Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » A Krisztus Szeretete Egyház...

A Krisztus Szeretete Egyház az szekta?

Figyelt kérdés
2010. szept. 8. 14:58
1 2 3
 1/21 A kérdező kommentje:
Kórházba járnak, betegeket zaklatni tök agresszíven és tök ijesztő szöveget nyomatnak.
2010. szept. 8. 15:17
 2/21 anonim ***** válasza:
42%
Már a nevéből is látszik, hogy milyen dolog lehet...ilyen tipikus neve van...
2010. szept. 8. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
Az.
2010. szept. 8. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
11%

15:19-es, neked mi a neved? Biztos én is találnék rá valami "tipikus" negatív jelzőt.

Nem, nem szekta. Hangsúlyozom, hogy nem járok oda.

2010. szept. 8. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
61%

Mondj az Árpádra egy tipikus negatív jelzőt, légy szíves.


Igen, ez egy szekta, csupa olyan muksóval, akik mintha valami másik bolygón élnének.

2010. szept. 8. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
71%

Krisztus szeretete egyházi jellegû közösség

Ahhoz hogy megértsük a Jim Sanders, mint legfõbb pásztor nevéhez kötõdõ szektát, vissza kell mennünk az 1990-es évek elejére, amikor Billy Graham Magyarországra látogatott. Ez volt a beetetés kora. Végtelenül úriemberként viselkedett. Akik elmentek a stadionba a beszédére, felírták a nevüket, a címüket, a vallásukat és értesítést küldtek a lakóhely szerinti illetékes lelkipásztornak, hogy legyen gondja az érdeklõdõre. Így amikor Jim Sanders megjelent, mindenki azt hitte, hogy egy Billy Graham tipusú igehirdetõvel állunk szemben.

Az elsõ meghívásra a keresztény egyházak hívei közül is sokan elmentek a csoport összejövetelére, ugyanis nem volt semmi kockázatérzék. A baj csak akkor kezdõdött, amikor kiderült, hogy egy II. János Pál pápát és Jim Sanderst ábrázoló, az egyik nyilvános pápai kihallgatáson készült fényképpel azt a látszatot keltették, mintha õket a pápa jóvá hagyta volna.

Még a szegedi püspök atyára is hivatkoztak. Az elsõ nyilvános tiltakozás és elhatárolódás épp Gyulay püspök úrtól érkezett. Mire erre rádöbbentünk már többeket sikerült a híveink közül megtéveszteniük.

Természetgyógyászatra emlékeztetõ módszerrel a fej érintésére elájulva hanyatt esnek s ezzel vannak hatással az e tárgykörben járatlan emberekre, akik csodás gyógyulásokat remélnek. Mindenki tudja, hogy ha ilyen pszichikai hatásra ideig-óráig úgy is érzi valaki, hogy javult az állapota, késõbb visszaesnek eredeti állapotukba és valójában az egész eredménytelen volt. Lajosmizsén megtörtént, hogy valaki nem gyógyíttatta magát rákos betegségébõl, mert õ ott majd meggyógyul. Azóta sajnos már el is temették.

Igen harcias csoport, saját jogi képviselõjük van, aki arra is képes, hogy akár katolikus papot is megfenyegessen, aki mer a csoport ellen szólni. Magam is átéltem eme felszólítás "örömeit" mindezt Krisztus szeretete jegyében. Részünkrõl azonban nincs gyûlölet, sem harag, sajnáljuk õket mint megtévelyedetteket és jelen sorainkkal is csupán híveinket tájékoztatjuk arról a valós veszélyrõl, amivel híveinknek számolniuk kell, ha velük találkoznak.

