Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Hit Gyülekezet! Van olyan,...

Hit Gyülekezet! Van olyan, hogy valaki nem szeret hangosan imádkozni. Isten meghallgatja azt az imát is, amit csak magunkban mondunk el? Miért fontos, hogy hangosan imádkozzunk?

Figyelt kérdés

2017. júl. 3. 15:16
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
88%

Bár én nem vagyok Hit Gyülis, de azt tudom, hogy a Biblia azt mondja, hogy: Te pedig amikor imádkozol, menj be a belső szobádba, és ajtódat bezárva imádkozzál Atyádhoz, aki rejtve van; a te Atyád pedig, aki látja, amit titokban teszel, megjutalmaz majd téged. (Máté 6,6)

Maga Jézus is legtöbbször félre vonult hosszan imádkozni.

Hangosan akkor kell inkább, amikor egymásért imádkoztok, például egy betegért imádkozol. De alapjába véve a legjobb ha félre tudsz vonulni a világ zajától(ezt jelenti a "belső szoba" képletesen) és úgy imádkozol. Ott már imádkozhatsz hangosan is, magadban is. Ahogy érzed. A legfontosabb, hogy Istennek elmondhatsz bármit és Ő meghallgat, akár hangosan, akár magadban, a lényeg, hogy őszinén menj elé.

2017. júl. 3. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:

Az imádságok,a középkorik hallhatóan hangzottak el,néhány kivétellel.(pl.Anna imádsága)


Természetesen,Isten minden imát meghallgat,de csak azt teljesíti,ami hasznot hoz,ami javunkra szolgál.


A hangos imák,elsősorban a közösségi imáknál fontosak,mert az imák közöségi kéréseket fogalmaznak meg.

2017. júl. 3. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:

Nem fontos.

Isten végtelen, mindent tud. Tudja végtelen jövőt.

Mindegy, hogyan imádkozol, kérlelkezel. Az számít, mit érzel.

2017. júl. 3. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
20%

De fontos.


Isten sem magában mondta ki hogy tessék meg a száraz.


Ő is a szájával "dolgozik", téged mit gondolsz "mire" teremtett?


Úgyhogy szeresd meg, és dolgozz! /Persze úgy hogy meg is hallgassák, ha lehet..


/Annyit még hozzá, van olyan helyzet, amikor nem is lehet hangosan, és nyilván lehet kommunikálni "hangtalanul" is, de egyrészt erre a szintre el is kell jutni, másrészt, ha csak így kommunikálsz, nem sokra fogsz menni..


Úgyhogy győzd le azt a lusta ó természetedet, v. mást is, és imádkozz hangosan..

2017. júl. 3. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
48%

Ez felekezettől teljesen független.


Ha közösségben együtt mondasz imát, akkor magától értetődik, hogy hangosan, a többiekkel együtt mondod, szervesen bekapcsolódsz.

Ha egyedül imádkozol, akkor pedig nyugodtan lehet magadban. Vannak akik ezeket is hallhatóan mondják, vannak akik inkább magukban, egyik se jobb vagy rosszabb a másik verziónál. Ha egyedül imádkozol és magadban szeretnél, akkor tedd azt. Egyébként én is magamba szoktam ilyenkor.

2017. júl. 3. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:
"Isten sem magában mondta ki hogy tessék meg a száraz." ?
2017. júl. 3. 22:55
 7/16 A kérdező kommentje:
Ja! :)
2017. júl. 3. 23:02
 8/16 anonim ***** válasza:
13%

#5nek:

Én nem így tapasztalom ezt.


Aki magában imádkozik, annak gyenge, hitvány az imája.

2017. júl. 4. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
16%
"Aki magában imádkozik, az magának imádkozik."
2017. júl. 4. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
66%

Az a lényeg, hogy egy Személyt szólítson meg, ne vallásos cselekedet legyen, és igazság alapon legyen az ima.


A belső szobában is lehet hangosan imádkozni.

Ha lehet hangosan hittel bátran, ha valami miatt nem, a magadban elmondott ima is helyénvaló, de ha nem igazság alapon imádkozol, egyiket sem hallgatja meg az Isten.

2017. júl. 4. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!