Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Keresztényként bemehetek egy...

Keresztényként bemehetek egy mecsetbe vagy egy mecset kertjébe vagy nem szabad?

Figyelt kérdés

Talán a kereszténység áll a legközelebb hozzám, azonban számos téren hasonlít a gondolkodásom mondjuk a bahá'í-okéra vagy a manicheusokéra. Tisztelem az iszlám vallást is. A családomban egyébként vannak törökök, akik követik is a vallásukat. A városomban van egy régi mecset, ami a mai napig működik, mint mecset. Nagyon szép belülről is és van egy gyönyörű kertje, szökőkúttal, virágokkal. Érezni lehet, hogy szakrális hely. Néha be szoktam menni egy kicsit elmélkedni, imádkozni, gondolkodni, lehunyni a szemem. Kevesen járnak oda és nagyon békés hely.


Bemehetek? Leülhetek a kertben valamelyik padra?



2022. febr. 12. 01:00
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
72%

Természetesen bemehetsz, biztosan szeretettel fogadnak majd. Magam részéről annyit ajánlanék, hogy ne öltözködj kihívóan, ha férfi vagy akkor hosszú nadrágban menj, soha ne rövid nadrágban.

Esetleg ha nem probléma neked akkor ne kulcsold össze a kezed amíg a mecsetben tartózkodsz, mert van egy hadithunk ami szerint ezt nem ajánlott tenni.


A mecset Isten háza. Az Iszlám megélése békét hoz a léleknek.

2022. febr. 12. 01:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Nyugodtan bemehetsz. Csak annyi,hogy viselkedj tiszteletteljesen és kövesd a szabályokat. Ha nő vagy akkor fedett váll (a mecseten belül fedett fej) és ne viselj rövid nadrágot/szoknyát. Ha férfi akkor szintén hosszú nadrágot viselj. Illetve ne dohányozz meg ilyenek.
2022. febr. 12. 04:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
27%

Nincs semmi baj azzal,ha ellátogatsz bármilyen vallás templomába,de ne feledd:

"Ha nem akarsz szexuális szolgáltatást,ne menj kupiba"


Az óhatatlan, hogy egy hely rendszeres látogatása befolyásolja a látogató gondolkodását.

2022. febr. 12. 05:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
20%

Ha nem érdeklődsz/nem érdekel az iszlám vallás gyakorlása, akkor is bemehetsz- de minek?

Egyik vallási közösség sem szereti,ha csak kíváncsiságból figyeli valaki, hogyan imádják Istenüket.

Képek nincsenek, a falon lévő Korán-idézeteket elolvasni nem tudod (hacsak nem tudsz arabul).

A díszes katolikus templomba sem istentiszteletük alatt menj nézelődni.

2022. febr. 12. 07:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

Gondolom keresztény szempontból kérdezed.


Igen, bemehetsz. Én pl. voltam a Krisna-völgyben is, de arra a pár percre amikor a "Hare Krisnát" kántáltatták a látogatókkal "a szentély" részben, ahol a Krisnát, meg a feleségét ábrázoló szobor van, akkor kijöttem az előtérbe. Nem hogy nem mantráztam el a szöveget, hanem ki is jöttem. Majd amikor befejezték, visszamentem és nézegettem tovább a dolgokat, meg hallgattam azt aki körbevezetett minket és ismertette a vallásukat.


Én szívesen elmennék egy mecsetbe és körbenéznék, szemlélőként végig is néznék egy istentiszteletet. (Felvételen már láttam is.) Viszont, bár az iszlám monoteista vallás, és elvileg "ábrahámi", nem vagyok benne biztos, hogy egy mecsetben hajlandó lennék-e imádkozni vagy Allahot dicsérni, mivel tudom, hogy ez náluk Mohameddel és a Koránnal is összekapcsolódik. Legfeljebb csak akkor, ha én hajlandó lennék ezektől elvonatkoztatni és az "Egy Igaz Istenhez" imádkozni. Szóval ha az Allah szót semmi másnak nem tekintem, csak az Isten szónak egy másik nyelven. (Egyébként tényleg csak ennyi. Csak a muszlimok gondolják, hogy ez egy név. Arab területeken élő keresztények is használják, mivel annyit jelent: Isten.) Egy zsinagógában viszont simán, mert ott tulajdonképpen ugyanazt az Istent tisztelik. Ugyan azt az Ószövetséget használják, amit a protestánsok is, ugyanabból a Mózes könyvéből olvasnak fel, csak ők másként értik, mást gondolnak Jézusról. De ez nekem nem probléma, legfeljebb nekik lenne problémájuk egy keresztény templomban. Egy keresztény is "Ábrahám, Izsák és Jákob" istenéhez imádkozik.

