Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Egy római katólikus iskolába...

Egy római katólikus iskolába jöttem továbbtanulni, és holnap kerül sor rá, hogy ministráljak.( református vagyok, fogalmam nincs róla, hogy mi az, mit kell csinálni).A többiek azt mondták, hogy semmi különös. Van valami tippetek, hogy ne szúrjam el?

Figyelt kérdés
Valamint, örülnék ha nagyjából körbeírnátok mit kell csinálni.

2022. febr. 1. 19:21
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
100%
Gondolom nem osztanak rád olyan feladatot majd, amihez különösebb ismeret kéne. Illetve amikor osztják ki a feladatokat, majd jelezd ezt nekik.
2022. febr. 1. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
47%
De nem ministralhatsz mert Nem Aldoztal. Ott ostyat kell enni es szentsegtorest kovetnel el. Meg kell mond a papnak hogy reformatus vagy es a ministralas soran nem aldozhatsz.
2022. febr. 1. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 A kérdező kommentje:
Mindenkinek van valami feladata? azt hittem, van egy két ember aki tesz vesz, s a többi akkor áll, vagy ül le, amikor a többiek.
2022. febr. 1. 19:29
 4/25 anonim ***** válasza:
27%
Nem az a nehez hogy ezt azt vidd oda a papnak. De nem eheted az ostyat mert reformatuskent nem azt hiszed mint a katolikus es szentsegtores lenne.
2022. febr. 1. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 anonim ***** válasza:
22%
Ministrans az aki a pap mellett van az oltyarnal. Es osyat kerll egyen. Es te nem ehetsz csak ha elobb meggyontat es elsoaldoztat. Reformatuskent ott ostyat nem ehetsz mas modon, igen? A hiveknek feltunne hogy pont te nem aldozol, ha meg eszel ostya vagyis aldozoil az szentsegtores.
2022. febr. 1. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 A kérdező kommentje:
4/3,4/4, erre én is gondoltam, de azt mondják már több református is ministrált.
2022. febr. 1. 19:32
 7/25 anonim ***** válasza:
27%

De azt nem mondtak hogy elotte meg kell gyonni es elsoaldozni.

[link]

A vallasod az urvacsorarol nem vallja amit a katolikus, sot semmit nem hisz csak eszi meg issza. A pap teged fel kell keszitsen, megmagyarazza mi az az Euharistia es aztan ehetsz ostyat vagyis aldozhatsz. Ezt errsd meg. En se aldozhatok mert reformatus vagyok.

2022. febr. 1. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 anonim ***** válasza:
52%
Anjutca, te nem vagy református. Nem vagy keresztény, fogd már fel. Am szerintem te is tudod, csak nem akarod bevallani magadnak.
2022. febr. 1. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 anonim ***** válasza:
12%
De reformatus vagyok, fogd mar fel es lekonfirmaltam junius elsejen Nagyvaradon. Es tudom hoguy mi urvacsizunk, a katolikus aldozik vagyis eszi az ostyat. Mikor jartam Szentmisere azt hiszed nem kostoltam volna meg az ostyat milyen izu? Sokszor egyedulikent nem mentem aldozni mert mindenki ment. De tudtam ha megyek az szentsegtores es vallaltam hogy nem megyek. Mert mi nem ugyanazt hisszuk amit a katolikusok es az aldozashoz eloszor bojtolni, gyonni es Elsoaldozni kell. De eloszor van a romai katolikusoknal is katekizmus amit betanitnak, anelkul nem lehet hasznal;ni a szentsigeket. Ennyit tud egy reformatus is.
2022. febr. 1. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 anonim ***** válasza:
12%
Es reformatuskent inkabb nem jarnek iskolaba mionthogy katolikus iskolaba jarjak.
2022. febr. 1. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!