Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Valóban nem volt más lehetőség...

Openyoureye kérdése:

Valóban nem volt más lehetőség az emberek megbüntetésére, csak az özönvíz?

Figyelt kérdés

Már emberként is tudnék jobb megoldást találni a bűnösök megbüntetésére, nemhogy Istenként! Csak egy példa, mivel mindenható vagyok egy csettintés és az összes általam rossznak ítélt ember meghal. De hogy ne legyen ennyire nyilvánvaló, meghalhatna mind betegségben. A lehetőségek tárháza óriási.


A kérdés inkább arra hegyeződik ki, hogy miért kellett a bűntelen/ártatlan embereknek is meghalnia? Hogy lehet ezt megmagyarázni?



#büntetés #özönvíz #ártatlanok halála
2014. ápr. 23. 07:52
1 2 3 4 5
 1/41 anonim ***** válasza:
Itt nem isteni beavatkozás, döntés határozza ezt meg, csupán a világ véletlenszerűsége ezeknek az okozója.
2014. ápr. 23. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/41 anonim ***** válasza:
86%

Jobbat mondok: mindenható lévén eleve úgy teremtem meg az embert, hogy ne legyen szükség büntetésre. Vagyis eleve felruházom őket mindazzal a tudással, bölcsességgel, belátással, empátiával és józansággal, ami ahhoz szükséges, hogy még _szabad akarat mellett is_ mindig jól döntsenek _maguktól_, mert ugyanúgy átlátják, mint én magam, hogy mi és miért jó és rossz és eszerint is cselekedjenek mindig. És lám, máris nem kell büntetni.


Szóval a kérdésedre a válasz az, hogy minden vallást, és annak a sztorijait emberek találták ki - és nem meglepő módon az isteneket jellemzően éppen olyan korlátoltnak, szűklátókörűnek, gonosznak, szadistának, stb. is formálták meg, mint amilyenek ők maguk is voltak.

2014. ápr. 23. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/41 anonim ***** válasza:
5%

"Már emberként is tudnék jobb megoldást találni a bűnösök megbüntetésére, nemhogy Istenként! "


Hát rég nevettem ilyen jót.

2014. ápr. 23. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/41 anonim ***** válasza:
36%

Ha írsz vagy rajzolsz és rájössz, hogy az egész rossz alapjaiban akkor mi az egyszerűbb. Radírozgatni, és keresni, hogy vajon mi az amit még felhasználhatsz vagy széttépni a lapot és az egészet előröl kezdeni?


Másrészt úgy tudom Noén és családján kívül mindenkit a "lomtárba akard dobni" a Főnök.

2014. ápr. 23. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/41 anonim ***** válasza:
63%

#4-es


a,akkor meg minek özönvíz? egy másik bolygó jobb lett volna nem?

b,miért okozna nehézséget egy mindenhatónak az,hogy a bűnös lelkeket egy csapásra megölje? Ez lett volna a könyörületesebb, nem? Vagy akkor nem annyira könyörületes? Hmm..

2014. ápr. 23. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/41 anonim ***** válasza:
Az Internet lekapcsolása akkor még nem volt opció.
2014. ápr. 23. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/41 anonim ***** válasza:
100%
Valószínűleg nem olyan sokára jön a sablon válasz, hogy nem volt senki se bűntelen. Még az aznap született csecsemő is velejéig romlott, gonosz, aljas, kegyetlen, érzéketlen gennyláda volt ugyebár. Csodálom, hogy ezt eddig nem is mondta senki, mi van veletek hívők? :)
2014. ápr. 23. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/41 anonim ***** válasza:
Nem azt mondják,hogy a csecsemő bűnt követett el,csak azt,hogy örökli elődei bűnét,de hogy miért és ki rendelte így.. ki volt az az igazságos..
2014. ápr. 23. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/41 anonim ***** válasza:
Én se azt mondtam ;)
2014. ápr. 23. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/41 titak ***** válasza:

Ha már hitelt adunk a Bibliának, akkor érdemes utána nézni a sztorinak. Nem "csak" az embert büntette Isten, hanem az összes élőlényt.

1Móz 6:7 És monda az Úr: Eltörlöm az embert, akit teremtettem, a földnek színéről; az embert, a barmot, a

csúszó-mászó állatokat, és az ég madarait; mert bánom, hogy azokat teremtettem.


A történetet Énok részletesen leírta könyvében, de egyházalapító atyáink azt bibliaellenesnek találták, és a szemétbe került.

2014. ápr. 23. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!