2022. febr. 12. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

#5 vagyok.

Még annyit, hogy az nincs tiltva, hogy bemenj egy idegen templomba. Az idegen istenek imádata a tiltott. Pál mikor Athénba ment és ott prédikált előbb körbenézett a városba, megnézegette az isten szobraikat, látta, hogy van üresen hagyva egy talapzat, amit "Az ismertlen istennek" szenteltek. Hol látta ezt? Biztos, nem kint az utcán! Nyilván bement a templomaikba és körbenézett, megnézte, hogy mit csinálnak, ahhoz, hogy megismerje a szokásaikat. Pál olvasta görög filozófusok munkáit is. Tehát megismerkedett bizonyos szinten a vallásukkal és az Areopáguszon, már kifejezetten személyre szabottan nekik prédikált, azok alapján, amit látott és tudott róluk.


"Athéni férfiak, minden tekintetben nagyon vallásos embereknek látlak titeket, mert amikor bejártam és megtekintettem szentélyeiteket, találtam olyan oltárt is, amelyre ez volt felírva: AZ ISMERETLEN ISTENNEK. Akit tehát ti ismeretlenül tiszteltek, én azt hirdetem nektek." ApCsel 17:22-23

2022. febr. 12. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

Idézem neked Pál teljes beszédét a görögökhöz:

"Athéni férfiak, minden tekintetben nagyon vallásos embereknek látlak titeket, mert amikor bejártam és megtekintettem szentélyeiteket, találtam olyan oltárt is, amelyre ez volt felírva: AZ ISMERETLEN ISTENNEK. Akit tehát ti ismeretlenül tiszteltek, én azt hirdetem nektek. Az Isten, aki teremtette a világot és mindazt, ami benne van, aki mennynek és földnek Ura, nem lakik emberkéz alkotta templomokban, nem szorul emberi kéz szolgálatára, mintha hiányt szenvedne valamiből, hiszen ő ad mindenkinek életet, leheletet és mindent. Az egész emberi nemzetséget egy vérből teremtette, hogy lakjon az egész föld színén, meghatározta elrendelt idejüket és lakóhelyük határait, hogy keressék az Istent, hátha kitapinthatják és megtalálhatják, hiszen nincs messzire egyikünktől sem, mert őbenne élünk, mozgunk és vagyunk. Ahogy a ti költőitek közül is mondták némelyek: „Bizony, az ő nemzetsége vagyunk.”

Mivel tehát az Isten nemzetsége vagyunk, nem szabad azt hinnünk, hogy aranyhoz vagy ezüsthöz vagy kőhöz, művészi alkotáshoz vagy emberi elképzeléshez hasonló az istenség. A tudatlanság időszakait ugyan elnézte Isten, de most azt hirdeti az embereknek, hogy mindenki mindenütt térjen meg. Azért rendelt egy napot, amelyen igazságos ítéletet mond majd az egész földkerekség fölött egy férfi által, akit erre kiválasztott, akiről bizonyságot adott mindenki előtt azáltal, hogy feltámasztotta a halálból." ApCsel 17:22-31


Én keresztényként nem látom sok értelmét, hogy egy mecsetbe mész imádkozni, miközben kereszténynek tartod magad. Isten nem fog jobban meghallgatni egy mecsetben, (inkább zavart okoz benned, hogy még csak nem is egy olyan helyen vagy, ami azt vallja, amiben hiszel), viszont a muszlimokat megsértheted ezzel. Abdullah összekulcsolt kezes megjegyzése is ezt sejteti.

A muszlimok nem szívesen engednek be hitetleneket a szent területeikre. pl. Egész Mekka városába tilos a belépés annak, aki nem muszlim. Ha nem vagy muszlim akkor se nekik, se neked nem tesz jót, hogy olyat csinálsz, ami nem igazán használ, inkább csak gondokat okozhat.

2022. febr. 12. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
30%

#7: Igen, a mecsetben nem kéne keresztény módon imádkozni. Én sem megyek be egy római katolikus templomba, hogy ott boruljak le Allah előtt.


A kezek összekulcsolása a Sátántól van egy hadithunk szerint, mecsetben nem kulcsolom össze a kezem én legalábbis.

Az Iszlám ugyanakkor türelmes és ésszerű vallás, az hogy valaki nem tud valamit, az nem bűn.


Minden érdeklődőt, olyan embert aki békével jön, szeretettel várnak a mecsetekben. Biztosan szívesen körbe is vezetnének. In Sha Allah.

2022. febr. 12. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
88%
8 azért a tudatlanság ott eléggé meg torul…! 😅
2022. febr. 13. 01:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
24%
#9: Inkább tanulj meg írni szerintem.
2022. febr. 13. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!