Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » A három ábrahámi vallás...

Balasa Bence kérdése:

A három ábrahámi vallás szerint az állatoknak nincs lelke?

Figyelt kérdés

Zsidóság

Kereszténység: "uralkodjatok a természet felett"

Iszlám



Ezzel szemben a keleti kultúrákban az alaptanítás az, hogy minden él, és azt élet szent.


Az Afrikai, és őslakos Amerikai vadászok előbb bocsánatot kértek/kérnek a teremtő istentől, és csak aztán ölnek.



2022. jan. 25. 10:50
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
37%
Ez a baj. De én az ortodox templomban azt hallottam hogy az állatoknak is van lelke és én is régóta hiszem ezt, régebb óta mint ahogy mondta a pópa. Csak nem értem akkor miért Értünk Emberekért született, meghalt és támadott fel Jézus. Lehet az állatoknak nincs tudatos bűne és automatikusan üdvözűlnek vagy megsemmisülnek.....
2022. jan. 25. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%

"Ezzel szemben a keleti kultúrákban az alaptanítás az, hogy minden él, és azt élet szent."

Ez így nagy hülyeség. Például a hindu vallásban a tehén szent, de a többi állatot nem tartják annak. Az indiai vallásokban ismert a vegetáriánus étkezés, de nem kizárólagos. Te egyébként eszel húst?


"Az Afrikai, és őslakos Amerikai vadászok előbb bocsánatot kértek/kérnek a teremtő istentől, és csak aztán ölnek."

Ez sem igaz, egyes törzsek esetén lehet, de nem általánosan. A vadászat előtti rituálék a sikeres vadásztért voltak, nem pedig bocsánatért esedeztek az elejtett vad miatt.

Te egyébként minden egyes lecsapott szúnyog, eltaposott rovar (hangya) miatt bocsánatot szoktál kérni?

2022. jan. 25. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:

Igen, a természetközeli népek előbb a vadászat sikeréért imádkoznak, de ezután kiengesztelik az állat szellemét. Csak annyit vesznek el, amennyit kell.

Az Amazonas esőerdő halászó törzsei néhány halfajt szentként tisztelnek, ezeket tilos halászni.


Én pogány vagyok, és igen, eszek húst.

2022. jan. 25. 11:19
 4/12 anonim ***** válasza:

Miért eszel húst? Hiszen azt írtad, hogy az állat szent és talán lelke is van.


"Igen, a természetközeli népek előbb a vadászat sikeréért imádkoznak, de ezután kiengesztelik az állat szellemét. Csak annyit vesznek el, amennyit kell."

Újabb hamis általánosítás. Igen, bizonyára voltak ilyen indián népek is, de az inkák, aztékok egész biztos, hogy nem csináltak hasonló rituálékat. A pogány germán vallásokban sincs nyoma ilyeneknek. Sőt ott állatokat áldoztak az isteneknek. Szó sincs semmilyen engesztelésről.

2022. jan. 25. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%
Olyan fajta lelke ami létezne a halál után nincs az állatoknak az ábrahámi vallások szerint.
2022. jan. 25. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
67%
Jézus nem tanított az állatok lelkének sorsáról, így a választ csak odaát tudjuk meg.
2022. jan. 25. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Sem Jézus, sem Mohamed, sem Mózes, sem Ábrahám, sem Zarathusztra nem beszélt sem alátámasztóan, sem cáfolóan az állatok lelkéről. Szóval ez az egyértelmű tagadás inkább az egyház kijelentése, mintsem a hité vagy a vallásé. A választ csak odaát tudjuk meg. Én vallásos gazdiként és állatbarátként hiszek abban, hogy van lelkük.
2022. jan. 25. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:

7


Értem már, tehát ezt is csak a tanítók munkájának befejezése után, az "okosak" találták ki.

2022. jan. 25. 18:22
 9/12 anonim ***** válasza:
87%

Lelkük minden bizonnyal van, szabad akaratuk azonban az emberrel ellentétben nem igazán.


"Vajon nem láttad, hogy Allahot magasztalja az, aki az egekben és a földön van, és a madarak, szárnyukat kiterjesztve. Mindenki tudja, hogyan kell imádkoznia és magasztalnia.

Allahnak tudomása van arról, hogy mit cselekszenek.”


Korán 24:41


Én úgy emlékszem hogy vannak olyan áják is a Szent Koránban amelyeket egyesek az állatok feltmámadásával azonosítanak.


De Allah tudja a legjobban.

2022. jan. 25. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

A Bibliában az állatoknak van lelke, szóval az egész kérdésfelvetés rossz.

Az uralkodni sem önkényuralmat jelent. Egy hasonlattal élve, inkább arról van szó, hogy a Föld olyan, mint egy kert, az emberek meg a megbízott kertészek.


Most nincs kedvem erről hosszan írni, talán máskor. Szerintem te több dolgot is félreértesz.

2022. jan. 26. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!