Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Az özönvíz előtt miért éltek...

Az özönvíz előtt miért éltek olyan sokáig az emberek?

Figyelt kérdés
2022. jan. 16. 08:30
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
82%
Mert attól érdekesebb a mese.
2022. jan. 16. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
13%

Tulajdonképpen a Biblia szerint még Noé fiainak korai a leszármazottjai is simán eléltek 400 évig, de ezután csökkenni kezdett az élettartamuk. Nekem az jön le a Vízözön storyból, hogy amikor Isten megjelent, akkor az emberek tovább éltek. Szerintem, valamiféle életvezetési oktatásban részesülhettek, ami miatt megnőtt az életkoruk. Vagy egyéb beavatkozásban. De előfordúlt később is, például Jób, aki jóval a vízözön után született, ő is 210 év felett élt.


A Biblia szerint viszont tényleg az jön le, hogy az emberek életkora kezdetben sokkal hosszabb volt. Kitudja, talán közel a 200-hoz az emberek már unták a mókuskereket és azért imádkoztak,hogy végre Istennel lehessenek és ezért vitte le Isten az átlagéletkort 120 évre. A Biblia szerint. Teremtés 6:3. Itt határoz Isten 120 évről.

Tudományos szemszögből ennek valódiságát lehetetlen vizsgálni, így maradnak az elméletek.


Az is elképzelhető, hogy akkoriban az emberek harmónikusabban éltek egymással és a természettel és ez dobott az életkorukon.


Egyszer halgattam egy tanítást erről. Ami viszont a hit erejét nevezi meg a hoszú élettartam okának. Kezdetben nem tudták elképzelni, hogy mi is az a halál, halandóság és így nemis vonzották be az efféle nyavajákat vagy a betegségeket. Aztán, ahogy elkezdtek hullani az emberek és meg-meg haltak, akkor már volt fogalmuk arról, hogy mi a halál és elkezdtek félni tőle. Egyre többet gondoltak halálra és betegségekre, ami miatt már teéljesen természetes volt, hogy 120 évesen elhaláloznak. Ha ezt a fonalat követjük tovább, akkor érthetővé válhat, hogy a középkorra már a 40 éves kor is egészen vénségesnek számított. Tulajdonképpen a felvilágosodás után lassú, de biztos növekedésnek indult az életkor így manapság már az emberek ismételten elhiszik, hogy lehetséges 120 évig is eléldegélni. A hiszem, ha látom elv alapján, pedig erősödik az ebbe vetett hit, ami növeli az élethosszt.

Itt van a koronavírus. Aki nemhisz benne vagy abban hisz, hogy ez csak egy globális népbutítás, hogy elgerüljük a gazdasági összeomlást, azt valamiért, mintha elkerűlné ez a korság. Hisz az oltásban, beoltatja magát és akkor nem kapja el a nyavaját. Hasonlít kicsit a varázslóük módszereire.

Jézus azt mondta, hogyha csak annyi hite lenne az embernek, mint egy mustármag, akkor gyakorlatilag hegyeket tudna vele megmozgatni.

Napokig lehetne erről elmélkedni, filozófálgatni, de tulajdonképpen bizonyítani ezt sem tudnánk, mint ahogy szinte semmit, ami a bibliában van nem lehet egyértelműen minden kétséget kizáróan bizonyítani. De ezen ne lepődjünkmeg, amikor ma az emberiség jelentős része számára máig kétséges a koronavírus létezése, mivel a mazai influenza szinte eltünt, ahogy ez a dolog megjelent.

Meet Li Ching Yuen kínai vénember például 256 évesen halt meg 1933 ban. De ez is hihetetlennek tűnik. Igaz, ő nem bibliai személyiség.

Érdekes kérdés volt ez amugy. Köszönöm szépen.

2022. jan. 16. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 sadam87 ***** válasza:
88%

"Aki nemhisz benne vagy abban hisz, hogy ez csak egy globális népbutítás, hogy elgerüljük a gazdasági összeomlást, azt valamiért, mintha elkerűlné ez a korság. "

Valahogy mintha nem. Ha nézed a híreket, elég sok ilyen ember konkrétan meghalt koronavírusban. (De sajnos én is tudok olyan oltatlanról az ismeretségi körömben, aki belehalt, pedig különösebben idős sem volt.)

