Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Magyarországon is van olyan a...

Magyarországon is van olyan a katolikusoknál, amit angolul úgy hívnak, hogy "betrothal ceremony"?

Figyelt kérdés

Tudom, hogy mi az, de ilyen tényleg van nálunk is?

[link]

Ha igen, mi a magyar megfelelője?



2022. febr. 14. 15:44
1 2
 11/12 A kérdező kommentje:

"még egy nagy rongyrazos bulival unnepeltessek magukat"

Amit én olvastam róla először, az pont az volt, hogy a járvány miatt nem lehetett még megtartani a rongyrázós esküvőt, ezért azt elhalasztották, de egy ilyet (rongyrázás nélkül) tartottak, mert nagyon szerettek volna már jobban egymáshoz tartozni, mint a sima eljegyzéssel. De ha ez nem házasság még, akkor azért mégsem több igaziból katolikus értelemben...

2022. febr. 15. 05:44
 12/12 anonim ***** válasza:
100%

Igaz, de onnan volt meg par link ide-oda. Hogy van, aki csak azert csinalja, hogy meg legyen a jegygyuruje is aldva meg ilyesmi.

Jobban tették volna, ha mint a tobbi ismerosuk, megtartjak az eskuvot annyi emberrel, amennyivel lehet, es a bulit a jarvany utanra halasztjak.

Ennek semmi ertelme nem volt, az en szememben. Hiszen tovabbra sem hazasok, csak volt egy szertartas, amire szinten nem tudtak meghivni senkit.

Na, mindegy, hat nekik kell tudni, mire volt jo.

2022. febr. 15. 05:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!