Nagyon tiszteletre méltó, ha a hitetleneket valaki megtéríti, Istenhez közelebb emeli, legyen az bármilyen vallás vagy akár szekta is. Ám amikor a keresztény egyházak híveit próbálják elhappolni, netán pápával együtt készült fotóra hivatkozva, amilyen fotó bárkivel készülhet a pápai audienciákon és ott helyben megvásárolható, ez megtévesztés és nem pozitív tanítás. De még az is megkérdõjelezõdik, hogy egyáltalán keresztény szektával állunk-e szemben, miután tanításuk pl. a Tízparancsolattal kapcsolatban azt mondja, hogy az csak az Ószövetségre vonatkozott, az Újszövetségben nem érvényes, ezért nem bûn a válás. Jézus szerint egy i betû, vagy egy vesszõcske sem veszhet el a törvénybõl. Ha tehát valaki ilyent állít, annak nem sok köze van Jézushoz. Jézus maga mondja, hogy az ilyen igen kicsi lesz a mennyek országában. Szentírást is bárki tarthat a kezében, attól még nem lesz kereszténnyé. Krisztus szeretetérõl is lehet elnevezni egy csoportosulást, de attól még nem fog az a csoportosulás Krisztushoz tartozni, pláne nem sok köze van a szeretetnek ahhoz ha egy másik vallást ügyvéddel felszólítgatnak, megfenyegetnek, mint ez a Lajosmizsei plébánossal megtörtént jogi képviselõjükáltal. Rájuk is igaz a kontra jelleg, vagyis nem pozitív a mondanivalójuk, hanem a másik ellen dolgoznak, a másik hitét próbálják cáfolni, más vallásos hívek közül és nem a hitetlenek közül toboroznak, térítenek.

2010. szept. 8. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 A kérdező kommentje:
Én betegként, gyomorgörccsel vagyok, hogy mikor jelennek már meg megint, annyira utálja őket az összes beteg vagyis olyan 90%, nem is értem, miért engedi a kórház őket be, bár bárki bejöhet.
2010. szept. 9. 08:46
 8/21 anonim ***** válasza:
51%

de mit csinálnak? érdekelne.

egyébként nekem minden ilyen egyház bűzlik,agymosó szekta mind.

2010. szept. 9. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 A kérdező kommentje:

Első körben, maszkot lehúzva közel mennek olyan betegekhez, akiknek gyenge épp az immunrendszere ezért, fontos, hogy csak maszkkal és úgy messzebb legyenek csak a betegtől. Majd kifaggatják az embert (nekem még a személyes cuccaimban is nyúlkáltak, és felelőtlenül használtak értékes dolgomat, aminek akár baja is lehetett volna attól amit csinálnak.)

Majd mikor én mondtam, hogy nem szeretném az imát ami szerintük az egyetlen esélyem a gyógyulásra mégis erőszakoskodtak, és majdnem elröhögtem amikor ilyen hülye kéztartással mondtak ilyen, mérges csomók menjetek ki a testemből meg ennél betegebb szöveget, amikre nem is emlékszem.

Többi beteget is zavarják amúgy, nem örül nekik egy-két emberen kívül senki, de ők sincsenek annyira oda értük, csak vannak akik mindenbe kapaszkodnak. Több betegre olyan hatással vannak, mintha már félholtak lennének tehát úgy beszélnek.

Még olyan szobákba is bemennek, ahol egyedül kell, hogy legyenek a betegek, mert nekik különösen legyengült a szervezetük.

Külön félek mindig, hogy mikor jelennek meg már megint.


Komolyan, egy rémálom amit művelnek.

2010. szept. 9. 15:42
 10/21 anonim ***** válasza:
11%
Érdekes, hogy jót akarnak neked, Istenről beszélnek neked és gyomorgörcsöd van tőlük. Talán egyszer nyitott szívvel kellene meghallgatni őket. Tudom, szerinted meg nem így van. Hagyjanak békén, nem érdekel, amit mondanak. Én legalábbis így voltam, amikor Isten embere beszélt nekem... aztán mégis megtört a jég. SOHA ÉLETEMBEN NEM FOGOM MEGBÁNNI!!! Sajnálom, ha ilyen módon reagálsz, pedig biztos vagyok benne, hogy jót akarnak.
2010. szept. 9. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!