a templomnál nálam már le-ledől a léc. Ha egy nem túl értelmes és vallásellenes fickó szerint én már eleve idióta és gyerekes vagyok, pusztán, mert hiszek és követek egy adott vallást, akkor nekem miért kellene őt megtűrnöm, az ÉN szentélyemben és az ÉN szent helyeimen. Ez olyan, mint amikor egy vendég alpári módon kritizálja a saját házam, a saját házamban. Felőlem aztán azt csinál, amit akar, nem az én hitelességem veszik el, de engem és azokat a vallásos embereket, akiket a gyűlölködő, trágár dumájával csúnyán lekezel mindig maradjon távol. Senki nem tette kötelezővé a vallási szertartást az esküvőkön és nem kötelező éjféli misére sem menni, ennek ellenére ő mégis olyan felsőbb erők előtt tesz fogalmat, pusztán esztétikából, amikben vagy akiben amúgy nem is hisz. Magyarul hazudik, tehát még csak nem is tiszteli az adott vallást, az adott vallás szent helyén (a hazugság minden nagyobb világvallásban bűn).


Azzal nincs bajom, ha valaki vallási ünnepeket ünnepel és a betlehemes karácsonyfadísz mellől szidja a vallásosakat, inkább nevetséges és röhejes számomra. Azzal, hogy képmutató és magát nagy okosnak tartva károsnak nevez minden vallást, de közben saját maga is ezeknek a káros dolgoknak a hagyományait követi a saját becsületét ássa alá és ő maga viselkedik képmutatóan. Ez meg már legyen az ő gondja.


Én így vélekedek erről.

2021. dec. 23. 18:17
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!