Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » A kereszténység miért állítja,...

Demion kérdése:

A kereszténység miért állítja, hogy szükségünk van Istenre, hogy tudjuk a különbséget jó és rossz között, amikor ez még a Biblia szerint sem igaz?

Figyelt kérdés

A Teremtéstörténet szerint azért van erkölcsünk, mert Ádám és Éva ettek a "jó és gonosz tudásának fájáról", amire a kígyó beszélte rá őket az Isten kifejezett akarata ellenére.

Ezek szerint nincs szükségünk sem Istenre, sem Jézusra, hogy tudjuk mi a jó és mi a rossz, hiszen azt a fa gyümölcsének köszönhetően már tudjuk.


A keresztény teológia miért tanít mást, mint a Biblia?



2022. jan. 4. 12:12
1 2 3 4 5
 11/45 Mojjo ***** válasza:
100%

@6:

"úgy hogy az isten beléjük programozta a feltétlen engedelmességet"


Azon kívül, hogy a program - ahogy más is írta már - nem működött, egy ilyen program mennyire egyeztethető össze a szabad akarattal?

2022. jan. 4. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/45 anonim ***** válasza:
79%
Ezt kérdezd a keresztényektől.
2022. jan. 4. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/45 Mojjo ***** válasza:
87%

Illetve akkor mindent összevetve Isten azért büntette meg a teljes emberi fajt, mert

- két konkrét embernél nem működött az a program, amit beléjük programozott

- emiatt csináltak valami olyasmit, amiről nem tudták és nem is tudhatták, hogy rossz


Ez így biztosan végtelenül bölcs és jóságos? o.O

2022. jan. 4. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/45 Mojjo ***** válasza:
100%
@12: Biztos fog erre járni pár :)
2022. jan. 4. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/45 anonim ***** válasza:
81%
Általában azt szokták mondani, hogy a szabad akarattal teszi próbára az embereket, de ez azért is hülyeség, mert úgyis tudja a végeredményt - ÉS még ráadásul így már tényleg kérdéses, hogy mennyire szabad ez az akarat.
2022. jan. 4. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/45 anonim ***** válasza:
100%

"- két konkrét embernél nem működött az a program, amit beléjük programozott"

Miért ne működött volna?

Engedelmesek voltak. Csak a program nem volt felkészítve a nem tökéletes világra.

Érdekesebb kérdés, hogy vajon a sátánnál miért nem működött, amikor még a világ körülötte tökéletes volt?

De ennek az okai is szépen le vannak írva a Bibliában.

2022. jan. 4. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/45 Mojjo ***** válasza:
17%

@16:

"Miért ne működött volna?

Engedelmesek voltak. Csak a program nem volt felkészítve a nem tökéletes világra"


Szóval egy olyan világban, ahol semmi nem csábítja az embert arra, hogy ne legyen engedelmes, ott engedelmes volt?

Tehát ha pl beprogramozom egy robotnak, hogy a kék színű cukorkákat gyűjtse be, a többit meg ne, akkor jól működik a program, amíg kizárólag piros cukorkák vannak mindenfelé - hisz jé, azokat gyűjti be tényleg. Ha lesznek kék meg sárga cukorkák, és azokat is begyűjti, akkor is jól működik a program, csak a környezet hibája, ha úgy tűnne, hogy nem, mert mi az, hogy vannak más színű cukrok.

2022. jan. 4. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/45 Mojjo ***** válasza:
71%

"hogy a kék színű cukorkákat gyűjtse be"


Akarom mondani, a piros színűeket.

De nem én írtam félre, én jól írtam, csak nem voltam felkészülve egy olyan környezetre, ahol a billentyűzet segítségével a piros helyett a kék szót is le lehet pötyögni.

2022. jan. 4. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/45 anonim ***** válasza:
100%

Nem, Mojjo, ez most nem stimmel.

Egy tökéletes világról beszéltem, ahol nincsen ellentmondás a parancsok között.

A Bibliában az egyik parancs szembeszállt a másikkal, és ezen buktak el az emberek.

Méghozzá AZÉRT buktak el, mert a programjuk nem volt felkészítve arra, hogy rangsoroljanak a parancsok között, vagy megkérdőjelezzék azokat.

De lényegében ma is így működik a katonaság, azóta sem változott semmi - úgyhogy nem annyira a programmal volt gond, tehát nem az emberek hibásak.

2022. jan. 4. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/45 Mojjo ***** válasza:
71%

@19: Sorry, itt viszont valószínűleg simán én nem ismerem elég jól a Bibliát. Mi volt a másik parancs, ami az engedelmesség parancsának ellentmondott?


Amúgy ahogy írták előttem, akkor Isten igen rossz programozó. Ha nincs sorrend a parancsok között és összeakad a gép emiatt, ott komoly tervezési hiányosságok vannak. Ennél még az abszolút nem isteni és pont ugyanennyire nem programozó Asimov is lazán és bal kézzel jobban megírta a robotika alaptörvényeit.

2022. jan. 4. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!