Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Igaz, hogy semelyik vallással...

Igaz, hogy semelyik vallással nem összeegyeztethető a halálbüntetés?

Figyelt kérdés

Én buddhista vagyok és támogatom, megkérdeztem egy szerzetest, aki azt mondta, hogy ha valóban támogatom, nem jutottak el Buddha szavai a szívemig, mivel buddhistaként mindenképpen a humanizmust és a megbocsájtást kell vallanunk és az a kormány, ami egy ilyen döntést meghoz nagyon távol van a megvilágosodástól. Azt is mondta, hogy szerinte azok a fasiszta közeli kormányok, amelyek hasonlóak a burmaihoz és a magát buddhistának vallja, az egyértelműen álszent. Én nem hiszek a humanizmusban. Elérhetem így a megvilágosodást?


Ez igaz lenne?


Azt is olvastam, hogy vallásközi megállapodás született a halálbüntetés elítélésével kapcsolatban, amelyen jelen voltak keresztény, muszlim, zsidó, zoroasztriánus, hindu, buddhista és taoista vallási vezetők is.


Tényleg az összes vallással ellentétes és mindenképpen elítélendő?



2022. febr. 7. 19:27
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
42%
Van vallás amivel összeegyeztethető. Na, a buddhizmus pont nem ilyen.
2022. febr. 7. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
100%
Katolikus katekizmus engedélyezi. Muszlimoknál se gondolom, hogy feltétlenül probléma lenne.
2022. febr. 7. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 A kérdező kommentje:

#1.

A szamurájok közül rengeteg buddhista volt. A mai burmai vezetésben lévő buddhista szerzetesek is támogatják a halálbüntetést (sőt, a bot és a kard sem áll túl távol tőlük). A Mongol Birodalom vezetése is nagy részben buddhista volt. Miről is beszélünk?

2022. febr. 7. 20:02
 4/19 A kérdező kommentje:

#1.

Azokban az országokban, amelyek nem szekulárisak és a buddhizmus, valamint általában a vallás a kormányzatnak a kegyeltje, a buddhisták támogatják a kivégzéseket.

2022. febr. 7. 20:03
 5/19 anonim ***** válasza:
Szinte mindegyikkel összeegyeztethető.
2022. febr. 7. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
0%

Buddha utolsó gombás vacsorája egy halálbüntetés volt. Bár azt gondolta a szerencsétlen, hogy ő (a Kiválasztott) meg tudja emészteni. Zámbó Jimmy pedig azt gondolta, hogy a fegyver nincs töltve.

Így járnak azok a buta emberek, akik játszanak a halállal.

2022. febr. 8. 00:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
0%
Elnézést a Buddha rajongóktól, és a Zámbó Jimmy rajongóktól, mindkét embernek ostoba halála volt, amelyben ők is felelősek voltak.
2022. febr. 8. 01:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
100%

Az iszlám vallással össze egyeztethető, pl. a hitehagyottaknak halálbüntetés jár.


[link]

2022. febr. 8. 03:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
60%

Szerintem nem nagyon van ilyen vallás, a buddhizmusban is általánosan használt módszer. Az általad ismert buddhista szerzetes így látja (lehet nyugati ember), a buddhista országokban élő szerzetesek pedig másként látják.


Nem nagyon lehet olyan vallást találni, ami intézményesen állást foglalt volna a halálbüntetés ellen kezdetektől fogva.


A normális keresztény egyházak viszont mára már ellenzik, mivel vannak kellően jó módszerek a bűnözők megfékezésére.

2022. febr. 8. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
100%
Iszlámban hitehagyás miatt szabad, de tulajdonképpen minden törzsi alapokon szerveződő közösségben a hazaárulás főben járó bűnnek számított. Az István a király rockoperában is benne van, hogy "hitszegőknek itt e földön megbocsátni nem szokás."
2022. febr. 8. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!