Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Súlyos bűnt követtem el?...

Súlyos bűnt követtem el? Áldozhatok az éjféli misén?

Figyelt kérdés

Tegnap gyóntam. Nagyon begurultam, mert nem lehetett olyan karácsonyfadíszt kapni, amilyet akartam, nem sikerült az étel, amit csinálni akartam, a családom meg feszült volt az ünnepek miatt és felkaptam a vizet, mocskosul el kezdtem káromolni az Istent, olyanokat ordítottam, hogy r*hadjon meg, gyűlölöm, eladom a lelkem a Sátánnak és hogy szívesen megölném őt, aki megváltott engem. :'-( A családom próbált nyugtatni, erre a családommal is elkezdtem ordibálni és szidni őket. :'-( Pedig nagyon szeretem Istent is és a családom is, csak a harag, a mérhetetlen indulat és a düh beszélt belőlem. Szörnyűen megbántam már utána is a tetteim.


Áldozhatok? Mit tegyek?



2021. dec. 24. 12:05
1 2 3
 21/27 Blackice75 ***** válasza:
7%

A világosság az az Atya szava , a parancsolatok, rendeletek, instrukciók vagyis ha úgy tetszik a Tora!


A világosság(aTora) a világra jött! Megszületett az Írott Szó hús emberi testben, vagyis megszületett a Megváltó aki világosság(Tora) hogy bizonyságot tegyen az Atya parancsolatairól , rendeleteiről vagyis aToráról!


A világosság vagyis az Ő szava aki a Megváltó volt az első akit az Atya megalkotott mindenek előtt, úgy a mennyek mint a föld megteremtése előtt!

Sőt a vilagot az Fiú altal teremtette aki az Ő szavat képviseli, Ő csak szólt és lett, vagyis a fiú csinálta!


Példabeszédek 8-ból amiben a Megváltó üzen Salamon példapeszédein keresztül, decamúgy az egész Példabeszédek 8 róla szól:


22 Az Úr az ő útának kezdetéül szerzett engem; az ő munkái előtt régen.

23 Örök időktől fogva felkenettem, kezdettől, a föld kezdetétől fogva.

24 Még mikor semmi mélységek nem voltak, születtem vala; még mikor semmi források, vízzel teljesek nem voltak.

25 Minekelőtte a hegyek leülepedtek volna, a halmoknak előtte születtem.

26 Mikor még nem csinálta vala a földet és a mezőket, és a világ porának kezdetét.

27 Mikor készíté az eget, ott valék; mikor felveté a mélységek színén a kerekséget;

28 Mikor megerősíté a felhőket ott fenn, mikor erősekké lőnek a mélységeknek forrásai;

29 Mikor felveté a tengernek határit, hogy a vizek át ne hágják az ő parancsolatját, mikor megállapítá e földnek fundamentomait:

30 Mellette valék mint kézmíves, és gyönyörűsége valék mindennap, játszva ő előtte minden időben.

31 Játszva az ő földének kerekségén, és gyönyörűségem[et] [lelve ]az emberek fiaiban.

32 És most fiaim, hallgassatok engemet, és boldogok, a kik az én útaimat megtartják.

33 Hallgassátok a tudományt és legyetek bölcsek, és magatokat el ne vonjátok!

34 Boldog ember, a ki hallgat engem, az én ajtóm előtt virrasztván minden nap, az én ajtóim félfáit őrizvén.

35 Mert a ki megnyer engem, nyert életet, és szerzett az Úrtól jóakaratot.

36 De a ki vétkezik ellenem, erőszakot cselekszik az ő lelkén; minden, valaki engem gyűlöl, szereti a halált!


A világossag, az Törvények a Tora vagyis a Megváltó!

A Megváltó a Törvény(Tora) nélkül hazugság!


Aki a fenti fejezetet az Írasból elolvassa és meg is érti, akkor világossá kell válnia az ember számára hogy a vallások a kereszténység is átveri a világot!


