Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Szerintetek találkozhatunk...

Szerintetek találkozhatunk elhunyt rokonainkkal/családtagjainkkal valamikor a mennyben?

Figyelt kérdés
2022. jan. 26. 22:26
1 2
 1/15 A kérdező kommentje:
Szerintem mindenki megérdemelné, hogy legalább egyszer találkozzon velük.
2022. jan. 26. 22:32
 2/15 A kérdező kommentje:
Jézus mit tanított, találkozhatunk velük?
2022. jan. 26. 22:37
 3/15 A kérdező kommentje:
Köszönöm előre is!!!
2022. jan. 26. 22:37
 4/15 anonim ***** válasza:
13%

Jézus azt tanította, hogy csak kevesen jutnak be a mennybe. Nekem van közeli hozzátartozóm, aki meghalt anélkül, hogy Istennel lett volna, így vele már soha nem találkozom. Akik bejutnak, azok biztos találkozhatnak.


Valaki ezt kérdezte tőle: Uram, kevesen vannak-e, akik üdvözülnek? Ő így felelt nekik: Igyekezzetek bemenni a szoros kapun, mert mondom nektek, hogy sokan akarnak majd bemenni, de nem tudnak. Amikor már felkelt a ház ura, és bezárta az ajtót, megálltok kívül, és zörgetni kezdtek az ajtón, és így szóltok: Uram, nyiss ajtót nekünk! De ő így válaszol nektek: Nem tudom, honnan valók vagytok. Akkor kezditek majd mondani: Előtted ettünk és ittunk, és az utcáinkon tanítottál. Ő pedig ezt mondja nektek: Nem tudom, honnan valók vagytok, távozzatok tőlem mindnyájan, ti gonosztevők! Ott lesz majd sírás és fogcsikorgatás, amikor látjátok Ábrahámot, Izsákot, Jákóbot és a prófétákat mind az Isten országában, és hogy ti magatok ki vagytok rekesztve onnan.

Lukács 13:23‭-‬28 RÚF


[link]

2022. jan. 27. 00:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
69%

4:

Tiszta sor. Ha hiszel benne akkor találkozol majd azzal aki szintén hitt benne. A többiek gonosztevők akik majd jól ráfaragnak.

Micsoda jóság és irgalom.

Vicc

2022. jan. 27. 00:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:

Szerintem nem.

Ha viszont igen, akkor olyan nagy változás lesz, amit el se tudsz képzelni. Például nem lesznek házaspárok.

2022. jan. 27. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
72%

5.

"Ha hiszel benne akkor találkozol majd azzal aki szintén hitt benne."

Nem elég csak hinni.


Ha már vicc kell akkor itt van ez is:

A mennybe jutóknál ott lesz a tudat hogy sok szerettüket sosem láthatják és közben még szenvednek is a szeretteik.

De mind ezek ellenére a mennyben boldog leszel.

2022. jan. 27. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:

Hozzám járt anno egy Jehova tanú, mert kíváncsi voltam.

Egy idő után megfeneklett a tanítás, mert csak arról vitáztunk létezik-e isten vagy sem.


Egy nagyon ütős érvet mondott nekem, ami sehol se érv amúgyse, de mindegy, szóval azt kérdezte hát nem találkoznék-e a amennyben szívesen elhunyt rokonaimmal.


Simán rávágtam, hogy naná, hogy nem.


Ők is ebben aki nem hitt istenben, az nem kerül be a mennybe dologban hittek.

Azt mondták, hogy mindenkinek lehetősége volt rá, hogy a helyes utat válassza, még a dalai lámának is.


Mondom oké, élhetsz te szent életet, csak minek? :D

2022. jan. 27. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
54%

Ha egy vallás istene megköveteli azt hogy higgy benne azért hogy neked jó legyen az már elég gyanús hogy kamu. Ha közben még azt is állítják hogy ez az isten szeret és jóságos akkor pedig még gyanúsabb.

Ha annyira szeretne és jó lenne akkor nem csak azok jutnának mennybe akik hisznek benne és akkor nem tartana mindenféle pitiáner dolgot bűnnek.


Aztán arra még ki se tértünk hogy a büntetés sem olyan hogy van X bűnöd akkor börtönbe kerülsz Y ideig vagy fizess bírságot, közmunka, hasonlók.

Neked van X bűnöd, neki van Z bűne és mindketten rohadhattok a pokolban ÖRÖKRE.


Mint előzőleg már írták. Maximum viccnek lenne jó.

2022. jan. 27. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
100%

"Nekem van közeli hozzátartozóm, aki meghalt anélkül, hogy Istennel lett volna, így vele már soha nem találkozom."

Miért akarod Isten helyett eldönteni, hogy ki jut be és ki nem? Szerintem ezt hagy meg az élet Urának, nem véletlenül nevezik így is.

2022. jan. 27. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!