Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Hová tűntek a vallásos válaszo...

Openyoureye kérdése:

Hová tűntek a vallásos válaszolók? Vagy csak engem tisztelnek meg azzal, hogy egy kérdésemre sem válaszolnak?

Figyelt kérdés
Az utóbbi időben mióta kényesebb kérdéseket feszegetek, legtöbbször ateisták írnak csak kommenteket, de vallásostól igen ritkán, talán ha egy. Lehet, hogy ezzel, csak engem tűntetnek ki? És ha igen, megkérdezhetem, hogy miért?

2014. ápr. 24. 20:01
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
52%
Misén vannak.
2014. ápr. 24. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 A kérdező kommentje:
Melyiken? A 7 órásin? Annak egy órája vége nem?
2014. ápr. 24. 20:03
 3/23 anonim ***** válasza:
39%
Lehet a sok kritikus kérdésed hatására kitértek a hitükből és ateisták lettek. ;)
2014. ápr. 24. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 A kérdező kommentje:
Áh, az lehetetlen. Vagy mégis? Ha van ilyen az kérem jelentkezzem már, mert kíváncsi vagyok, hogy mi volt az ami miatt most másképp látja a világot!
2014. ápr. 24. 20:07
 5/23 anonim ***** válasza:
64%

Talán mert senki se olvas szívesen olyan kérdést, vagy okfejtést, ami a nézeteit "veszélyezteti".

Persze ateisták ellen kevesebb az ilyen kérdést, de mikor van, akkor általában nincs nagy gond, mert az ateistáknak ez azért nem egy világrengetően fontos kérdés. Nem veszélyezteti őket, mert az ateizmus nem olyan mélyen gyökeredző a lélekben, mint a vallásos hit.

2014. ápr. 24. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
31%

Nos, várható volt hogy előbb-utóbb ez bekövetkezik, szinte az összes hívő elment a jehovásokon kívül.

De hát ez van ha valaki erőszakkal próbálja meg elérni azt amit szeretettel kellett volna.

Én annyira tudtam hogy ez lesz a vége.

2014. ápr. 24. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
0%

Mert nincsenek érveik, és frusztráltak lettek a sok kudarctól.

Azon kívül már 666 ilyen kérdést feltettél, és ez valami miatt gyanús lett nekik.


Egy hívőtől miért vársz értelmes viselkedést a hitével kapcsolatban? Másban még talán menne neki - de a hit lényege pontosan az értelem mellőzése.

2014. ápr. 24. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
68%

"Hová tűntek a vallásos válaszolók?" Pl nekem sincs már kedvem válaszolgatni magukat ateistaként meghatározóknak, mert őszintén undorodok, viszolygok attól a többé-kevésbé leplezett gyűlölködéstől ami a keresztények felé irányul.

S ez a gyűlölölet elmondja, mi lakik egy istentagadó lelkében! Ennyi, köszönöm: "élvezze" egyedül, ne akarjon fertőzni.

2014. ápr. 24. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
60%

Aki összekeveri az istentagadót az ateistával, az meg is érdemli.

Amúgy a vallásosak utálják egymást és az ateistákat is... gondolom, ezt vetíted ki.

Az igaz, hogy itt sok a troll, de talán ne keverd össze őket az ateistákkal. Az ateisták alapból nem utálják a hívőket, mivel a többségük egyben humanista is.

Csak azt utálják meg (esetleg), aki pl. erőszakosan téríteni akarja őket, vagy kötelező hittant vezet be, vagy legyilkolja az abortuszt vállaló orvosokat, vagy betiltatja az abortusztablettát és az őssejtes kísérleteket, vagy kitiltja az iskolából az evolúció tanítását, helyette beviszi a 6000 éves Földet, vagy...

jé: ezek mind hívők?


Nem akarlak nagyon karikírozni, mert ezeknél nyilván sokkal értelmesebb és türelmesebb is vagy, igaz?

De sajnos amit írtam, azt mind olyan emberek teszik, akik igaz hívőknek tartják magukat, és feddhetetlen embernek.

2014. ápr. 24. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 A kérdező kommentje:

sörpocak-nak:


"Persze ateisták ellen kevesebb az ilyen kérdést, de mikor van, akkor általában nincs nagy gond, mert az ateistáknak... "


- engedd meg, hogy megmutassam eme mondat másik lehetséges végét:


... van eszük, logikájuk és nem félnek használni! ;)



7-nek:


"Azon kívül már 666 ilyen kérdést feltettél, és ez valami miatt gyanús lett nekik. "


- Ez igaz, de csak azért, mert nem érkezett szinte egyikre sem válasz. Igazából lehet engem jobban izgat a biblia sorsa mint őket. Kíváncsi vagyok meddig hisznek még egy félkész vagy megcsonkított szent iratnak? Ha ők maguk is tudják, hogy csonka, hogy vehetik hitelesnek mindazt ami benne írnak? Ezek így csak fél igazságok.


8-nak:


"Pl nekem sincs már kedvem válaszolgatni"


- Köszönöm az őszinteséged. Tisztelet érte.


"Ennyi, köszönöm: "élvezze" egyedül, ne akarjon fertőzni."


- A nézet nem fertőző, viszont ha a kíváncsiságról beszélsz, nos igazad van. Az ateista egy kíváncsi népség, szeret mindenről mindent tudni és megérteni. Neki nem elég az, hogy "csak, mert így van és kész". Ő kíváncsi a miértre, hogy honnan és merre tartunk, miért tesszük, jó e az az irány ami felé haladunk. Bár a vallásos ember lenne csak egy hangyántyit ennyire kétkedő és ne fogadna el mindent úgy ahogy elé tesznek. A kérdések jók, rávilágítanak az igazságra, bármilyen szempontból is nézzük. Az igazság pedig nem lesz gyengébb attól, hogy folyton folyvást próbára teszik, nem! Sőt, megerősödik tőle, csak ti ezt nem tudjátok, mert sosem tettetek fel kérdéseket. Pedig jó lenne ha nektek is felnyilna a szemetek és néha néha odaböknétek egy miértet. Már csak azért is, mert ha elsőre nem is győzött meg, talán a második magyarázat világosabbá teszi a dolgot és teljes szívedből hihetsz majd benne. A kétkedés megerősít. Viszont ez két élű fegyver. Megerősíthet a hitedben, viszont el is bizonytalaníthat. De ettől nem kell félni. Miért akarnál hinni hazugságban? Hisz az előbb mutattam meg, hogy az igazság millió kérdés után is igazság marad. És mi az amiben kétkedni lehet? Az igazságban? Nem. A hazugságban? Bezony ám!


Tehát ne féljetek megkérdőjelezni semmit, mert a tudás hatalom, az igazság pedig szabaddá tesz!


Ámen

2014. ápr. 24. 22:47
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!