Ez volt az ó testamentum és nézzünk meg most ugyanezt az úgynevezett "új" szövetségben is:


János1 1:5, de az egesz fejezet erről szól amúgy:


1 Kezdetben vala az Íge, és az Íge vala az Istennél, és Isten vala az Íge.

2 Ez kezdetben az Istennél vala.

3 Minden ő általa lett és nála nélkül semmi sem lett, a mi lett.

4 Ő benne vala az élet, és az élet vala az emberek világossága;

5 És a világosság a sötétségben fénylik, de a sötétség nem fogadta be azt


A Teremtőtől való ige, igazság, bölcsesség, tudás = törvények,parancsolatok, rendeletek=Tora = Megváltó!

2021. dec. 25. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/27 anonim ***** válasza:

#21 Akkor hajrà tartsd be mind a 613 törvényt es ne vetkezz mert elkárhozol.


Törvény ölni fog téged meg Isten is vádolni fog téged ha csak a törvényeit nézed.


Közben ozvegyek, raszorulok ehen halnak amig te a torvennyel viaskodsz nehogy elkarhozz. Inkabb segiteni kellene raszorulokon mert mozes torvenyeivel kitorolheted a feneked ha a szegenyek miattad ehenhalnak. jezus sem a torvenyt szereti tudtommal hanem adakozast

2021. dec. 25. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/27 anonim ***** válasza:
Akkor árvákról nem is beszeltem őket nem érdekli mozes torvenye csak szeretetre vagynak
2021. dec. 25. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/27 Blackice75 ***** válasza:

#22 és #23


Pontosan azért ilyen a világ, tele éhezőkkel és nélkülöző árvákkal mert elfordult az Atyatól, az Ő szavától és emberi rendelésekhez fordultak! A vilag minden országa és azoknak alkotmanya vezetősége vagyis a politikája szembe megy az Atya szavával! Pénzsóvarok, kapzsik, kevélyek,maguksz szeretők , vilaghatalmi elit es csicskásai a millárdos üzletemberek es a világ kormányainak milliárdos politikusaik és strohmannjaik monumentális vagyont halmoznak fel a keresztény állami vezetés nevében, és tesznek tönkre társadalmakat és országokat tartva ezért a nyomoruság legalacsonyabb szintjén, nem felnek soha semmilyen időben sajat orszagaiknak népet is hazugságban tartani és kifosztani!


Ezt mondja az Atya erről, es ezertvis majd megkapja méltó büntetését a vilag:


Zsolt 146:9 Megoltalmazza az Úr a jövevényeket; árvát és özvegyet megtart, és a gonoszok útját elfordítja.


Mal 3:5 Mert ítéletre indulok hozzátok, és gyors tanú leszek a szemfényvesztők ellen, a paráznák és hamisan esküvők ellen, és azok ellen, akik megrövidítik a munkásnak bérét, az özvegyet és árvát, és akik nyomorgatják az idegent, és nem félnek engem, azt mondja a Seregeknek Ura.


Ez lesz , már nem is oly sokára és ideje is lesz végre!


És te az Atyát és az Ő szavát,a Megváltót hibáztatod a sok nyomoruságért amit az ember keresett azzal.magának hogy elfordult az Atya parancsolataitól mert odafordultak mesékhez, a vallások hazug az igéket az igazságából kiforditó teologiákhoz, filozófiákhoz, a tudoman hazugságaihoz, a politika hazig elveihez!


Préd 7:29 Hanem lásd, ezt találtam, hogy az Isten teremtette az embert igaznak; ők pedig kerestek sok kigondolást.



2Tim 4:3 Mert lesz idő, mikor az egészséges tudományt el nem szenvedik, hanem a saját kívánságaik szerint gyűjtenek maguknak tanítókat(,egyházak,vallások,kereszténység) mert viszket a fülük;


2Tim 4:4 És az igazságtól elfordítják az ő fülüket, de a mesékhez oda fordulnak.


Mesék: vallási egyházi teológia, filozófia, dogma.

