Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Mi Isten valódi neve ?

Mi Isten valódi neve ?

Figyelt kérdés

Jahve vagy Jehova nem tudom vagy Vagyok aki Vagyok?

Akkor most melyik az igazi?


2022. jan. 1. 14:10
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
82%
Isten.
2022. jan. 1. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
66%

Szia!

Jehova név azt jelenti, hogy előidézi hogy legyen./Azzá válok amivé válni akarok.

Lehetne mindenható is, de erre megvannak a Héberben-Arámiban és a Görögben a megfelelő szó. Mellesleg ez egy cím, ami az egyedüli igaz, és mindenható Istent illeti! Tehát csak Ő viselheti...


Előítéletek nélkül:


[link]


[link]


-m.cs.-😊

2022. jan. 1. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 anonim ***** válasza:
68%

Istennek nincs neve. A névadás mindig olyannak a dolga, aki feljebb áll annál, akit elneveznek. Ezért Istennek nincs hivatalos neve, hiszen őfelette nem áll senki. Amikor Mózes megkérdezte erről, Isten azt mondta, hogy "Vagyok, aki vagyok. Mondd Izrael fiainak, hogy a Vagyok küldött hozzátok." De a "vagyok, aki vagyok" nem egy név, inkább azt fejezi ki, hogy ő örökkévaló, és mindenhol, mindenkor jelen van.

Jézus azt tanította a tanítványainak, hogy nevezzük őt Apának (régies kifejezéssel Atyának). Az a kép Isten iránt, hogy ő egy szerető apa, az írja le legjobban őt.

Persze a legtöbb nyelvben van egy név arra a személyre, aki mindeható és mindenek fölött áll, mint a magyarban az "Isten", és szerintem ő nem haragszik ezekre a nevekre, de ezek eléggé személytelennek tűnő nevek az Apához képest. A Jahve vagy Jehova név az ószövetségben a még meg nem testesült Krisztusra utal, aki Isten egyik személye. Sok Bibliafordítás ezért a Jahve vagy Jehova nevet "ÚR"-ként fordítja, ugyanis az újszövetségben Krisztust a tanítványai legtöbbször "az Úr" névvel illették. Viszont Jézus egy ponton azt mondta a tanítványainak, hogy nem lesz rá, mint közbenjáróra szükség, amikor az Atyához folyamodnak, hanem közvetlenül szólhatnak hozzá. Ez akkor következett be, amikor ő meghalt a kereszten, és a templom kárpitjának kettéhasadása jelezte ezt. A kárpit választotta el a szent Isten jelenlétét a bűnös külvilágtól. Tehát amikor valaki imádkozik, mindig tartsa észben, hogy Isten egy szerető apa.

üdv, Stefán

2022. jan. 1. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 anonim ***** válasza:
100%
Yahuah
2022. jan. 1. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 anonim ***** válasza:
56%
Moloch
2022. jan. 1. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 anonim ***** válasza:
57%
Isten=Ős tény.
2022. jan. 1. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 anonim ***** válasza:
39%

Ha létezik,sanszos hogy nem nevezte el magát.

Minek tette volna?

Anyós,após,barátnő,pasi nem volt.

Hogy önmagának be tudjon mutatkozni?

2022. jan. 1. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 anonim ***** válasza:
29%

Allahnak 99 neve van. Ezek a legszebb nevek...


A Magasztos, a Hatalmas, a Könyörületes, az Irgalmas, a Kegyelmes...

2022. jan. 1. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 anonim ***** válasza:
88%
#8 Hát ehhez képest Allah nevében a legdurvább horrorfilmeket megüberelő módon gyilkolnak a követői ...
2022. jan. 1. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 anonim ***** válasza:
Azoknak az emberek nevezték el.
2022. jan. 1. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!