Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Külföldön hol van lehetőség...

Külföldön hol van lehetőség betérni a zsidóságba?

Figyelt kérdés

Budapesten túl nehéz, legalábbis ha az ember meleg és beteg egyszerre.


Más országokról tud valaki esetleg valaki valamit?

A progresszív irányzatok (reform/rekonstrukcionista) érdekelne elsősorban. Esetleg masorti. Ortodox nem.


Olyan közösségre lenne szükségem, ami befogadó akkor is, ha az ember másmilyen.



2022. febr. 20. 22:11
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
Amúgy az egyesnek üzenem, még az ultraortodoxia szerint sem bün melegnek születni. A neológia és egyre inkább a modern ortodoxia is a „don‘t ask, don‘t tell“ vonalat követi, a reform és a nyugati konzervatív (maszorti) meg szöröstül böröstül elfogadja a teljes LGBTQ-t.
2022. febr. 21. 01:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 A kérdező kommentje:

Kedves 10-es!


Először is köszönöm a segítőkészséged.


Igen, évekig jártam. Ünnepeken is igyekeztem részt venni. Jártam közben és utána máshova is. A szociális szorongásom miatt senkivel sem tudtam sehol sem barátkozni. Még beszélni is nagyon nehéz közösségben mert leblokkolok.

Emiatt kb 100%-ban csak csendes résztvevője voltam a dolgoknak.

Egyszer egyébként olvastam fel haftarát, de szerencsére máskor nem kértek fel.


Jeleztem egyébként privátban, hogy ez nehezen megy, de nem változtak az elvárások. Volt olyan volt tag is, akitől később próbáltam tanácsot kérni Facebook-on de nem segített.


Szóval nem tudom mitévő legyek, senki sem túl megértő a mai világban a mentális betegségekkel kapcsolatban. Ez továbbra is stigma, szóval emiatt vigyázok, kinek mondom el.


Ilyen helyzetben mit tanácsolsz?

2022. febr. 21. 09:05
 13/16 anonim ***** válasza:
9%
Pld azt, hogy ne hazudozz.
2022. febr. 21. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
9%

#13

Hagyd, valószinűleg a hazudozás is a mentális betegségei között van. A megrögzött hazudozást pedig végülis nem tűri egyetlen közösség sem.

2022. febr. 21. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:

1-es

antiszemita tetu!

epphogy a keresztenyek rekesztettek ki,zartak gettokba a varosokon kivulre sokszor a zsidokat a sotet kozepkor ota!

a herut -(beteres)- meg egy rendkivul pontos beture betanulando,megtanulando,BETARTANDO hit kerdese! bonyolult es keresztenynek erthetetlen!

a kerdezo felejtse el!

ja es ha sz.op meginkabb az ugyanis a torah szerint megbocsajthatalan bun az UR szemeben legalabbb annyira mint az istenkaromlas!

egy igazi szuletett zsido

2022. febr. 21. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:
0%

11-es

menj a mea shearim-be es mond hogy meleg vagy!

meglatod megerzed hagy ultraorthodox zsido kop le es/vagy vag pofan!

2022. febr. 21. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!