Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Mikor, hogyan, miért imádkozzu...

Mikor, hogyan, miért imádkozzuk az Úrangyalát?

Figyelt kérdés

Az lenne a kérdésem, hogy mikor és mi módon szoktuk imádkozni az Úrangyalát. Nem találtam sok mindent róla, ahol pedig írtak róla, leginkább a történelméről. Ahogy olvastam, annakidején napi háromszor imádkozták a harangszó alatt. Manapság imádkozzák/ lehet e imádkozni ilyen módon, napi háromszor, és mikor van a reggeli és az esti imára hívó harangszó?


Köszönöm!



2022. jan. 19. 18:18
 1/5 anonim ***** válasza:
96%

Legtöbben szerintem délben szokták, de ezen felül sokan a reggeli és esti harangszóra is. Régen az emberek, amikor munka közben megszólalt a déli harang, akkor letették a munkát, hogy elimádkozzák:


V: Az Úr angyala köszönté a Boldogságos Szűz Máriát, és ő méhébe fogadá Szentlélektől szent Fiát. Üdvözlégy, Mária...


V: Íme az Úrnak szolgálóleánya, legyen nekem a te igéd szerint. Üdvözlégy, Mária...


V: És az Ige testté lőn, és miköztünk lakozék. Üdvözlégy, Mária...


Imádkozzál érettünk, Istennek szent Anyja, hogy méltók lehessünk Krisztus ígéreteire.

Könyörögjünk! Kérünk téged, Úristen, öntsd lelkünkbe szent kegyelmedet, hogy akik az angyali üzenet által szent Fiadnak, Jézus Krisztusnak megtestesülését megismertük, az ő kínszenvedése és keresztje által a feltámadás dicsőségébe vitessünk. Krisztus, a mi Urunk által. Ámen.


Forrás:

[link]

2022. jan. 19. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm!
2022. jan. 19. 18:33
 3/5 Prókátor ***** válasza:

A leírtak kiegészítéseként: este még el van mondva utána egy Miatyánk és még egy Üdvözlégy, valamint egy halottakért mondott fohász.


Ma is lehet és kell(ene) imádkozni, ugyan úgy napi 3x. Kivéve a hüsvéti időszakban (húsvét vasárnaptól - a nagyszombati feltámadástól pontosabban - pünkösdik), amikor a Mennyek királyné asszonya (népénektár 205)... atifóna van énekelve/mondva.


Reggei harang: 6 órakor déli 12 órakor esti 6-8 órakor szól, részben a püspökség rendelete szerint. Van, ahol más más időpontban szól az esti harang a nyári-téli időszámítás szerint váltakozva (pl télen 7-kor, nyáron 8-kor)

2022. jan. 19. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Náluk vagyis én református vagyok hanem a közelünkben lévő Szent József templomban 5 órakor van Mi dennap.Szentmise és a legvégén imádkozzuk/zák. Szégyen nem szégyen én nem tudtam mi ez hogy 3 Ave Máriát elmondták és közbe egy imát meg hogy kobyorulj rajtunk. Míg fél évvel később a Második Osztályos katolikus hittankonyvem raleltem Úrangyala néven és felismertem hogy ezt mondjuk. Hát hiába na. Nem tudtam.
2022. jan. 19. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

: Az Úr angyala köszönté a Boldogságos Szűz Máriát, és ő méhébe fogadá Szentlélektől szent Fiát. Üdvözlégy, Mária...



V: Íme az Úrnak szolgálóleánya, legyen nekem a te igéd szerint. Üdvözlégy, Mária...



V: És az Ige testté lőn, és miköztünk lakozék. Üdvözlégy, Mária...



Imádkozzál érettünk, Istennek szent Anyja, hogy méltók lehessünk Krisztus ígéreteire.


Könyörögjünk! Kérünk téged, Úristen, öntsd lelkünkbe szent kegyelmedet, hogy akik az angyali üzenet által szent Fiadnak, Jézus Krisztusnak megtestesülését megismertük, az ő kínszenvedése és keresztje által a feltámadás dicsőségébe vitessünk. Krisztus, a mi Urunk által. Ámen.


Igenigen!!!! Úgy mondjuk minden Szentmise után és én nem tudtam há mi ez, mié kell mondani és hogy nem minden templomban. Megtanultam úgy hogy a templomban tudjam a többivel mondani, magamba nem tudnám. 6 hónappal később a másodikos hittankonyvbe találtam meg hogy ez az Úrangyala. Szégyellem magam de hát mit csináljak ha a református vallásórán ezt nem tanították.

2022. jan. 19. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!