Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Gondolom a keresztények...

Gondolom a keresztények semmiképpen sem hordhatnak például pentagram nyakláncot, igaz?

Figyelt kérdés
2014. jan. 23. 16:06
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:

Miért nem?

Ki tilthatja meg bárkinek is, hogy azt hordja, ami neki tetszik?

2014. jan. 23. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
Miért nem hordhatnának? A nyaklánc és a jel nem egyenlő a az ember hitével és a cselekedettel!
2014. jan. 23. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
100%

Miért ne hordhatnának? A pentagrammát tulajdonképpen csak a 70-es évek óta kötik sátáni dolgokhoz (is)


Volt már Vénusz, a nőiesség jelképe.


Volt már asztrológiai jelképe is (Jupiter, Merkúr, Mars, Szaturnusz, Vénusz)


Volt már az öt őselem színbóluma is.


A keresztény szimbolikában pl. az 5 érzék, az egészség jelképe. Az egyik csúcsát megnyújtva pedig használták az hajnalcsillag jelképének is, illetve a betlehemi csillag jelképének is.



Azért mert kb. 45 éve alapítottak egy sátán egyházát amihez szintén a pentagrammát kötötték, még nem kell belemagyarázni a gonosz jelképét.


Pláne annak függvényében hogy kb. időszámításunk előtt 3500-tól nagyon sok mindennek volt a jelképe, csak pont a gonoszhoz köthető dolgoknak nem, éppen ellenkezőleg.

2014. jan. 23. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
10%

A pentagram egy erős sátánista/luciferánus szimbólum. Ha egy keresztény ilyet hord, az egyenlő a hitében való meghasonlással. Ezzel (keresztény létére) a saját hitét gyalázza meg! Az ilyeneket kiveti az Úr, az Ő gyermekei közül! Ezekből a romlott és sokszor erkölcstelen szimbólumokból és viselkedési formákból MEG, KELL, TÉRNI! Mielőtt még nem késő persze...


...Jézus hamarosan visszajön... az Ő szentjeiért!

Akik pedig az ilyen sátánista/luciferánus szimbólumoknak hódolnak, azokat nem igazán lehet szenteknek nevezni... hanem inkább romlottaknak...


http://www.youtube.com/watch?v=k91nqLluZJo

2014. jan. 23. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
Nem, és keresztet sem.
2014. jan. 23. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
74%

4 csk részben irtál igazat, a többi ostobaság.


Minden jelkép hordozza magában a hozzákapcsolodó szellemiséget, és vonzatait.


A kereszt például egy valódi keresztény embernek:átok szimbólum. Ki az aki szerinted, aki ismeri az Igét, nem csak a jelképét szereti a halálnak és megfeszítésnek magán gordozni, hanem még ennek a szellemiségét is pluszban? Senki.


A kereszt a halál jelképe. Jézus feltámad és legyőzte a halált. Mind az amit a keresztre felvitt eltöröltetett.

2014. jan. 23. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
4+A pentagramm meg végképpü sátáni szimbolum.
2014. jan. 23. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
17%

Egy valódi keresztény ember a lakásába nem tűri és nem viszi be a keresztet.


Maxiumum a menórát, egy keresztény ember tisztában van azzal, hogy az otthonába tilos bevinni Jézusról való festményt, ikont, rózsafűzért pl.


Meg van irva: Ne legyenek néked faragott isteneid. De itt van, belinkelem:


Mózes II. könyve 20. rész


1.

És szólá Isten mindezeket az igéket, mondván:

2.

Én, az Úr, vagyok a te Istened, a ki kihoztalak téged Égyiptomnak földéről, a szolgálat házából.

3.

Ne legyenek néked idegen isteneid én előttem.

4.

Ne csinálj magadnak faragott képet, és semmi hasonlót azokhoz, a melyek fenn az égben, vagy a melyek alant a földön, vagy a melyek a vizekben a föld alatt vannak.

5.

Ne imádd és ne tiszteld azokat; mert én, az Úr a te Istened, féltőn-szerető Isten vagyok, a ki megbüntetem az atyák vétkét a fiakban, harmad és negyediziglen, a kik engem gyűlölnek.

6.

De irgalmasságot cselekszem ezeriziglen azokkal, a kik engem szeretnek, és az én parancsolatimat megtartják.

2014. jan. 23. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
35%

Pláne annak függvényében hogy kb. időszámításunk előtt 3500-tól nagyon sok mindennek volt a jelképe, csak pont a gonoszhoz köthető dolgoknak nem, éppen ellenkezőleg.



Ez sem igaz.

2014. jan. 23. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
Túl nagy jelentőséggel akarjátok felruházni.Az csak egy pentagram.Kismillió dolgot jelenthet, nem csak azt, amit mindenki kifogásol
2014. jan. 23. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!