"Hisz az oltásban, beoltatja magát és akkor nem kapja el a nyavaját. Hasonlít kicsit a varázslóük módszereire."

Aha, nem. Illetve abban igazad van, hogy placebo hatás is van a világon, csak az oltás bőven hatékonyabb, mint a placebo hatás. (Ennek kimutatására vannak a kettős vak tesztek.)

"Meet Li Ching Yuen kínai vénember például 256 évesen halt meg 1933 ban. De ez is hihetetlennek tűnik."

Mivel minden bizonnyal nem is igaz.

2022. jan. 16. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
0%

sadam87-nek:

Először is:

Mindegy, hogy miben hal meg szerencsétlen honfitársunk, ha a szervezetében ott a vírus, akkor a halálát már ráírják a koronavírus számlájára.

Például elhunyt apósom halálát szívmegállás okozta 3 évvel ezelőt, pedig akkoriban influenza gyengítette le a szervezetét. Sehol sem említik az influenzát, mint elhalálozásának oka.

Másodszor:

A placebó működik. Értem? Én is be vagyok oltva még 30 napig, aztán újra oltatlanná válok.

Harmadszor:

Meet Li Ching Yuen története annyira igaz, mint a Biblia vagy a korona vírus. De eléggé igaznak bizonyúlt ahoz, hogy bekerüljön a wikipédiába.

Végül:

Haver! A válaszodnak nincs semmi köze a feltett kérdéshez. Nemes egyszerűséggel kötekkedel velem. Igen, kötekedel. Azért irtam, hogy kötekedel, mert trollolo.

2022. jan. 16. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim válasza:
75%

4-es

Ne foglalkozzon vele seni.több kategóriában irogat erősen provokatív válaszokat.

Mivel nincs még százaléka nemrég regisztrált,egy kezdő kis trollocskával van dolgunk.

2022. jan. 16. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 sadam87 ***** válasza:
92%

#4

Először is:

"Mindegy, hogy miben hal meg szerencsétlen honfitársunk, ha a szervezetében ott a vírus, akkor a halálát már ráírják a koronavírus számlájára."

Ez nem igaz. (Tudom, hogy Gulyás Geri beszélt össze-vissza mindenfélét, csak az nem volt igaz.)

Másodszor:

"A placebó működik. Értem? Én is be vagyok oltva még 30 napig, aztán újra oltatlanná válok."

Igen, értem. Nem tudom, feltűnt-e, hogy le is írtam. MEg azt is, hogy léteznek kettős vak tesztek, amivel a placebo hatást ki lehet szűrni. Mint amilyen tesztekkel (most figyelj nagyon!) az oltások hatásosságát kimutatták!

"Meet Li Ching Yuen története annyira igaz, mint a Biblia vagy a korona vírus."

Aha. Nem.

" De eléggé igaznak bizonyúlt ahoz, hogy bekerüljön a wikipédiába."

[link]

Hőfehérke is fenn van a wikipedián, tudtad? :D

[link]

De akkor nézzük meg már, hogy a wikipedia mit is ír erről a derék kínai riemberről, ha már erre hivatkozunk.

[link]

"His true date of birth has never been determined. Gerontologists consider his claims to be a myth."

Hoppácska...


"Haver! A válaszodnak nincs semmi köze a feltett kérdéshez."

Ez sajnos igaz, ezért elnézést is kérek a kérdezőtől. Csak már kezdem nagyon unni, hogy mindenki mindenféle hazugságokat következmény nélkül leírhat a koronavírusról meg az oltásokról.

2022. jan. 16. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 sadam87 ***** válasza:
89%
(És megjegyzem, te kezdtél az eredeti kérdéshez még hozzávetőlegesen sem kapcsolódó dolgokat leírni a válaszodban.)
2022. jan. 16. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
34%
Ezt vallás kategóriába kellett volna kitenni. Én speciel hiszek Istenben, de itt a többség mint látod mesének tartja szóval itt nem nagyon kapsz erre választ.
2022. jan. 16. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
68%

Özönvíz, meg Biblia a tudomány rovatban?

Nyolcszáz éves emberek?

Bahh!

2022. jan. 16. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
83%

A tudomány rovatban ez sima térítés.

Azért írják, hogy ITT IS ezzel foglalkozzunk, ne a tudománnyal.

Holott mindenki tudja, hogy ez nem igaz, csak mese. Régészet is létezik.

2022. jan. 16. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!