Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Karácsony napján, dec. 25-én...

Karácsony napján, dec. 25-én inkább éjféli misére szoktatok menni, vagy napközben, mint vasárnapi napokon (akár reggel/délelőtt, akár este)?

Figyelt kérdés

2021. dec. 26. 00:24
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
0%

Én azt hiánynak a helyedben ha valaki nem tudja mikor kell letérdelni,felállni vagy elkésik a templomból vagy nem vet keresztet, nem mondja az imákat. Sőt nézném hogy mit keres ott.

Keresztény református vagyok és a templomba beszabadult két katolikus. Mivel ismertük őket tudtuk a vallásukat és láttuk az unokanoveremmel mikor bejöttek.

Nejem nem tetszett hogy nem tudták mikor kell felállni, leülni, imádság nélkül ültek le mikor bejöttek és zsoltár se volt náluk, az unokanoveremmel még nem tetszett hogy nem tudják az éneket. Az énekért nem itéltem el őket mert Reformátuskent egy dicséretet vagy zsoltárt se tudnék elenekelni ( unokanoverem tudta kívülről az énekeket) de azért igen hogy nem hozták enejeskonyvet és nem tudták a szokást. Házra hazranezegettuk.

2021. dec. 27. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
0%

Ez vagy 15 évvel ezelőtt volt. Hátra hátra nézegettük.

Akarták ők a mi padunkba ülni mert a harmadik padban ültünk hogy lássák a dolgokat de az unokanoveremmel volt egy olyan szokása hogy más vallásúakat, idegeneket és aki nem tetszett neki nem engedte be a padba. Egy másik alkalommal a városból jöttek szerepelni gyerekek és akarták volna a padunkba ülni de az unokanoverem nem engedte be őket. Ha egyedül voltam felőlem ülhetett akárki a padunkba meg ha katolikus is, énnekem az volt a véleményem mindegy ki ül abba a padba ha én ott ülök. De az unokanoverem ha nem engedett be vajakit azt mindig helyeseltem.

2021. dec. 27. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
100%
Anjutca! Ugye csöppet sem vagy kirekesztő?
2021. dec. 27. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
100%
Igen, tudjuk, Anjutca, ezt már máskor is elmesélted... Csak úgy dől a történetből a keresztényi szeretet, meg a "Szeresd felebarátodat, mint önmagadat!" érzése... Biztos nagyon jólesik neked is, amikor így megbámulnak mások, ugye?
2021. dec. 27. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:
0%
Engem nem.bamuknak meg mert tudok keresztet vetni meg letérdelni mint a többi, csak nem áldozok de az senkinek sem tűnik fel. A református templomban természetesen tudok mi fent csinálni és van ekesekonyvem, sőt baptista zsoltárom is van. Olyan nem történik meg hogy engem ki ez ének hogy miért mentem oda. Eddig se volt ilyen és ezután se lesz.
2021. dec. 28. 00:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!