Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Bálvány ha keresztes nyaklánco...

Bálvány ha keresztes nyakláncot hordok?

Figyelt kérdés
Nincs rajta Jézus szobor vagyis nincs rajta kifeszített Jézus, csak egy kereszt, sima kereszt nemesacélból és láncra van fűzve hordom. Ez nem bálvány ugye? Református vagyok, ti hordatok ilyet?
2022. febr. 16. 19:14
1 2 3
 21/21 anonim ***** válasza:

"Mindenesetre a hal szimbólumot ne becsüld le, ha keresztény vagy. Régebb óta használatos, mint a kereszt. A keresztet csak azután kezdték el használni a keresztények, hogy betiltották, mint kivégzőeszközt. A hal, viszont az egyik, ha nem a legrégebbi keresztény szimbólum.


(Mondom ezt úgy, hogy én is keresztény vagyok. Én idéztem az első oldalon, a Római levelet.)"


A kereszt a kereyzténységnél is régebbi szimbólum.

Izrael pusztai vándorlásánál az is meg volt határozva, hogy melyik nemzetség milyen égtáj szerint vegye körül a szent sátrat. Felülről nézve Izrael vándorlása a pusztában is kereszt alakú volt.

2022. febr. 24. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!