Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Karácsony napján, dec. 25-én...

Karácsony napján, dec. 25-én inkább éjféli misére szoktatok menni, vagy napközben, mint vasárnapi napokon (akár reggel/délelőtt, akár este)?

Figyelt kérdés

2021. dec. 26. 00:24
A kérdező szavazást indított:
Éjféli misére.
Napközben, mint vasárnapokon.
Teljesen változó.
9 szavazat
1 2
 1/15 anonim válasza:
100%
Ember függő, szerintem éjfélkor én valamiért azt tartom a legszebnek hogy karácsonykor beülök az éjféli misére olyan hagyomány ez már..
2021. dec. 26. 00:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 szp72 ***** válasza:
94%
Az éjféli misén túl sokan vannak, én emiatt nem szeretem.
2021. dec. 26. 01:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
36%
Templomba sem járok.
2021. dec. 26. 07:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
100%

Inkább a 10 órás misék.


Jelenleg a 18 órás misékre is kénytelen vagyok elmenni TISZTELET adásból - ezalatt a munkáltatómat értem. (Egyházi közfoglalkoztatásban dolgozom.)


Nagyon örülök, hogy idáig eljutottam. Évek óta egyházi körökben képzelem el a munkatársi kapcsolataimat.

2021. dec. 26. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
84%
#2 Az éjfélire többnyire az megy, aki évente 1-2-szer megy. Ezt több paptól is hallottam, igaz, csak Pesten.
2021. dec. 26. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
100%

Éjfélire szoktam, ha nem alszom el. Szeretem, mert egyszer van az évben.

Amúgy érdekes, de nálunk annyira durván az utóbbi években nincsenek sokan. Most max 10 perccel kezdés előtt értem és bőven le tudtam ülni. Még 10 éve nem így lett volna... (igaz, ez nem Pest)

2021. dec. 26. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
100%
Én mindig megyek az éjfélire is, illetve a délelőtti karácsonyi misére is.
2021. dec. 26. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
100%
Éjfélin volt már kellemetlen élményem olyanok miatt, akik úgy jöttek oda, hogy az alapvető viselkedésről se volt semmi fogalmuk, úgyhogy ha éjfélire megyek, jól teszem, ha annyival előtte odaérek, hogy még le tudjak ülni valahol előrébb, ezt megtanultam... Egyébként az utóbbi években úgy alakult, hogy nem arra mentem, hanem másikra.
2021. dec. 27. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
72%
#8 Más szavakkal, de többé-kevésbé ezt írta #5 is.
2021. dec. 27. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
100%
Attól, hogy csak egyszer-kétszer megy valaki évente, még tudhat viselkedni. Nem azt hiányolom, ha valaki nem tudja, mikor kell letérdelni, mikor felállni, hanem az a gond, ha annyi se tűnik fel neki, hogy mindenki csendben van, tehát nem kéne hangosan beszélgetni, hogy mindenki kb. egy helyben van, tehát nem kéne folyamatosan fel-le járkálni, stb.
2021. dec. 27. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!