Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Keresztények, kérdezlek...

Keresztények, kérdezlek Titeket: vallásotok, hitetek szerint van-e lelke az állatoknak?

Figyelt kérdés
Leszögezném azért, én ateista vagyok, de érdekelnek az állatjogok, és érdekel a kereszténység álláspontja ebben a kérdésben.

2017. jún. 15. 14:03
1 2 3 4
 1/39 anonim ***** válasza:
21%

Nem minden állatnak van, pl. rovaroknak, ennél kisebb rendűeknek nincs. Viszont ez a lélek nem azonos az emberi lélekkel. Az ember személy, az állat nem. Az állat nem tudatos, nincs szabad akarata, előprogramozottan él, viselkedik, ezen belül korlátozott szabadsággal. Ha csúnyán akarok fogalmazni, akkor az állat egy "biorobot".

Tudom, hogy ez nyersen hangzik, ne tűnjön úgy, hogy nem tartom tiszteletben az állatok életét. Van háziállatom is, nagyon szeretem.

Kínzás, és mindenféle embertelen dolog el van utasítva, de a fogyasztásuk bizonyos állatoknak nem ütközik keresztény-etikai problémába

2017. jún. 15. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/39 anonim ***** válasza:
84%

Olyan értelemben egy állatnak sincs lelke, mint az embernek.

Ettől függetlenük a keresztények minden állatkínzást elítélnek, ha húsáért ölnek állatot, azt is úgy kell, hogy a lehető legkevesebb szenvedéssel járjon.


Nem tudom, hogy erre gondoltál-e kérdésedben.

2017. jún. 15. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/39 anonim ***** válasza:
95%

Én szerintem az állatoknak is van lelkük például a vad állatoknak is.

Például: a farkasoknak, medvéknek, rókáknak , krokodilnak, cápának , delfineknek , bálnáknak.

Meg a házi állatoknak is: kutya , macska.

Református Isten hivő keresztény vagyok.

2017. jún. 15. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/39 Ozcar ***** válasza:
28%

Természetesen kell legyen lelke minden olyan élőlénynek, ami él. És az állatok lelke nem különbözik az emberekétől.

Prédikátorok 3:18-20

"18 Úgy gondoltam, hogy az embereket ilyen módon próbálja meg Isten. Így tűnik ki, hogy ők magukban véve hasonlók az állatokhoz.

19 Az emberek sorsa olyan, mint az állatoké, egyforma a sorsuk: ahogyan meghal az egyik, ugyanúgy meghal a másik is, és ugyanolyan lélek van mindegyikben, nem különb az ember az állatnál. Bizony minden hiábavalóság!

20 Mindegyik egy helyre kerül, mindegyik porból lesz, és újból porrá lesz mindegyik."


Itt viszont csak a Földi halálig beszél a lelkekről. Arról nincsen szó, hogy az állatok lelke üdvözül-e vagy sem. Az állatok lelke valószínűleg sem nem üdvözül, sem nem kárhozik el. Szerintem az ő lelküket Isten magához rendeli és számukra nem lesz további tudatállapot, tehát ha egy állat meghal, számára az utána olyan, mintha soha nem is létezett volna. Viszont az ember a halála után is majd számot kell adjon a bűneiről. Ebben különbözik a lelkünk az állatokétól. Számunkra lesz majd feltámadás, üdvösség, vagy éppen kárhozat.

2017. jún. 15. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/39 anonim ***** válasza:

#4

Idéztél valamit és teljesen ellentétesen magyarázod, mint ami a szöveg értelme. Amit idéztél azt mondja, hogy az emberre és állatra is ugyan az a sors vár. Mind az ember és az állat, ahogy született úgy meg is hal, és nem lesz utána semmi. Minden hiábavalóság.

2017. jún. 15. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/39 anonim ***** válasza:
10%

Amint az embert,az állatokat is Isten éltető lehelete élteti.

Ahogyan az ember éltető lehelete nem ember,hanem éltető lehelet,úgy az állatoké is.Amikor ez az éltető lehelet visszaszáll forrásához,megszűnik az élet.

Az élő lélek,az élő ember.A halott lélek,a halott ember.

2017. jún. 15. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/39 anonim ***** válasza:
0%
Én nem vagyok vallásos, de valakitől azt hallottam, hogy ugye az ember, az valahonnan ide jött, valahonnan ide született, az állatok meg eleve ide lettek teremtve, és hogy az ember test+lélek+szellem, az állatoknak pedig az emberke szerint, akivel beszéltem, nincsen szellemük, tehát nincsen, ami tovább menne, vissza, a Mennyországba, tehát így nem is tudnak újjá születni. Azt meg itt olvastam egy pár éve, hogy az állatoknak valaki szerint csoportlelkük van, tehát, hogy ha egyikük meghal, a csordatársai között szétoszlik a lelke. Tehát annyi felé, ahány éppen abból a fajból él, a többiek felé az ő állatfajtájából mindenkinek.
2017. jún. 15. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/39 anonim ***** válasza:
66%

#7

Tipikus ezoterikus tanítás, teljesen idegen a kereszténységtől amit írsz.

2017. jún. 15. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/39 anonim ***** válasza:
26%
Nincs, ez különböztet meg minket az állatvilágtól. Ezért juthatunk mi a mennyországba vagy pokolba, míg az állatok nem.
2017. jún. 15. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/39 anonim ***** válasza:
30%

A Biblia szerint nincs lelke az állatoknak, az ember az egyetlen földi teremtmény aki képes a Teremtővel kapcsolatot létesíteni, és mellette / ellene dönteni.


Az embernek viszont van felelőssége a többi teremtménnyel kapcsolatban. Ezt írja a Teremtés könyve / Mózes első könyve, 1. fejezet:


26 Akkor ezt mondta Isten: Alkossunk embert a képmásunkra, hozzánk hasonlóvá: uralkodjék a tenger halain, az ég madarain, a jószágokon, az összes vadállaton és az összes csúszómászón, ami a földön csúszik-mászik. 1Móz 5,1 ; Ef 4,24 ; Kol 3,10 ; 1Kor 11,7 ; Jak 3,9


27 Megteremtette Isten az embert a maga képmására, Isten képmására teremtette, férfivá és nővé teremtette őket. 1Móz 9,6 ; Mt 19,4 ; Mk 10,6


28 Azután megáldotta őket Isten, és ezt mondta nekik Isten: Szaporodjatok, sokasodjatok, töltsétek be a földet, és hajtsátok uralmatok alá! Uralkodjatok a tenger halain, az ég madarain és a szárazföldön mozgó minden élőlényen! 1Móz 9,1.7 ; Zsolt 8,7-9 ; 115,16 ; Jak 3,7


29 Majd ezt mondta Isten: Nektek adok minden maghozó növényt az egész föld színén, és minden fát, amelynek maghozó gyümölcse van: legyen mindez a ti eledeletek! Zsolt 104,14


30 Minden földi állatnak, az ég minden madarának és minden földi csúszómászónak pedig, amelyben élet van, eledelül adok minden zöld növényt. És úgy történt.

2017. jún. 15. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!