Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Olyan emberre lenne szükségem,...

Olyan emberre lenne szükségem, aki kimondottan jó ismeretekkel rendelkezik a Szentlélek káromlással, illetve úgy ámblokk a Szentlélekkel kapcsolatos dolgokban otthon van. Valaki?

Figyelt kérdés

Miután Krisztusban újászülettem sajnos elég engedetlen voltam.

Próbáltam figyelmen kívül hagyni Isten hívó szavát. És habár ebből már lassan úgy, ahogy sikerült kikecmeregnem még mindig vannak nehézségek, amikkel nap mint nap megkell küzdenem és már sajnos nagyon nehezen bírom. Sokáig abban a hitben éltem, hogy már nincs számomra bocsánat, Isten végleg magamra hagyott stb. Valószínűleg sokan ismerhetnek is ez alapján, volt egy időszak amikor folyamatosan irogattam ezzel kapcsolatos kérdéseket ide, Gyk-ra.

Azért utólag is bocsi, de egyszerűen akkor borzasztóan féltem, tényleg úgy éreztem nincs visszaút. Azóta Hálistennek Istennek úgy ahogy sikerült kihúznia a csávából és hála a Jóégnek az Isten haragjától való rettegést, illetve az öngyilkossági gondolatokat már rég magam mögött tudhatom. Viszont még mindig nem érzem teljesen szabadnak a szívemet. Még mindig van egy kis valami, ami visszatart, hogy Istent teljes szívemből eltudjam fogadni.

Szóval, aki tényleg vágja ezt a témát, esetleg találkozott már hasonló problémákkal küszködő emberrel, az légyszi írjon, mert eléggé fontos lenne.



2022. jan. 23. 17:40
1 2 3
 1/21 A kérdező kommentje:
Ha esetleg gondoljátok lehet írni privátban is. Ott még talán jobb is.
2022. jan. 23. 17:41
 2/21 anonim ***** válasza:
Miért nem kérdezed meg a papotokat? Vagy ha a helyi plébános épp nem szimpi, kereshetsz ám magadnak máshol is lelkivezetőt.
2022. jan. 23. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 A kérdező kommentje:

Azért mert nem tudnak számomra kielégítő választ adni. Nem tudnak olyan választ adni, ami hasznos. Mit gondolsz, nem próbálkoztam már papoknál?

Egyébként meg (természetesen nem akarom minősíteni egyik papot semmit, illetve megkérdőjelezni az ő hitbéli illetve Istennel kapcsolatos tudásukat, de) nem igazán ismerek olyan papot és itt helyben/ a környéken sem tudok olyan emberről, aki igazán otthon van ebben a témában.

Meg most, ha belegondolsz. Itt lakom egy úgymond kis városban. Van két papunk. Tök rendes mindkettő. Tényleg aranyos, segítőkész, lelkiismeretes emberek, de egyszerűen nem tudtak kielégítő választ adni számomra ezzel a témával kapcsolatban. Meg hát nem hiszem, hogy olyan gyakran találkoznak ilyen esettel.

Többnyire feltételezem az emberek hétköznapi problémákkal fordulnak hozzájuk. Én meg beállítok azzal, hogy Szentlélek káromló vagyok segítség. Azért ez az ő részükről sem egyszerű téma azt hiszem.

Meg a Bibliában írtakat is elég nehéz értelmezni. Ha a Bibliában írtak alapján megvagyok róla győződve, hogy megcselekedtem ezt a bűnt, mégis vágyom arra, hogy megbocsájtást nyerjek annak ellénere, hogy a Szentírás azt is leírja, hogy az ilyen ember már nem is akar részesülni a megbocsájtásban, akkor mégis hogy van ez?

Persze nyilván velem van a baj, mert Jézus nem hazudott. Épp ezért kellene segítség. Nem pedig az, hogy kioktassanak. Tudom nem ez a legalkalmasabb hely erre. De jobb mint a semmi.

Tudom írtad, kereshetek magamnak máshol is lelki vezetőt, de azért ez nem ilyen egyszerű.

2022. jan. 23. 18:10
 4/21 anonim ***** válasza:

Szerintem egy keresztény pszichológushoz kellene elmenned, mert patológiásan fogod fel a hitet.


Egy megnyugvást jelentő könyv, ami visszavisz az alapokhoz:

C H Spurgeon: Mi a hit és hová vezet?

[link]

2022. jan. 23. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:

Nem vágom ezt a témát de különbség van a között, hogy gonosz szellem elnyomása alá került valaki, vagy olyan dührohamot kapott, hogy mérgében káromolta a SzentLelket, vagy pedig előre megfontoltan akarattal gyalázta.

Eleve mióta voltál újjászületett keresztény amikor elkövetted ezt a káromlást?

2022. jan. 23. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:

En ugy tudom, hogy a Szentlelek karomlasat nem tudja hivo ember elkovetni.

Ezt Hodasz Andras atya is mondta az egyik videojaban.

De nem ertek hozza.

Nem tudom, milyen kozossegben tertel meg, de nem lehet, hogy ott tultoltak egy kicsit ezt a temat?

2022. jan. 23. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
91%
Egy hitben csecsemő keresztény nem tud semmilyen megbocsájthatatlan halálos bűnt elkövetni! Az, hogy Isten felé fordulsz és keresed újból az Istenben való bizalmat, jelzi, hogy nem mondott le rólad Isten. Ez nem magunktól van bennünk ez a vágy, hanem az Atya vonz mindig minket Krisztushoz.
2022. jan. 23. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
100%

Pedig a dolog pofon egyszerű. Látható, hogy nálad ez nem áll fenn, mivel, bár küszködve ugyan, de szeretnél Istentől válaszokat kapni és közel lenni hozzá.

Akikről szól ez az ige, azok a közelébe sincsenek ehhez. Sőt. Az emberi kegyetlenség mintái. Isten nem lök el sosem, az üdvösség sem veszik el. Csak akkor, ha te, teljes tudatodban, önálló szabad akaratoddal ezt elutasítod. Tehát nem azért, mert épp rossz napod volt, vagy valami rossz ért és az érzelmeid elvittek, hanem higgadtan és szándékosan.


Szóval no para.

2022. jan. 23. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
21%

te most csak hülye vagy vagy pedig troll?

isten sosem fog válaszolni neked... ahogy senki másnak sem csak ha ő úgy akarja...


a szentlélek káramlása korántsem a legnagyobb bűn...

vannak sokkal nagyobb bűnök

az hogy te egy kis hülye vagy az a te problémád...


nincs itt semmiféle szentlélek káromlás csak te vagy pszichésen labilis és inkább egy pszichológust keress fel vagy pszichiátert! ha már pap nem tud segíteni...


nem istennek kell segítenie hanem saját magadnak....

2022. jan. 24. 00:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
76%

"Még mindig van egy kis valami, ami visszatart, hogy Istent teljes szívemből eltudjam fogadni."


De hát nincs semmi baj. Mi is vagyunk ezzel néha így. Ha csak egy kicsit is vágyakozol utána, Isten felemel téged magához. Már nem is emlékszik arra, hogy mit csináltál.

2022. jan. 24. 03:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!