Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Akik meggyőződtek arról, hogy...

Akik meggyőződtek arról, hogy Jehova tanúi "hamis tanítók", miként "tették"?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Érdekelne, hogy aki valaha is kapcsolatban volt velük (nem feltétlen megkeresztelkedve a vallásukban), hogy ti MAGATOK hogyan (bibliaversek, események,stb), valamint mi alapján döntöttek úgy, hogy ők hamis tanítók? (Ugye Jézus mondta azt, hogy sok hamis tanító lesz)


Minden érdekelne! Tapasztalataitok,stb!


Egyébként én egy 18 éves fiú vagyok, aki keresi Istent!

Minden keresztény vallást próbálok megvizsgálni (a nem keresztényeket is) [Jézus áll hozzám közel, de nyilván adok esélyt akár más vallásnak is, hogy "bizonyítson"...]


Amúgy is nagyon érdekel ez a vallási, történészeti, régészeti témakör, szóval.. :)


Nem titok, hogy ilyen egyetemre is fogok menni.. :)


Köszönöm szépen mindenki válaszát!



2021. dec. 25. 08:39
1 2 3 4
 1/37 anonim ***** válasza:
83%

Nem voltam soha náluk, itt találkoztam először vélik, ezen az oldalon. Először fura volt, hogy az egyértelmű bibliai verseknek is ellentmondanak. Aztán elkezdtem olvasni a weben található tanításaikat, majd a végén a kezembe került a vének könyve, ami egy borzalmas olvasmány. Ők ebből hoznak ítéletet más tanúk felett. Itt leírja például, hogy hogyan kell bánni azzal, akit megerőszakolnak.

Persze ezekhez hozzájárult az ide írkáló tanúk viselkedése és ugyanolyan szeretetlensége, mint ami árad a tanításaikból.

Szóval egy rideg, hataloméhes vallás.

2021. dec. 25. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/37 anonim ***** válasza:
78%
Ilyen és hasonló felekezetbe ha belépsz nincs nagyon kiút, ugyanis elidegenítenek mindentől és mindenkitől ami nem ők általában.
2021. dec. 25. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/37 anonim ***** válasza:
77%
Én is itt találkoztam velük először. Elég is volt.
2021. dec. 25. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/37 anonim ***** válasza:
83%

Szia, Cseri Kálmántól egy jó írás a szekták felismerésének ismérveiről.

[link]


Jehova tanúit is tárgyalja.


Milyen szakra mész pontosan?

Istenkeresőként szívesen ajánlok pár könyvet, irodalmat, ha rámírsz privátban. Nem tartozom felekezethez. :)

2021. dec. 25. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/37 anonim ***** válasza:
81%
Dr Szalai András is ismerője a tanúknak, olvastam a könyvét. Mondjuk ahhoz kell Biblia ismeret, hogy értse az ember, hogy mit miért ír. Mellesleg tanúnak az áll, aki se a Bibliát nem ismeri, se Istent, de van benne igény a felsőbbrendű érzésre. Mert a tanúk ilyenek. Azt nem tudják, hogy ők maguk biztosan megmenekülnek e, mert a szervezet pont ezzel tartja őket pórázon, de abban biztosak, hogy akik ma élnek és nem a szervezet tagjai, azok nem támadnak fel. Mármint a tanításuk alapján. De hát annyiszor változott már náluk az "igazság", hogy ki tudja ez holnap hogy fog szólni.
2021. dec. 25. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/37 anonim ***** válasza:
37%
Minden egyház, szekta azt állítja, hogy övék az egyedüli, igaz isten. Mindegyik hülyeség.
2021. dec. 25. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/37 anonim ***** válasza:
25%
Röhögcséges amikor két szellemi fogyatékos azon vitatkozik, hogy melyikük mesekönyve az igaz.
2021. dec. 25. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/37 anonim ***** válasza:
74%
#7 nem gondolom hogy egy Blaise Pascal, szellemi fogyatékos lett volna, mert keresztény volt. Hogy csak egy példát írjak.
2021. dec. 25. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/37 anonim ***** válasza:
0%
Az egy teljesen más kor volt, amiben gyakorlatilag csak azok tudtak érvényesülni akik keresztények voltak / annak vallották magukat. De persze ez a klasszikus tekintélyre való hivatkozás. Nem tudnál még 10 olyan embert fejből felsorolni akik letettek valamit az asztalra a tudomány tekintetéből.
2021. dec. 25. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/37 anonim ***** válasza:
90%

Fejből nem, de ha utánanézek neten igen. Kapásból Newton, Einstein.

Newton vallási munkáit értékesebbnek tartotta a természettudományosaknál.

Pascal nem megalkuvásból, hanem meggyőződésből volt hívő.


"Kutatni kezdtem, vajon Isten nem hagyott-e magáról valami jelet a világban? Különféle, egymással ellentétes vallásokat látok, következésképpen mind hamis, kivéve egyet, amelyik nem az. Mindegyik a maga tekintélyére hivatkozva követeli, hogy higgyenek benne, és fenyegeti a hitetleneket. Ezen az alapon tehát nem hiszek bennük. Mert akárki mondhatja, kijelentheti, hogy ő próféta. Ám azt látom, hogy a keresztény vallásban beteljesedett jövendölések vannak, ezt pedig egyik sem mondhatja el magáról."

2021. dec. 25. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!