Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Melyik kifejezést használnátok...

Melyik kifejezést használnátok angolul erre: falusi elöljáró?

Figyelt kérdés
Olyan elöljáróra gondolok, aki a 19. században magyar faluban "működött", és pont emiatt nem találtam a megfelelő angol kifejezést rá, mivel az angolszász jogrendszerben és a mi kontinentális jogrendszerünkben ha vannak is azonos elnevezésű tisztségek, nem feltétlenül ugyanazt jelentik. Ezeket nézegettem egyébként: alderman, foreman, magistrate, prefect, principal, superior, de egyáltalán nem látom át, hogy mi közöttük a különbség, pontosabban hogy egy falusi elöljáró esetében melyik közülük a megfelelő. Elöljáróság alatt amúgy azt értem, hogy ugye volt a községi bíró vagy főbíró és mellette volt még pár további elöljáró. Kb úgy, mint ma a polgármester mellett az önkormányzati képviselők. Köszönöm előre is, ha valaki hozzá tud szólni érdemben a kérdéshez.

2021. júl. 16. 07:53
 1/3 anonim ***** válasza:
77%
Village elder
2021. júl. 16. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
52%
Village officer
2021. júl. 16. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%

alderman vagy councillor.


Itt nezd meg, a te szovegkornyezetedbe melyik illik bele.


[link]

2021. júl. 16. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!