Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Súlyos bűnt követtem el?...

Súlyos bűnt követtem el? Áldozhatok az éjféli misén?

Figyelt kérdés

Tegnap gyóntam. Nagyon begurultam, mert nem lehetett olyan karácsonyfadíszt kapni, amilyet akartam, nem sikerült az étel, amit csinálni akartam, a családom meg feszült volt az ünnepek miatt és felkaptam a vizet, mocskosul el kezdtem káromolni az Istent, olyanokat ordítottam, hogy r*hadjon meg, gyűlölöm, eladom a lelkem a Sátánnak és hogy szívesen megölném őt, aki megváltott engem. :'-( A családom próbált nyugtatni, erre a családommal is elkezdtem ordibálni és szidni őket. :'-( Pedig nagyon szeretem Istent is és a családom is, csak a harag, a mérhetetlen indulat és a düh beszélt belőlem. Szörnyűen megbántam már utána is a tetteim.


Áldozhatok? Mit tegyek?



2021. dec. 24. 12:05
1 2 3
 11/27 anonim ***** válasza:
3%
En mondtam hogy a karacsony pogany unnep es ilyenkor a satan es a demonai munkalkodnak
2021. dec. 24. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/27 A kérdező kommentje:
Már tárgytalan. :-) Egy nagyon kedves pap ismerősömnek meg is gyóntam, meg meg is bántam, bocsánatot is kértem mindenkitől. Könnyebb is a lelkem sokkal. :-)
2021. dec. 24. 21:19
 13/27 Blackice75 ***** válasza:
2021. dec. 25. 02:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/27 A kérdező kommentje:

#13.

Nem tudom eldönteni, hogy egy antiteista provokátor vagy, vagy egy jehovista, vagy egyszerűen csak nem vagy jártas a teológia terén.


Először is a keresztény karácsonynak semmi köze nincs a szaturnáliához, már csak azért sem, mert az egyik dec. 25., a másik dec. 17.


A sol invictus ünnepéhez van köze, mivel az tartott dec. 25-ig (a rómaiaknál is szinte már az volt a jeles nap, amikor nem volt valamilyen ünnep vagy fesztivál). Ez nem római ünnep volt, hanem a Mithrász és a Nap kultuszához kapcsolódó.


Másrészt attól még nem ugyanaz az ünnep, hogy a dátum egyezik (ráadásul nem is teljesen, mivel a sol invictus dec. 24-25., a karácsony dec. 25-26.). Minden nap valamilyen közösségnek ünnepe van és minden nap szinte több száz is egyszerre, mégis mást-mást jelentenek.


Egyébként már előtte is voltak olyan ókeresztény közösségek, kik ekkor tartották a karácsonyt (Jézus születésének ünnepét), ugyanis, ha megnézzük, a bibliai próféták fogantatásának napja és a haláluk napja megegyezik. Ebből adódik, hogy Jézust nagypénteken kezdte el Mária a szíve alatt hordani. Ebből ki lehet számolni, hogy mikor is lehetett a születés (+ 9 hónap). December-január, pont, amikor a karácsony van. Egyébként más iratok is arról tanúskodnak, hogy Jézus a sátoros ünnep és a zsidó újév után született. Később a pogány ünnepek ellensúlyozása csak még egy ürügy volt, hogy ezt tegyék meg hivatalosan.

2021. dec. 25. 11:43
 15/27 Blackice75 ***** válasza:
16%
2021. dec. 25. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/27 anonim ***** válasza:

#14

Szerintem csak olvasd el a nevét, eléggé sokat mond a "black", egyszerűen csak egy sátánista.

2021. dec. 25. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/27 anonim ***** válasza:
8%
#16 tehát a sötêt színt nem Isten teremtette hanem a sátán? Mesélj mêg emese
2021. dec. 25. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/27 Blackice75 ***** válasza:
11%

Mutassátok meg az Írásból(biblia) hol esik szó konkrétan a karácsonyról, a télapóról, a szilveszterről ,a vasárnapról, a húsvéti nyúlról a tojásaival egyetemben!

Ha ezt a bibliából igékkel alátámasztjátok, akkor minden elismerésem kedves felebarátaim!

2021. dec. 25. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/27 anonim ***** válasza:

#17

Igen, a sötét színt nem Isten teremtette, a fekete egyszerűen a fény és minden szín hiánya, a hiányt nem lehet teremteni. Sőt Isten ezt mondta:

"a világosság a világba jött, de az emberek jobban szerették a sötétséget, mint a világosságot, mivel cselekedeteik gonoszak voltak"


Láthatóan többeknél jól rátapintottam valamire.

2021. dec. 25. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/27 anonim ***** válasza:
30%
#19 Nagyon beégtél, attól hogy valakinek black van a nevébe nem lesz sátánista, ez primitív óvodás szint
2021. dec. 25. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!