Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Vallásos emberek válasza...

Vallásos emberek válasza érdekel, hogy gondolják ők?

Figyelt kérdés
A nagyszüleim vallásos emberek voltak oly mértékben, melyet mai napig nehéz megértenem. Falun éltek, ahol kb a 99% mélyen vallásos volt és amikor a nagymamám rákos lett olyan alázattal kezelte az egészet amit tiniként nehéz volt megértenem, elfogadnom. Felnőtt fejjel kicsit jobban értem már, de valahogy sosem sikerült megértenem azt, hogy meghalt ebben a betegségben, de az utolsó pillanatig hitt és azt mondta ha így kell lennie "rendben" soha egy pillanatig nem ingott meg, nem kérdőjekezett meg semmit. Szeretném olvasni vallásos emberek gondolatait (de nem a Bibliából idézeteket), hogy igazából hogy lehet az bármilyen szenvedés mellett - mert a kemo nagyon kemény-, hogy lehet az ember hisz és méltósággal hal meg, pedig jó ember volt...miért pont ő? Nem maga a halál a bajom, hanem a szenvedés! Tudom nem ettől függ és összetettebb ez, de nekem akkor is nehéz elfogadnom ezt sok év távlatából is és soha nem lennék tiszteletlen mélyen vallásos emberrel szemben csak szeretném ha megértetnék velem "hol van ilyenkor Isten"? A nagypapám is ment mamám után 50 év házasság után és ők annyira hittek, annyira " tisztán" éltek. Tudom-tudom jó helyen vannak, azért ha valaki mégis értené a kérdésem hogy mi aggaszt örülnék ha felelne...

2022. febr. 12. 20:14
1 2 3 4
 1/35 anonim ***** válasza:
72%

Nekik tartásuk volt.

A lelkük kialakult, kiegyensúlyozott és szilárd volt. Tulajdonképpen ugyanez történt volna akkor is, ha ateisták, vagy más vallásúak - tehát nem maga a vallás adta nekik ezt az erőt, hanem ez bennük volt.

2022. febr. 12. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/35 A kérdező kommentje:

Nekem is van tartásom SŐT kifejezetten " kemény" ember vagyok mégis...

Pont azt szeretném megérteni miért hitt/hittek feltétel nélkül.

A nagymamám élete illetve ez az utolsó időszak így kifejezetten könnyebb volt számára azt láttam, de nem tudom hol van az a (határ)vonal, ami már a butaság vagy valóban a hit. A gyenge ember kapaszkodója vagy pedig ahogy írod ő volt alapjaiban is erős? Köszönöm amúgy a gondolataidat.

2022. febr. 12. 21:44
 3/35 anonim ***** válasza:
71%

1 azért ez nem teljesen igaz mert egy ateista félő a halált de egy igazán melyen vallásos ember kevésbé! (Emiatt is van annyi robbantó öngyilkos muszlim… persze ez más téma)


Figyi van egy rossz hírem…!

A kereszténység sajnos tényleg képes az emberi lélek nemesítésére!


Persze ez rajtuk is múlott de bennük volt egy alap szikra ami által a hit ezt hozta létre!

Hogyan lehet méltóság teljesen meghalni? Hát így! Gondolom a szenvedéstől függetlenül boldog élete volt mert ott volt a családja és emelet bármilyen szenvedés semmi ha van melletted szereted! Ezért mondta hogy ha menni kell akkor megy mert (gondolom remélem) boldogan élt a családjával!


Isten pont itt volt csak hát az emberi test az halandó és egy nap mind porrá leszünk mert porból lettünk (oke nem bírtam ki 😂😅) a szeretetben nyilvánult meg és remélem és hiszek abban hogy van mennyország! De jobban remelem hogy van pokol ahol a bűnösöket büntetik! :/ (Bocsi de tényleg igy van)

2022. febr. 12. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/35 anonim ***** válasza:
24%
A vakbuzgó hívőkben könnyebben alakul ki a rák, mert: "Konfliktuskerülők, és akár egész életük során képesek háttérbe szorítani az igényeiket és a vágyaikat." [link]
2022. febr. 12. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/35 anonim ***** válasza:

wow irigylem őket, persze az irigység is már bűn önmagában szóval nem szabad ezt tennem


mi hiszünk abban hogy a földi rész csak egy kis része az egésznek, szóval mindegy meddig élünk és milyen nehezen

2022. febr. 12. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/35 A kérdező kommentje:

#4


Na az én nagymamám minden volt csak nem konfliktuskerülő. :) A papám már inkább, de ő meg nem rákban halt meg.

Nagyon kemény nő volt egész életében sok mindenen is ment át, ettől függetlenül értem mit szerettél volna írni ( ha nem is egy femina cikkre alapoznék).

2022. febr. 12. 23:28
 7/35 A kérdező kommentje:

#3

Boldog, de nehéz...az ő korosztalyuk sok mindenen átment.

Viszont soha semmit nem kérdőjelezett meg, ezért mondom hogy nehéz megértenem, mert azzal együtt nem szeretnék senkit megbántani olykor olyan nekem a vallás, mint egy mindenre ráhuzható "valami".

Beteg lettem nem baj, fájdalommal jár nem baj, meghalok nem baj ( nyilván sarkítva írom), de érted szóval soha semmit nem von kétségbe, aki hisz. Nem nevezhető - e ez inkább STRUCCpolitikának? Azzal együtt, hogy mondom azt láttam így neki könnyebb volt hiszen nyugalmat adott számára a hit, de megértenem ettől nem könnyebb csak elfogadnom.

2022. febr. 12. 23:36
 8/35 anonim ***** válasza:
Pedig Jézus betegeket gyógyított szép számmal, mint ahogyan a tanítványai is ezt tették. Tehát nem úgy tűnik, hogy azt hirdette, mindenki nyugodjon bele a bajaiba.
2022. febr. 12. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/35 anonim ***** válasza:
29%

Kérdező !


Nem kérdőjelezték meg Isten létezését, mert megértették hogy az evilági és túlvilági boldogságuk azon múlik, hogy alávetik magukat Isten akaratának. Muszlimként mondom mindezt. Tudom ők nem muszlimok voltak, de talán ők is hasonlóképpen élték meg a hitüket.


Iszlám = alávetés Allah (Isten) akaratának, és az ebből származó (lelki) béke.

2022. febr. 12. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/35 anonim ***** válasza:

Kérdező a 3 pipas anonim egy rosszmájú troll aki keresztény gyűlölő! Múltkor volt vitám vele és azt hitte ő all a tudomány oldalán de kiderült semmit sem konyít hozzá! A cikk kamu a rák nem ettől alakul ki ellenben a mentális és pánik betegségek és valamint a vérnyomás stressz problémák annál inkabb de ez megint nem keresztény dolog! A rák kialakulása főként mutáció miatt alakul ki ami pedig abból van hogy mikor a dns regeneralni akarja magát akkor ki hajtja magát amíg az RNS ki olvassa és géneket hoz létre azonban itt van a baj mert van hogy az RNS rossz kódot olvas ki emiatt rossz gén láncokat hozz létre ami miatt rákos sejt jöhet létre!

Ezt a mutációt kiválthatja a genetikai oroklodes de főleg a radioaktív sugárzás!


;) 5-ős rém szánalmas vagy de annál nagyobb a tudatlanságod!

2022. febr. 13. 00:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!