Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Mi értelme van az ördög...

Mi értelme van az ördög lázadásának?

Figyelt kérdés
Mi értelme van, ha úgy is tudja, hogy Isten ellen nem nyerhet. Meg miért követte sok angyal is mikor tudják, a próféciákat, hogy végül nem nyerhetnek.

2022. jan. 28. 12:28
1 2 3 4
 21/36 anonim ***** válasza:
63%
Tudja mi lesz a vége de pont ezért gonosz mert megátalkodott. Mindenképp vágyik arra, hogy másokat leuraljon és félelemben tartson.
2022. jan. 29. 00:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/36 KZitus ***** válasza:
14%

...rövid ideig élvezi gonosz uralkodását, és azt, hogy gyötörheti az embereket. Még azokat is, akik engedelmeskednek neki.

Amikor Jézus Krisztus itt volt a földön, félelem nélkül kiállt az igazság védelmében. Ezt mondta az akkori képmutató vallásoskodóknak: „Ti az Ördögtől vagytok, aki az atyátok. . . . Ő nem tartott ki az igazságban, mert nincs benne igazság.” Jézus, az előre bejelentett megígért „mag” továbbá azt is kihangsúlyozta, hogy mennyire fontos az igazság, amikor ezt mondta Poncius Pilátusnak: „Te magad mondod, hogy én király vagyok. Én azért születtem, és azért jöttem a világba, hogy tanúskodjak az igazság mellett.” Jézus az emberi életét adta oda azért, hogy védelmezze az igazságot — a Királyság-igazságot! János 8:44; 18:37; 1Mózes 3:2–5.

2022. jan. 29. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/36 anonim ***** válasza:
44%

#22

Azért az elég aljas és szadista isten, aki ezt hagyja.

Mintha azt mondanád egy pedofilnak, hogy úgyis lecsukatlak, akkor most még egy pár óraig hadd erőszakolgassa sorba a gyerekeidet...

2022. jan. 29. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/36 anonim ***** válasza:
32%

...vagy pár millió évig?

Már rég a földben porlad a 99%-a azoknak, akiket valaha megerőszakolt, és még mindig vígan vadászik újabb áldozatokra.

2022. jan. 29. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/36 anonim ***** válasza:
5%
= Mi értelme van Orbán Viktor és slepje genyóságainak?
2022. jan. 30. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/36 anonim ***** válasza:
90%
Nincs értelme. A jóság ellentéte valójában nem a gonoszság, hanem a káosz. A cél és értelem nélküli rombolás, értékrend nélküli tévelygés, lelki károkozás. Akkor mégis miért tud annyi embert megrontani? Mert van egy megmagyarázhatatlan, félelmetes vonzása, ha az ember a közelébe kerül. Ezért nagyon komolyan kell venni a Sátánt, nem szabad játszani vele, hanem minél nagyobb távolságot kell tartani tőle és démonaitól.
2022. jan. 31. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/36 anonim ***** válasza:
64%

Itt értelmes válasz még nem hangzott el.

Mint már mondtam: volt már a kérdés, és ott értelmes válaszok is elhangzottak.

Érdemes lenne visszanézni.

2022. jan. 31. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/36 anonim ***** válasza:
76%
A 26-os Orbánékra is igaz.
2022. jan. 31. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/36 anonim ***** válasza:

Persze kézenfekvő válasz lenne az önzés és a hatalomvágy. Hogy ne kelljen senkinek alávetni magát, hanem a maga ura legyen.

Csakhogy ezt a törekvést az önpusztításig hajtani értelmetlen céltévesztés, az élet ellen való lázadás. Aki Isten ellen lázad, az végső soron az élet ellen lázad.

2022. jan. 31. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/36 anonim ***** válasza:
100%

"önzés és a hatalomvágy"

Nyilván - de a dolog ott kezdődik, hogy egy végtelenül jó isten:

- miért teremtett önzést és a hatalomvágyat,

- miért tette ezt bele a teremtményeibe: gyakorlatilag mindegyikbe, amelyik értelmes?


De ezt már sokszor felvetettük itt, és nincs értelmes magyarázat.

Arra meg végképp nincs, hogy ezek után miért és milyen jogon bünteti őket az önzésért és a hatalomvágyért?

2022. jan. 31. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!