Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Vezekléssel kapcsolatban...

Vezekléssel kapcsolatban valaki segítene?

Figyelt kérdés

Szeretnék erre alkalmas eszközt keríteni viszont nem találok neten sehol. Aki esetleg csinál vagy csinált vagy esetleg tervezi szívesen beszélgetnék pár mondatot.


Nyílván meg van az oka annak miért akarom.


Aki esetleg kapó egy kis beszélgetésre a témán belül írjon privát üzenetet.


Ha esetleg valakinek fontos ez az infó akkor 26/F.



2022. jan. 1. 12:07
 1/10 anonim ***** válasza:
Imádkozz.
2022. jan. 1. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Addig olvastam, hogy 26/F.


De hogy segítsek:

Ne vezekelj, hanem vedd el mások fájdalmát.

2022. jan. 1. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

#1 Sajnálom de abban hiszek amit látok/hallok és érzek. Az önnevelés miatt alkalmaznám elsősorban.


#2 Vegyem el mások fájdalmát? Amióta az eszemet tudom ezt teszem. De az enyémet nem veszi el senki. Nem gáz csak belefáradtam.


Valami hasznosabbat is írjatok légyszíves.

2022. jan. 1. 12:28
 4/10 anonim ***** válasza:

"De az enyémet nem veszi el senki. "


Akkor miért akarsz vezekelni? Azt hiszed, hogy ha ütögeted magadat, akkor el fog múlni? Mi a fájdalmad?

2022. jan. 1. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

#4 Nem gondolom így, hogy ez segítene. És csak megjegyeztem, hogy az enyémet senki sem veszi el annak ellenére, hogy megmondani nem tudom én hány ember fájdalmát vettem már a vállamra. Nem ez miatt akarom. Arra nem kellene ilyen dolgok után kutakodnom. Régen lelkifájdalom enyhítésére vágtam magam elég durván hála egy olyan személynek akinek én segítettem. Groteszk de ez van.


Hagyjuk már ezeket.

2022. jan. 1. 12:39
 6/10 anonim ***** válasza:
A vezeklés legjobb módja a bűn megvallása, az imádság és böjtölés, ezekhez pedig nincs szükséged eszközökre se.
2022. jan. 1. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

#6 Utána olvastam ennek mielőtt kiírtam a kérdést.


Vezeklés/önmegtartóztatás és önnevelés. Ahogy utána néztem ez mind egy kutya. De nézzen utána aki nem érti teljesen. Jelen esetben igazán egyszerű. Sok minden volt már ami megkeserített, gyűlöletet ültetett el bennem. És mivel sehogy nem tudom ezt kezelni így mindenképpen kell valami mert teljesen elveszek. Annyi mindent elvesztettem már. Nem akarom önmagamat is. Egy ilyen vezeklő jó eszköz lenne arra ha pl úgy beszélek valakivel ahogy nem akarok csak a sok sz@r beleszól a fájdalom/büntetés segít az önuralomban, hogy jobban kezelni tudjam mindazt ami bennem van.


Nem kell se ápolgatni a lelkem se pszichológus aki unottan végighallgat alamizsnáért stb stb. Semmit nem érnek ezek. Vagy magam teszek azért amit akarok vagy fel is köthetem magam ha másokra támaszkodom.


Gondoltam felkeresek egy papot és beszélek vele erről de aligha érne valamit is mert a kereszténység elutasító az ilyen fajta önmegtartoztatással. De majd azért megpróbálom hétfőn.

2022. jan. 1. 14:04
 8/10 anonim ***** válasza:

Jézus már elvette a bűneit azoknak, akik hisznek benne. Ezért ha magadat akarod büntetni, akkor (nekem legalábbis úgy tűnik) nem élsz Krisztus szenvedésének és halálának ajándékával. Ő megbocsátja a bűneidet, nem kell büntetned magadat. Másrészt Isten nem büntet senkit szerintem, hanem fegyelmez és nevel. A fegyelmezésre megvannak Istennek az ő eszközei, úgyhogy engedd neki, hogy fegyelmezzen, akkor, olyan mértékben és ahogyan ő akarja, és ne vedd ezt a saját kezedbe. Te nem tudod ezt jól csinálni, ezért figyelmeztet a Biblia erre a Kolossé 2:23-ban:

"Ezek a bölcsesség látszatát keltik ugyan a túlbuzgó vallásossággal, az alázatoskodással és test sanyargatásával, de semmi értékük nincs, mert csak a testies természetet táplálják."

