Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Igaz, hogy semelyik vallással...

Igaz, hogy semelyik vallással nem összeegyeztethető a halálbüntetés?

Figyelt kérdés

Én buddhista vagyok és támogatom, megkérdeztem egy szerzetest, aki azt mondta, hogy ha valóban támogatom, nem jutottak el Buddha szavai a szívemig, mivel buddhistaként mindenképpen a humanizmust és a megbocsájtást kell vallanunk és az a kormány, ami egy ilyen döntést meghoz nagyon távol van a megvilágosodástól. Azt is mondta, hogy szerinte azok a fasiszta közeli kormányok, amelyek hasonlóak a burmaihoz és a magát buddhistának vallja, az egyértelműen álszent. Én nem hiszek a humanizmusban. Elérhetem így a megvilágosodást?


Ez igaz lenne?


Azt is olvastam, hogy vallásközi megállapodás született a halálbüntetés elítélésével kapcsolatban, amelyen jelen voltak keresztény, muszlim, zsidó, zoroasztriánus, hindu, buddhista és taoista vallási vezetők is.


Tényleg az összes vallással ellentétes és mindenképpen elítélendő?



2022. febr. 7. 19:27
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
73%

#10

Nem tudom mennyire újdonság, de egy rockopera nem történelmi forrás. Erre hivatkozni felesleges, tele van fiktív elemmel.

2022. febr. 8. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
Minden vallásnak többféle értelmezése van; az idők során osztódással szaporodnak. Azon gondolkozz el, milyen kritériumok alapján döntöd el, igaznak tartasz-e egy vallást, és mi alapján döntöd el, mi az a megvilágosodás és milyen út vezet oda.
2022. febr. 8. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:

Bibliára épülő vallások


[link]


Itt van jó pár rész aminek a végén az van hogy:

"halállal lakoljanak"

2022. febr. 8. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 A kérdező kommentje:
Én Platón értelmezését tartom helyesnek a büntetésekkel kapcsolatban. A megbocsájtást hiszem, de a humanizmust nem. A büntetésnek soha nem a gyűlölet és a bosszúállás által vezéreltnek kell lenni, hanem az kell, hogy legyen a célja, hogy megakadályozza, hogy akár a bűnös, akár bármelyik másik személy az adott cselekedetet újra megtegye, valamint fontos feladata kell, hogy legyen még az igazságszolgáltatás, valamint a bűnökkel való szembesítés.
2022. febr. 9. 18:02
 15/19 anonim ***** válasza:

A Korán lehetővé teszi halálbüntetés alkalmazását ember élet kioltásának megtorlása esetén.


Hitehagyottak kivégzése egyáltalán NEM gyakorlat a Sharia alkalmazásában. És az erre vonatkozó hadithok is azokra az esetekre utaltak, amikor a hitehagyás a közösség elárulásával, hazaárulással párosult. (Ezeket idézték az előttem kommentelők)


Allah igazságos és bölcs.

2022. febr. 11. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:
21%
Allah hamis isten, akinek a nevét rengeteg aljas terrorista kiáltja az ártatlanokat meggyilkoló öngyilkos merénylete előtt.
2022. febr. 12. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 A kérdező kommentje:

#16.

Ugye tudod, hogy a kopt keresztények is Allahnak nevezik Istent? A szó pusztán annyit jelent arabul, hogy Isten.

2022. febr. 12. 23:52
 18/19 anonim ***** válasza:
Kérdező, a magyar kultúrában viszont az Allah elnevezés csak a muszlimok istenére utal.
2022. febr. 18. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 A kérdező kommentje:

#18.

Miféle magyar kultúrában? Ez teológia, filozófia és vallástudomány. És ugye azt is tudod, hogy a magyar muszlim imákon sok esetben Istennek, Örökkévalónak stb. szólítják?


A muszlimok istene ugyanaz, mint a keresztényeké, csak másként képzelik el.


A magyar kultúrára a kereszténység, a manicheizmus, valamint az ősi magyar vallás után, az iszlám hatott a leginkább.

2022. febr. 19. 15:21
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!