Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Szerintetek mi van a halál...

Szerintetek mi van a halál után? A felsorolt lehetőségek közül melyik opciót tartjátok a legvalószínűbbnek?

Figyelt kérdés

Gondolkoztam, hogy melyik kategóriába írjam ezt a kérdést. Emberekhez túl elvont, az ezotéria és vallás kategóriákhoz passzol talán leginkább.


1.opció: A halál után nincs semmi, meghalunk, megszűnünk létezni a test halálával együtt.


2.opció: Újjászületésben/reinkarnációban hiszek, egy másik testben születünk újjá, attól függően milyen életet éltünk, vagy mi választunk testet.


3.opció: Mennyország és Pokol van, ki-ki oda kerül, amilyen életet él, a jók a Mennybe, rossz emberek a Pokolba.


4.opció: Párhuzamos univerzumok vannak, halálunk után egy másik bolygóra, vagy Univerzumba kerülünk, ahol idegen lények, számunkra ismeretlen létformák vannak.



2022. febr. 13. 19:34
1 2 3 4 5 6 7
 51/61 A kérdező kommentje:
50: Oké, értem, de azért mégis a mi életünket jelentősen befolyásolja.
2022. febr. 15. 12:08
 52/61 Mojjo ***** válasza:
100%
@51: Persze. Csak nem tudsz vele semmit sem kezdeni.
2022. febr. 15. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/61 A kérdező kommentje:
52: Szerinted van valami felsőbb hatalom, istenség? Számodra megnyugatatóbb lenne, ha tudnál róla, hogy létezik?
2022. febr. 15. 12:55
 54/61 anonim ***** válasza:
95%

Fantasztikus. Tudta milyen ruha volt a dokin, felismerte a helyszínt... 🤔

Igen általában a dokik fehér köpenyt viselnek. "Megdönthetetlen bizonyíték. "

2022. febr. 15. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 55/61 anonim ***** válasza:
100%
Én abban hiszek, hogy Isten elé kerülünk, és döntünk, hogy vele maradunk-e. Ezt egy olyan "helynek" tudom elképzelni, mint amit Ezekiel próféta leír a könyvében. A fizika, a tér és az idő szabályai megszűnnek, viszont az elménk ép marad, illetve önazonosak maradunk.
2022. febr. 15. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 56/61 anonim ***** válasza:
100%
Halálom után úgy fogom érezni magam, mint ezer évvel ezelőtt. Én ezt el tudom képzelni, ezt a semmit. Ugyanakkor örömmel tölt el, hogy a testemet feldolgozzák más élőlények, és cuki madárkák, és fák részeként élő lényekben léteznek tovább az az alkotóelemeim, ezáltal egybeolvadok a Természettel.
2022. febr. 22. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 57/61 A kérdező kommentje:
56: Ezt nagyon szépen megfogalmaztad. 🙂
2022. febr. 22. 11:25
 58/61 anonim ***** válasza:
100%

Valóban szépen megfogalmazta, de azért ezt

" és cuki madárkák, és fák részeként élő "

lehetne másképpen is felvázolni. :D

2022. febr. 22. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 59/61 anonim ***** válasza:
100%
a lebontókkal sincs problémám :-) 58#
2022. febr. 22. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 60/61 anonim válasza:
Én 15 éves koromban éltem át klinikai halált. Ha érdekel bővebben akkor leírom.
2022. ápr. 7. 04:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!