Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Szerintetek mi van a halál...

Szerintetek mi van a halál után? A felsorolt lehetőségek közül melyik opciót tartjátok a legvalószínűbbnek?

Figyelt kérdés

Gondolkoztam, hogy melyik kategóriába írjam ezt a kérdést. Emberekhez túl elvont, az ezotéria és vallás kategóriákhoz passzol talán leginkább.


1.opció: A halál után nincs semmi, meghalunk, megszűnünk létezni a test halálával együtt.


2.opció: Újjászületésben/reinkarnációban hiszek, egy másik testben születünk újjá, attól függően milyen életet éltünk, vagy mi választunk testet.


3.opció: Mennyország és Pokol van, ki-ki oda kerül, amilyen életet él, a jók a Mennybe, rossz emberek a Pokolba.


4.opció: Párhuzamos univerzumok vannak, halálunk után egy másik bolygóra, vagy Univerzumba kerülünk, ahol idegen lények, számunkra ismeretlen létformák vannak.



2022. febr. 13. 19:34
1 2 3 4 5 6 7
 1/61 anonim ***** válasza:
70%
1. az a biztos
2022. febr. 13. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/61 A kérdező kommentje:
Én végülis nem zárom ki egyiket sem. 1-es köszönöm a válaszod. Nyilván ezt csak halálunk után tudjuk meg. Nekem pl az újjászületés tana kifejezetten tetszik, ha én dönthetném el, milyen testbe és hova születnék le. De ez már kezd ezo-ba menni a részemről. :D
2022. febr. 13. 19:41
 3/61 Mojjo ***** válasza:
84%

Tudsz szavazást is kiírni, klikkelhető opciókkal, az sokkal jobb, és sokkal több ember fog szavazni, mint egy ilyen kommentbe válaszolgatós verzióra.

Egyébként az elsőt tartom a legvalószínűbbnek, de teljesen biztos nem lehetek benne.

2022. febr. 13. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/61 Mojjo ***** válasza:
34%
@2: Ha az egyes igaz, akkor nem tudjuk meg a halálunk után. Akkor sosem tudjuk meg, hogy az egyes verzió volt az igaz, hisz a halállal megszűnünk létezni.
2022. febr. 13. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/61 A kérdező kommentje:
Mojjo sajnos nem tudok még szavazást kiírni, 1.szintes vagyok.
2022. febr. 13. 19:44
 6/61 anonim ***** válasza:
85%
1.
2022. febr. 13. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/61 anonim ***** válasza:
100%
Ez ugyan az mint a villanykörte ha kiég !!
2022. febr. 13. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/61 A kérdező kommentje:
1-es, de akkor a meghalt szeretteinkkel se tudunk találkozni. Az elég szomorú lenne. Néztem videókat halálközeli élményekről, meg emberekről, akiknek előző életeik voltak, ez nem tudom mennyire igaz...
2022. febr. 13. 19:49
 9/61 A kérdező kommentje:
Aki tudja, hogy kell szavazássá konvertálni a kérdést, segíthet.
2022. febr. 13. 19:52
 10/61 anonim ***** válasza:
32%

A következő az ábra: A halálunk után a lelkiismeretünk ítélőszéke elé kerülünk, ahol módunk lesz áttekinteni életutunkat. Ez alapján juthatunk a mennybe vagy a pokolba. De ez még nem a végső állapotunk, mert ha szükségesnek látják vés mi magunk is felvállaljuk, akkor újra testet ölthetünk a földön, hogy ki tudjuk javítani az előző életünk hibáit.

Brit tudósok be is bizonyították a halál utáni létet: [link]

2022. febr. 13. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!