Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Elolvassam a bibliát? Vagy...

Elolvassam a bibliát? Vagy felesleges pénz kiadni rá?

Figyelt kérdés
2021. dec. 28. 20:22
1 2 3 4
 1/33 Demion ***** válasza:
31%
Az Ószövetség nagy része szerintem halál unalmas, az Újszövetségből az evangéliumokat érdekesnek találhatod, az utána következő levelek meg jórészt már csak vallási dogmákat sulykolnak.
2021. dec. 28. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/33 anonim ***** válasza:
92%
Nem kell érte pénzt kiadni, a neten elolvashatod ingyen.
2021. dec. 28. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/33 anonim ***** válasza:
56%

Ha kereszténynek tartod magadat, akkor gondolom érdemes.

Ha nem és nem is tudsz semmit a Bibliáról, akkor is érdemes lehet időt szánni rá, mert az európai alapműveltség része. De nem feltétlenül muszáj egyből magának a Bibliának nekiesni, mert hamar elfog menni tőle a kedved. Biztos vannak róla ismeretterjesztés célú összefoglalók, vagy "modernizált" kiadások.

2021. dec. 28. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/33 anonim ***** válasza:
69%
amúgy ja te idióta ":D neten inygen megkapod... amúgy csak azért kell fizetni érte mert papír és tinta és senki sem fog ingyen dolgozni... de neten megannyi számban fent van! mert aki kíváncsi rá azok megtehetik! de csak szólok könyvtárban is ki lehet kölcsönözni.... wow
2021. dec. 28. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/33 anonim ***** válasza:
80%

Erre attól függően fogsz választ kapni, hogy ki adja. Egy keresztény szerint nyilván el kell olvasnod, mert ebben találod Isten üzenetét, a megváltás történetét. Egy muszlim azt mondaná, hogy inkább a Koránt olvasd, mert az hitelesebb, bár ők is elfogadják a Tóra és az Evangélium nagy részét. Egy művel ateista azt mondja, érdemes olvasnod, mert a kultúrád része és sok része erkölcsileg hasznos lehet. Egy debil fanatikus ateista pedig óva int tőle.


De teljesen ingyen hozzáférhető, nem kell érte pénzt adni se.

2021. dec. 28. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/33 tgt ***** válasza:
71%
Szerintem az Ószövetség elképesztően izgalmas. Ádám és Éva, Káin és Ábel, Noé, József és testvére, Ábrahám és Izsák, Jákob és Ráchel, Mózes és a kivonulás. Aztán Józsué és a honfoglalás, aztán Sámson, Salamon király, Dávid király tündöklése és bukása. Eszter története, Rut története, Judit története, az Énekek éneke erotikája, a prédikátor illúzió nélkülisége, Jób könyvének filozófiája, a Jónás könyvének szimbolikája, és még sorolhatnám. Vegyél egy Bibliát, modern fordításút és kezdd el elölről. Nem fogod tudni letenni.
2021. dec. 28. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/33 anonim ***** válasza:
12%

5... hát azért tegyünk hozzá az ateizmus nem épp az akdémikus embereket nemzi ki magából!

a muszlim meg lehet papíron elfogadja de nem is azért van évente +20 terror támadás minden évben már 20 éve folyamatosan...

egy keresztény sem fogja azt mondani hogy az az igazság hanem ez az ő dolga lesz...


a kérdés amúgy csak a napi keresztény provokálás csak szólok... :/ naponta jellennek meg ezek a kérdések hogy az egyház meg kereszténység elveszi a hétköznapi emberek pénzét!

2021. dec. 28. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/33 anonim ***** válasza:
54%

"5... hát azért tegyünk hozzá az ateizmus nem épp az akdémikus embereket nemzi ki magából!"


Ateista vagyok, több diplomám van és EGY emberről tudok a sok szaktársam közül, aki vallásos volt.

2021. dec. 28. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/33 anonim ***** válasza:
12%
felesleges, szar mesekönyv
2021. dec. 28. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/33 anonim ***** válasza:
14%

8 te a 9-es vagy?

ok nekem is vannak végzettségeim meg eléggé sikeres vagyok... konkrétan jobban keresek mint a legelismerőbb végzettségű emberek több éves tapasztalattal (ugye orvos és ügyvéd...)

de lehet csak hazudok mert ez a gyakori :) és hát ja megtehetem meg mások is :P

na várj mondok jobb példát!

a cigányság "80-90%" zűrös de "10-20%" jóra való normális életet él

na most akkor rá lehet mondani a cigányokra hogy ugyan olyan normális népek? :D

2021. dec. 28. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!