Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Ateistákhoz szól a kérdésem:...

KZitus kérdése:

Ateistákhoz szól a kérdésem: nem zavar ez a több hete tartó ünnepi időszak?

Figyelt kérdés
Még híreket, de időjárást sem lehet megnézni úgy, hogy ne raknának bele az ünneppel kapcsolatos akármit. Hogyan érint ez titeket? Zavar? nem zavar? hozzá szoktatok szoktátok már?

2021. dec. 25. 17:00
1 2 3
 1/28 anonim ***** válasza:
100%
Nem, mégis miért zavarna? A keresztény kultúrkörben jellemzően ateista ünnep is a karácsony.
2021. dec. 25. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/28 anonim ***** válasza:
96%

Nem ez zavar igazán, szeretem a Karácsonyt.

Inkább az zavar hogy ilyenkor kampány szerűen adakozunk, gondolok itt a szeretet csomagokra, az ingyenes ebéd osztásokra és hasonló megmozdulásokra.

Letudjuk az egész évi jó cselekedetet egy röpke pillanat alatt.

Aztán pihenünk a jó meleg szobában elégedetten, teli pocakkal és ájtatatosan milyen jó emberek vagyunk.

Azt hiszem ez zavar leginkább a Karácsonyban.

Mintha képmutatás lenne, nem igazi érzések, csak önigazolások hogy megtettünk minden tőlünk telhetőt.

2021. dec. 25. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/28 anonim ***** válasza:
93%

Dehogy, számomra semmi sem vallásos. A karácsony ettől egy szép családi ünnep, vallási vonzat nélkül. Ettől függetlenül ajandekozunk összeülünk, jokat eszünk iszunk, díszítünk, stb...


Ez a baj a vallással, hogy képtelenek felfogni, hogy a nagy varázsló nélkül is pontosan ugyanazokat a dolgokat tudjuk csinálni..

2021. dec. 25. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/28 anonim ***** válasza:
100%

Nem, miért zavarna?


Szeretem az ünnepi hangulatot, a készülődést, az ajándékszerzést, pár nap múlva megyek Magyarországra meglátogatni a szüleimet. Nekem ez az időszak a szeretteimtől szól, semmi másról.


A barátom félig dán és engem is nagyon érdekel ez a kultúrkör, szóval idén több Yule szokást belevittünk az ünneplésbe és rengeteget hozzáadtak a dologhoz, még jobb, mint ezek nélkül, szóval úgy látszik állandó elemei lesznek a jövőbeli ünnepléseknek.


Számomra a karácsonynak semmi köze a kereszténységhez, azzal foglalkozzanak azok, akik valóban hívők. Én enélkül is bőven jól tudok szórakozni ilyenkor is. Gyerekként is a húsvéti nyuszit vártam, nem Jézusról elmélkedtem. Számomra pontosan annyi vallási jelentősége van, mint a születésnapomnak (vagyis semennyi).

26/N

2021. dec. 25. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/28 anonim ***** válasza:
71%

Egy kicsit újabban zavar ez a sok istenes baromság a médiából, régen nem voltak ilyen pofátlanok a papok, ja persze, ha a KDNP is benne van a kormányban, akkor muszáj ezt az ókori maszlagot nyomatni néha, nyilvánosabban a szokottnál.

Amúgy nem zavar túlságosan, átkapcsolok más csatornára, én például felnőtt koromban tudtam meg, hogy a karácsonynak van vallási jelentősége is egyeseknek, nálunk sosem volt ez semmilyen módon megjelenítve.

Nagyszerű ünnep volt mindig a karácsony, a gyönyörű fenyő a díszekkel, a szaloncukorral, a finom ételek, az ajándékok gyermekként és felnőttként is, a családi vacsora, a hangulat, ami utánozhtatlan.

Nálunk senkinek eszébe sem jut ilyenkor semmilyen ókori babona, vagy nem létező természetfeletti Izé, amiről senki nem tud amúgy sem semmit még elképzelni sem.

Ahogyan év közben sem gondolunk semmi ilyesmit, ilyenkor is teljesen más minden gondolatunk, amibe nem férnek bele képzeletbeli lények.

Persze, ha akarom, bele tudom élni magam, akárcsak a Harry Potter féle varázsvilágba, vagy bármilyen mesevilágba, csakhogy azok legalább szórakoztatóak, de ebben semmi jó nincs a számunkra, így teljesen vallásmentes a karácsonyunk, az egész családnak, öregektől - dédunokákig.

2021. dec. 25. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/28 anonim ***** válasza:
78%
Nem, mi toleránsak vagyunk, nem úgy, mint ti (jehovások).
2021. dec. 25. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/28 qkker1 ***** válasza:
72%
Zitus téged jobban zavar, mint engem, elvégre JT-ként nem tartod a Karácsonyt.
2021. dec. 25. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/28 A kérdező kommentje:

#1

Meglepett a válaszod!

"A keresztény kultúrkörben jellemzően ateista ünnep is a karácsony." - bővebben?

Hogyan lehet ateista a karácsony? Krisztus születését ünneplik?

2021. dec. 25. 18:45
 9/28 anonim ***** válasza:
96%

Az ünnep az ünnep.

Meg lehet ünnepelni Asterix születését, vagy a Hupikák törpikéket is, semmi akadálya.

Ilyen kissé a Mikulás is a rárakódott sallanggal, egészen meglepett, hogy van egy csekély valóságalapja, egy Nikolausz nevű jótékony püspök, aki pár gyermeknek ilyentájban ajándékot adott, de szép volt tőle és én is adtam már kis cipőbe ajándékot kisgyerekemnek, aranyos ez a Mikulás sztori, ilyen a Jézuska is egy kicsit, attól függetlenül, hogy ugyanolyan mítikus lény, pláne, hogy nemlétező Istennek fia sem lehet, aki ráadásul saját maga, vagy mi, de könyörögve kérem, nehogy valaki elkezdje ezt magyarázni, mivel tök értelmetlen a semmiről vitázni, a lényeg, hogy még véletlenül sem gondolnak az ateisták semmilyen Isten születésére, meg Jézusra sem, aki vagy nem is létezett, vagy ha igen, akkor valamilyen ókori zsidó próféta volt, aki számunkra teljesen érdektelen.

2021. dec. 25. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/28 anonim ***** válasza:
100%
Attól még ünnepelhetünk, hogy nem vagyunk hívők xdd
2021. dec. 25. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!