Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » A kereszténység miért állítja,...

Demion kérdése:

A kereszténység miért állítja, hogy szükségünk van Istenre, hogy tudjuk a különbséget jó és rossz között, amikor ez még a Biblia szerint sem igaz?

Figyelt kérdés

A Teremtéstörténet szerint azért van erkölcsünk, mert Ádám és Éva ettek a "jó és gonosz tudásának fájáról", amire a kígyó beszélte rá őket az Isten kifejezett akarata ellenére.

Ezek szerint nincs szükségünk sem Istenre, sem Jézusra, hogy tudjuk mi a jó és mi a rossz, hiszen azt a fa gyümölcsének köszönhetően már tudjuk.


A keresztény teológia miért tanít mást, mint a Biblia?



2022. jan. 4. 12:12
1 2 3 4 5
 31/45 anonim ***** válasza:
88%

"A bőrödnek mellesleg kismilió funkciója van"

Jó, persze, ezek megvoltak.

Olyan tulajdonsága nem volt a bőrnek, amivel védte volna az élőlényeket a külvilág káros hatásai ellen.

2022. jan. 4. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/45 anonim ***** válasza:
42%

'Mózes 3:22 szerint, az ember megtudta mi a jó, és rossz. Maga a Mindenható mondta ki.


A teológiának semmi köze Isten ismeretéhez... Emberi hagyományok, amit Izrael is követ, persze a saját verzióját...


Hogy szükségünk van e Isten irányítására? 🤣

Van olyan ember, aki tudja 3 nap múlva mi történik vele?

Vannak emberi mulasztásból, hibákból balesetek, katasztrófák, stb.?

Mindig, minden körülmények között tökéletesen döntünk?


Az emberiség sokféle kormányzást kipróbált, hogy önmagát sikeresen tudja kormányozni. Ez maradéktalanul sikerült?

Aligha. Melyik kormány tudta megmenteni a polgárait a betegségektől, melyik tudott hosszú életet biztosítani? Egyenjogúság, mindenki naponta többször is jól tud lakni? Nincs éhínség? Na és az örök életet melyik biztosítja? A halottak feltámasztását ne is említsem...

2022. jan. 15. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/45 anonim ***** válasza:
70%

Miért?

Istennel ezek mind nincsenek, tökéletes az élet?

Pedig megtehetné!

Az ember legalább igyekszik, de ő...

2022. jan. 15. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/45 anonim ***** válasza:
57%
33. Belinkelem a választ de félek, hogy átkozódni fogsz, és előítéleted lesz.
2022. jan. 15. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/45 anonim ***** válasza:
76%

Átkozódni nem szoktam, de hülyeségeket nem fogadok el válasznak.

Egy végtelen isten egyrészt BÁRMIT megtehet, ami egyáltalán lehetséges.

Másrészt azt lehet tudni, hogy az égvilágon MINDEN egészen pontosan úgy történik, ahogy ő akarja.

Igen: a teljes szabad akaratunk birtokában IS pontosan az történik, amit az isten akar.

Ennek fényében is tudsz válaszolni?

2022. jan. 15. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/45 anonim ***** válasza:

Igen.


De arra kérlek, olvasd el a mi nézőpontunkat is, harag nélkül.

Bibliai írásszövegekkel alátámasztott kijelentésekkel tudok segíteni, de NE lökd el, míg el nem olvasod, és el nem gondolkodsz rajta. A gonoszságot, szenvedést nem Ő idézi elő, de megengedi.


Jakab 1:13

Senki ne mondja, amikor próba alatt áll: „Isten tesz próbára.” Rossz dolgokkal ugyanis nem lehet próbára tenni Istent, és ő maga sem tesz ilyesmikkel próbára senkit.


A szenvedés okai:

[link]


Miért?:

(A "felvetődik egy vitakérdés és a "Miért ilyen sokáig?" alfejezeteket kifejezetten ajánlom.)


[link]

2022. jan. 15. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/45 anonim ***** válasza:

Bocsi.


[link]

2022. jan. 15. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/45 anonim ***** válasza:
76%

"A gonoszságot, szenvedést nem Ő idézi elő"

Ez nem igaz, mert benne van a Bibliában, hogy ő teremtette és hozta be a világba ezeket.


"de megengedi"

Egy végtelenül jó isten semmiféle körülmények között nem engedi meg ezeket.

2022. jan. 15. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/45 anonim ***** válasza:

38.-as.



Kérlek, a 37 alatti linket nyisd meg és olvasd el.

Hol van a Bibliában az, hogy Ő hozta be?

2022. jan. 15. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/45 A kérdező kommentje:

39

"Hol van a Bibliában az, hogy Ő hozta be?"


Ugyan nem tőlem kérdezted, de válaszolok. Itt mondja a Bibliában, hogy ő hozta be:


Iz 45.7

"Én alkotom a világosságot, és én teremtem a sötétséget; én szerzek jólétet, s én idézem elő a balsorsot is. Én, az Úr viszem ezt végbe, mind."

2022. jan. 15. 14:58
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!