Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Akik nem tisztelnek téged,...

Akik nem tisztelnek téged, kirakod az életedből?

Figyelt kérdés
Mit teszel velük? Meddig tűröd a rossz bánásmódot?

2021. dec. 31. 15:27
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Jézus azt tanította hogy az emberek szeressék egymást. Mer ahogy bánnak egymással úgy bánnak az Istennel is. Vannak mérgező emberek nekem is volt ilyen munkatársaim, nehéz volt elviselni. Azóta már máshol dolgozom, próbálom elkerülni az ilyen embereket.
2021. dec. 31. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Igen, ha van rá lehetőségem.
2021. dec. 31. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Jézus azt tanította, hogy legyünk tökéletesek (azaz szellemileg érettek, felnőttek), mint ahogy a mennyei Atya is tökéletes. Ő ad esőt jó és rossz embereknek egyaránt. Tehát az lenne a cél, hogy mi se különböztessünk meg senkit semmiféle okból, és szeressük azokat is, akik nem szeretnek minket, akik tiszteletlenek velünk, és tegyünk jót velük a rosszért cserébe.

Ez tehát az elvárása Istennek, de be kell vallanom, hogy én sem tartok még itt. Ha valaki bántani szokott, annak általában nem keresem újból a társaságát, hogy még több alkalmat adjak a bántásra neki. Szerintem ezen változtatnom kellene, de nem könnyű. Mondjuk a közeli rokonaim között is bántanak sokan, velük nem szakítom meg a kapcsolatot, főleg ami a szüleimet illeti, hiszen Jézus azt parancsolta, hogy tisztelni, azaz gondoskodni kell róluk.

Másrészt az is igaz, hogy az emberek többsége más "világban" él, mint én, ezért nem is értik, hogy engem bizonyos dolgok miért bántanak, vagy miért nehéz elviselnem valamit. Tehát én is csak azt tudom mondani, mint Jézus, hogy "Atyám, bocsáss meg nekik, mert nem tudják, mit cselekszenek."

üdv Stefán

2021. dec. 31. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Mit mondtok neki? Hagyjátok, hadd tegye?
2021. dec. 31. 18:45
 5/5 anonim ***** válasza:
72%
Akik nem becsülnek azokat igen, kirakom az életemből. Tiszta sor.
2021. dec. 31. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!