Tudomany : nasa, űrkutatás, geológia, stb...


És te beszélsz orbitális hülyeségeket #22-23 -as, akinek halvány büdös fogalma sincs az Írasokról ami az Atya üzenete, és annak jelentőségéről!

Előbb kútatni kell az Írasokban szorgalommal tiszta szível , és hátrahagyva a világ hazugságait!

És akkor talán megérted a 613-at is, mert jelenleg halvány büdös fingod sincs hogy mit foglal magába!

Csak ontod borzalmas butaságaidat amiket a világ szennyéből csipegettél fel az életed során!!! HalleluYah

2021. dec. 25. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/27 anonim ***** válasza:

#24 Nagyon beégtél mert ezer éve óta ismerem bibliát és azt is ahonnan jöttél (yahuah utja/info bubble)


Árvákat nem érdekli a mozesi törvény ők ezzel nem laknak jol , ahogy raszorulo se lakik jol vele. Nem erted hogy aki a torveny alltal akar megigazulni az elkarhozik??? De te csak haladj tovább a halál útján majd rájössz

2021. dec. 25. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/27 anonim ***** válasza:
#24 sosem leszel elég jo a mozesi torvenyeknek igy mindig lesz majd rajtad bűn ami miatt elkarhozol, szelmalomharc amit folytatsz
2021. dec. 25. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/27 A kérdező kommentje:

#18.

"Mutassátok meg az Írásból(biblia) hol esik szó konkrétan a karácsonyról, a télapóról, a szilveszterről ,a vasárnapról, a húsvéti nyúlról a tojásaival egyetemben!"


Karácsony: Az evangéliumokban Mária előélete és Jézus fogantatása után közvetlenül az első karácsony van terítéken.


Télapó: Hívő keresztény nem foglalkozik a Télapóval, meg a Hóleánnyal. Ezek a szekuláris, meg antiteista politikai vezetések alatt képződtek. A kereszténység által is erőteljesen meghatározott kultúrákban a keresztény ünnepe (is) fontosak. Ilyen Szent Miklós püspök napja is. Viszont ők antiteisták (miden vallást és hitet, így a kereszténységet is ellenzők) voltak. Sokáig paradoxon volt az összes ünnepük, aztán kifundálták, hogy csinálnak világi ünnepeket, de az a kutyát se érdekelte, mert semmilyen mélyebb tartalmuk nem volt és még csak hagyományok sem kötődtek hozzájuk. Legvégül arra jutottak, hogy: "Egye csuda, a világi ünnepek mellé lekorcsosítjuk a legmeghatározóbb vallási ünnepeket, vallástalanná téve azokat". Végül megalkották keresztény ünnepek közül a fenyőünnepet, szeretetünnepet (előbbi keleten, utóbbi nyugaton volt inkább), a Télapót és a Hóleányt, a nyusziünnepet, a szerelemünnepet (ezt is főleg nyugaton), meg egy rakat mást is.

Egyébként Szent Miklós napjára hogy a túróba akarsz bibliai igét, ha Szent Miklós a bibliai idők után élt?


Szilveszter/újév: Abszolút világi ünnep. Semmi köze a valláshoz. Egy vallási irat miért írna olyanról, ami nem a valláshoz kötődik? Egyébként minden vallásnak, többek között a zsidóknak (ros hasna) is volt újéve. Ez vallástól független.

Egyébként az újév a katolikusoknál Szűz Mária Isten anyjának az ünnepe. Szerintem ezzel a kijelentéssel minden kereszténynek egyet kell érteni.


Vasárnap: Jézus vasárnap támadt fel és az ókeresztények is ekkor gyűltek össze. Pál apostol is szombaton téríteni ment a zsinagógáknak, vasárnap pedig gyülekeztek a keresztények.


Húsvét: Jézus feltámadása.


Tojás: Zoroasztriánus eredetű. A zoroasztrianizmus a kereszténység egyik legközelebbi "testvére", illetve hagyomány is.

2021. dec. 25. 21:09
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!