A „testies természetet” –- azaz a földit és ördögit, ellentében a lelkiessel, a felülről jövővel. A felülről jövő, bölcs természetről ír a Jakab 3:11-17. Hadd írjam ide ezt az idézetet a Jakabból:

"Kicsoda bölcs és értelmes közöttetek? Mutassa meg a magatartásával, hogy mindent bölcs szelídséggel tesz! Ha pedig keserű irigység és viszálykodás van a szívetekben, ne vétkezzetek az igazság ellen azzal, hogy bölcsességetekkel kérkedtek. Ez a bölcsesség nem felülről jön, hanem földi, testi és ördögi. Mert ahol irigység van és viszálykodás, ott zűrzavar van és mindenféle gonosz tett. A felülről való bölcsesség először is tiszta, azután békeszerető, megértő/szerény, engedékeny/engedelmes, telve van irgalommal és jó gyümölcsökkel, nem részrehajló és nem színlelő. Akik békességet teremtenek, békességben vetnek, hogy az igazság gyümölcsét arassák."

Valószínűleg nagyon eltorzult képed van Istenről. Ő kegyelmes, megbocsátó, szerető Isten. Legtöbbször szavakkal fegyelmez és nevel, amíg van remény, hogy ez elgendő. Lazulj le egy kicsit, és higgy az evangéliumban.

üdv, Stefán

2022. jan. 1. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Ha vezekelni akarsz, akkor mondjál le valamiről, ami fontos neked.
2022. jan. 1. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Tudom, hogy azt gondolod, hogy te csak edzeni akarod magad, nem büntetni, de szerintem becsapod magad. Azt gondolod, hogy a test sanyargatásával erősebb leszel, és úgy le tudod gyűrni a bűntudatot.

Ez a penitecia-vezeklés rendszer nem volt része a kereszténység fő irányvolnalának a kezdeti, tiszta időszakában. A későbbi évszázadokban terjedt ez el, főleg a sötét középkorban, amikor a megbocsátást és a kegyelmet nem Isten ajándékaként, hanem egy kiérdemelt, megvásárolható dologként állították be, pl. búcsúcédulákat árultak, megdolgozhattál az üdvösségedért, ledolgozhattad valami módon a bűntudatodat.

De ez így nem működik, bár lehet, hogy egy időre be tudod csapni magad, de előbb-utóbb újra előtör a probléma kicsit más formában. A végén egyre gyűlölködőbb és kegyetlenebb leszel magad felé és valószínűleg mások felé is. Nem lehet ledolgozni a bűnöket semmi módon csak a Krisztus tökéletes áldozatába vetett hit által. Nincs olyan emberi módszer, amivel a bűntudatot le lehetne gyűrni, vagy amivel meg lehetne erősödni a bűntudattal szemben. A bűnnek sokkal nagyobb a büntetése, mint hogy vagdosod vagy sanyargatod magad. A bűn büntetése a halál. Isten maga egyedül oldotta meg a bűn és azt azt kísérő bűntudat problémáját, hogy elküldte a Fiát, Jézust, aki felvitte a bűnöket a keresztre, és a sját testének halálában megsemmisítette azokat. Akik Krisztusban vannak, azok számára nincs kárhoztató ítélet (Róm 8:1). Nem kell bűntudatban élni azoknak, akik hisznek, csak el kell ismerned, hogy Isten ennyire szeretett téged, hogy a saját Fiát feláldozta, csakhogy ne neked kelljen szenvedned! Nem kell tökéletesnek lenni. Nem kell "szétszolgálnod" magad, legalábbis ne azért szolgálj, hogy Isten végre elfogadjon a sok munkád vagy sok szolgálatod miatt. Ha szolgálsz, és mások terheit hordozod, akkor ezért szolgálj, mert hálás vagy Istennek, hogy MÁR elfogadott Krisztus érdeméért. Ha nem tartasz itt, akkor magaddal fogalakozz először, ne másokkal. Szeresd előbb magadat, fogadd el előbb magadat, hogy másokat is szeretni tudj!

Én úgy gondolom, hogy az egyfajta gonosz lélek, aminek jelenleg a hatása alatt vagy. Pál apostol egyik levelében ír ilyen gonosz lélekről, aki tiltotta a házasságot és bizonyos ételek élvezetét (1Tim 4:3) --- hidd el, az is egy gonosz lélek, aki a test sanyargatására akar rávenni. Ráadásul perfekcionistának tűnsz, ami még rátesz egy lapáttal. Hívd segítségül Jézust, neki van hatalma a démonok felett. Remélem, el tudod fogadni, amit írtam.

Ha pedig érdekel, hogy mit tanít a Biblai arról, hogy hogyan lehet Krisztusba kerülni, és így minden kárhoztató ítélet alól kiszabadulni, akkor szívesen megmutatom a Bibliából, csak írj privátot.

üdv, Stefán

2022. jan. 1. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!